1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Trafik Eğitim Parkı açıldı 
Trafik Eğitim Parkı açıldı 

Trafik Eğitim Parkı açıldı 

Selçuklu Belediyesi tarafından çocukların trafik eğitimini severek öğrenmeleri amacıyla ilçeye kazandırılan "Trafik Eğitim Parkı" düzenlenen törenle açıldı.

A+A-

Selçuklu Belediyesi tarafından çocukların trafik eğitimini severek öğrenmeleri amacıyla ilçeye kazandırılan "Trafik Eğitim Parkı" düzenlenen törenle açıldı. Konya protokolünün yoğun ilgi gösterdiği açılış programında SEDEP kapsamında trafik eğitimi alacak ilk grup öğrenciler de katıldı. 
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, açılışı gerçekleştirecek Trafik Eğitim Parkı’nın tamamen çocuklara ait olacağını ve bu nedenle Selçuklu Belediyesi için özel ve önemli bir gün olduğunu ifade etti. 
"Güzel bir birliktelik oluşturuldu" 
Park içinde yürütülecek faaliyetler için güzel bir birliktelik kurulduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Trafik Şube Müdürlüğümüz ile birlikte burada güzel bir organizasyona imza atıyoruz. İnşallah bu parkta çocuklarımız hem teorik hem de pratik anlamda trafikle ilgili eğitimlerini alacaklar ve bunlar planlı, programlı ve düzenli bir eğitim olacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz buraya gelecek çocuklarımızın organizasyonunu ve planlamasını yapacak. Buraya geliş gidişleriyle ilgili organizasyonu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz yapmış olacak. Buradaki eğitim faaliyetlerini Trafik Şube Müdürlüğümüz üstlenecekler. Onlar burada hem çocuklarımıza teorik eğitimleri doğru bir şekilde verecekler hem de pratik yaptıracaklar " diye konuştu. 
"Bisiklet mastır planı yapmak istiyoruz" 
Trafiğin günümüz yaşamında şehirlerin en büyük ortak sorunu olduğunu ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, trafik akışının unsurları olan taşıt sürücüleri, yayalar ve bisiklet sürücülerine önemli sorumluluklar düştüğünü ve trafik kültürünün ancak saygı ile kazanılabileceğine dikkat çekerek, “Özellikle büyükşehirlerde insanlar bir yerden bir yere giderken daha hızlı ulaşmak istiyorlar ve bu da en doğal hakları. Biz de belediyeler olarak bunu sağlamak adına önemli yatırımlar yapıyoruz. " şeklinde konuştu. 
"Trafik kültürü küçük yaşta kazandırılmalı" 
AK Parti Belediyeciliğinin örnek projelerinden bir tanesin daha açılışına şahitlik etmenin mutluluğu içinde olduğunu dile getiren AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, trafik kazaklarına dikkat çekerek, “Trafik kazalarının hem maddi hem de manevi bedeli oldukça ağır oluyor. Maalesef gerçekleşen kazaların çoğunluğu bireysel hatalardan kaynaklanıyor. Bu sebeple trafik kazaları üzerinde önemle durulması gereken büyük bir sorun. Bu nedenle trafik kültürününde küçük yaşta bireylere aktarılması gerekir’ dedi Konuşmaların ardından park protokol üyeleri tarafından dualarla hizmete açıldı DİLHAN DUMANOĞLU

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.