1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLSÜN ARTIK !
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLSÜN ARTIK !

A+A-

Tabi ki, söylemek, yazmak kolay…

Ancak bunları yapmanın da zor olduğunu biliyorum.

Ancak bizim görevimiz uyarmak, yazmaktır.

Onun için bir kez daha yazıyorum.

Şu trafik sorunun çözün.

Kim çözecek bu sorunu ?

Konya enine boyuna bir genişleme içinde büyük şehirdir.

Yine empati yapıyorum.

Bu işi çözmek kolay değil ama, masa başı alınan kararlarla  çözmek şöyle dursun, çözülmez kör düğüm yapanların da kulaklarını sanırım benimle beraber vatandaş çınlatıyordur.

Şu masa başından kalkıp ta bu kararları alanlar bir yaptıkları işin yanlışlığını anlasalar bazı sıkıntıları aşmak, sorunları aşmak her halde zor olmaz.

Şu bizim  UKOME biraz  aklı selim kararlar alabilse,

Sinyalizasyon işini düzenleyenler yanlışlarını bir görebilse…

Şu şehir merkezini bir dolaşsalar ve Alaeddin çevrensi bir gezseler , Alaeddin’de kimseye zararı olmayan araç parkını kaldırdıklarnın ne kadar yanlış olduğunu eğer gözleri kör değil, kulakları sağır değilse göreceklerdir.

Biz yazdık.

Gazetemizde manşet haber çıktı.

“UKOME” Konya’dan büyük değildir dedik.

Yine de düzeltilebilir. Çünkü yanlış hesap yapan Bağdat’tan dönermiş..

 Şehrin bir ucundan bir ucuna çevre yolundan 30-35 dakika içinde gidebilirsiniz. Şehir merkezinden giderseniz bu süre yaklaşık bir saati bulur. Malum şehrin en büyük sorunu trafik. Ama bazen öyle oluyor ki resmen çileye dönüyor. Özellikle trafik ışıklarında beklemek, hem zaman kaybettiriyor, hem de sürücülerin sinirlerini zıplatıyor. Bazı kavşaklar var ki, buralarda kırmızı ışığa yakalanırsanız vay halinize... Mesela Beşyol kavşağı, mesela Atatürk Lisesi Kavşağı, mesela  Selçuklu dönüş kavşağı,mesela Hava lojmanları kavşağı.Mesela Kule site kavşağı ve diğerleri… Birde 50 metrede ışıklar var. Bunlar kontrollü biçimde geçilebilir. Bildiğim kadarı ile Emniyet Müdürü Şükrü Yaman çalışıyor ama, sanırım personel sıkıntısı bazı işleri zorlaştırıyor. Emniyete alınacak yeni personelle bu işlerin aşılacağını ve sinyalizasyon düzenlemesiyle yapılabileceğini düşünüyorum. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde zaten bu ışıklarda kuyruk oluyor.Bir kaç kez durup geçebiliyorsunuz. Okulların açılmasına ramak var. İşte o zaman sabah ve akşam saatleri tam bir çile vakti olacak. Bunların çaresine hemen bakılmalıdır. Hele bir de tramvay geçişine yakalandınız mı, o zaman bir ışıkta abartmıyorum, 5 dakikaya yakın bekleyebilirsiniz. Hani demiştik ya şehrin bir ucundan bir ucuna çevre yolundan 30-35 dakika diye.. Yani neredeyse bu süreyi bir ışıkta bekleyebilirsiniz.

Konya’da trafik ve park sorunu acilen giderilmesi gereken bir sorun haline dönüştü. Kenti yönetenlerin artık bu soruna daha fazla duyarsız kalmamaları gerekiyor. Kentin atanmışları, seçilmişleri, sivil toplum kuruluşları bu konuda bir araya getirilmeli. Bu soruna çözüm aranmalı. Bu konudaki sorun katlanarak büyüyor çünkü.

Kabul ediyorum. Şehrimizdeki araç sayısı artıyor. Okulların açılmasıyla Bu sorun ileride daha büyük problemlerin yaşanmasına neden olacak... Bu konuda çok şikâyet geliyor. Artık insanların sabrı taşıyor. Biz de buradan yetkililere seslenelim istedik. Konya’da şu trafik problemini çözün artık...

Bu yazı toplam 526 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.