1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. TRAFİK SORUNU. HEP BELEDİYEMİZE YÜKLENECEK DEĞİLİZ YA.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

TRAFİK SORUNU. HEP BELEDİYEMİZE YÜKLENECEK DEĞİLİZ YA.

A+A-

Sayın Başkanımıza haddim olmadan birkaç tavsiye de bulunmak isterim.

Her ay Tüketici ve Üretici enflasyon rakamları açıklanır. Bir de gelecek aylarda enflasyonun seyrini izlemek için çekirdek rakamlara bakılır.

Elbette açıklanan her rakam Vatandaşı üzer, üzer çünkü Ayşe Nine’nin, Mehmet Amca’nın filesini doldururken cebinden çıkan rakamla, açıklanan fiyat artışı arasında dağlar kadar fark vardır.

Sayın Başkanımıza önerim, açıklanan bu rakamlar ne benim nezdimde ne de Vatandaş nezdinde bir değer ifade etmiyor Eğer Sayın Başkanım, İNŞALLAH TÜİK’e Ayşe Teyze’nin, Mehmet Amca’nın Market harcamaları, Pazar harcamaları, ulaşım, eğitim, giyecek, ısınma harcamalarını her ay ayrı hesaplayın, burada benim dar gelirlim, cefakâr ve vefakâr Vatandaşımın durumu nedir, öncelikli bunu görelim. Ayrıca rutin her ay açıkladığınız standart enflasyon rakamlarını araştırmaya devam edin ve HER İKİ RAKAMI DA AÇIKÇA Vatandaşıma duyurun.

Eğer Ayşe teyzemin zorunlu ihtiyaçları alev alev yanıyorsa, be adamlar 15 yıldır biz her Vatandaşıma enflasyonun üzerinde bir artış verdik durduk diye övünürüz, oysa benim cefakâr ve vefakâr dar gelirli Vatandaşımın cebine göz dikmişiz de haberimiz yokmuş. Der.

Derde, Vatandaşa derman olur.

Ulaşım, Trafik sorunu derken bizler Belediye’yi eleştirir, sürekli Başkan ve Belediyenin bu soruna bir çözüm bulamadığından yakınırız.

İlk Önerimizi de hemen sıralarız. Her yer otopark oldu. Cadde üzerlerine araç parkını kaldıralım, görün bakın Trafik nasıl da rahatlıyor.

Eeee bu iş sadece Belediyenin mi sorumluluğunda?

Birçok Ana cadde üzerinde hiç olmayacak yerde araçların park ettiğini görürüz. Bir Misal vereyim İhsaniye’den Vatan Caddesine gelirken veya karşı şeritte gider iken, Trafik felç.

Bu ve buna benzer yerler. Mesela bir başkası, dört yoldan İstanbul Caddesine gelirken veya karşı şeritten tam aksi istikamette giderken. Sıkışan, canı çıkan yolların sayısı o kadar fazla ki..

Allah için bu sıkışan, kilitlenen trafikten ötürü biz her zaman Belediyemiz nezdinde Başkanımızı sorumlu tutamayız ya. Trafik akışını, sıkışan yollardaki park etmiş araçları Belediye Başkanımız denetleyecek değil ya.

Trafik Şube Müdürlüğü var, onlarca da denetim mensubu Trafik polislerimiz var. Bu sıkıntılı bölgelerde sıkı bir denetim yapıldığını hiç görmedim.

Eğer biz trafik sorununu çözüme kavuşturmak istiyorsak, Trafik Şube de BU İŞE EL ATMALI. Yolların akıcılığı mutlaka sağlanmalı.

Buradan aman yazım yanlış anlaşılmasın. Vatandaşın canını yakarak değil. Hatalı park kes cezayı, Vatandaşı canından bezdir. Aman ha diyorum.  

Öncelikle bu bölgelerde denetimleri sıklaştırarak, gerekirse süresiz değiştirilerek görevli Trafik polisleri ile anında müdahale edilerek, parkın yanlışlığı ikaz edilerek, yazılı ve görsel medya aracılığıyla uyararak, hatta alo trafik hattından tüm vatandaşlara mesaj göndererek onları bilgilendirerek. Bu işi çözmeliyiz. Cezalandırmadan önce eğitmeliyiz.

Özellikle de Birçok bölgede bu hatalı parklar nedeniyle küçük maddi hasarlı kazalar oluyor, 5 dakikada alınacak yolu 30 dakika gecikerek hem kul hakkına giriyor hem de yakıt olarak milli servetimiz uçup gidiyor. Bunun vebaline herhalde ortak olmak istemezsiniz dipnotu ile tüm vatandaşlarımızı uyarmalıyız.

Görün bakalım o zaman, akan Trafik ve emeği geçen  her birime Vatandaştan Allah  her birinizden Razı olsun duası eksik olmayacak.

Allah’a EMANET Olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.