1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Traşsız saç ekimi kadınlarda erkek tipi kelliğe son!
Traşsız saç ekimi kadınlarda erkek tipi kelliğe son!

Traşsız saç ekimi kadınlarda erkek tipi kelliğe son!

Saç dökülmesi ve seyrelmesi sadece erkeklerde değil, kadınlarda da yaygın olarak görülen bir sorundur.

A+A-

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva saç ekim merkezi uzmanları, saç dökülmesi sorunu yaşayan ve saç ektirmek isteyen kadınlar için en uygun saç ekim tekniği hakkında bilgilendirmede bulunuyor.

Kadınlar ile erkekler arasındaki saç dökülmesi tipi birbirinden farklıdır. Erkeklerde saç dökülmesi belirli bir bölgede komple açıklık oluşturacak şekilde ilerlerken kadınlarda tam bir açılma olmaksızın komple seyrelme şeklinde görülür. Ve ön saç çizgisi erkeklerdeki gibi geriye doğru tam olarak ilerlemez. Ancak erkek tipi saç dökülmesi sorunu yaşayan kadınlarda ön saç çizgisi kaybolabilir. Erkek tipi kellik sorunu günümüzde hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygın olarak görülmektedir.

Kadınlarda saç dökülmesi sebepleri arasında genetik, psikolojik nedenler, hormonlar, beslenme ya da mevsim değişiklikleri yer almaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi tedavisinde önce dökülme sebebi tespit edilir, ardından eğer mümkünse sorunun çözümü için tedavi uygulanır. Eğer medikal tedavi ile dökülen saçlar geri getirilemezse çözüm olarak saç ekimi operasyonu tavsiye edilebilir.

Traşsız saç ekim teknikleri kadınlar için çok daha uygun

Saç ekimi operasyonu son yıllarda geliştirilen traşsız teknikler sayesinde kadınlar için de cazip hale gelmiştir. DHI tekniği ya da Long Hair Fue saç ekimi tekniği gibi traşsız saç ekimi teknikleri ile hem kadınlara hem de erkeklere saç ekimi yapılabilmektedir. Özellikle erkek tipi kellik günümüzde kadınlarda da yaygın olarak görülmeye başlandı. Bunun yanı sıra çoğu kadında tüm kafa derisinde seyrelmeler de görülür. Tüm bu saç dökülmesi tiplerinde kafa derisinin saçlı bölgelerinden ya da vücuttan alınan saç greftleri seyrek alanlara tek tek ekilebilir.

sac-ekimi.jpg

Kadınlarda ön saç çizgisi tasarımı

Kadınlarda ön saç çizgisi erkeklerdeki gibi tamamen ortadan kaybolmaz. Ön saç çizgisi tasarımı yaparken kadının yüz şekli, var olan ön saç çizgisine bağlı olarak yüz ile en uyumlu tasarım oluşturulur. Ön saç çizgisi gerekirse yeniden şekillendirilebilir. Bilgisayar destekli tasarım cihazları ile saç ekim operasyonundan önce ön saç çizgisi belirlenebilir, hasta kendisine en uygun saç tasarımını operasyondan önce görebilir.

Traşsız saç ekimi teknikleri hakkında bilinmesi gerekenler

Kadınlar için en uygun teknik olan Traşsız saç ekimi tekniklerinde kıl köklerinin kuvvetli olduğu iki kulak arasındaki bölgeden teker teker alınan saç kökleri seyrelen alanlara yine teker teker transfer edilir. Bu teknikler sayesinde saç ekimi yaptırıldığı dışarıdan anlaşılamaz.

Traşsız saç ekimi tekniklerinde kişinin ihtiyacına göre 2.000 kadar saç kökü alınarak ekilebilir. Operasyon lokal anestezi altında yaklaşık 4 ile 6 saat içinde tamamlanabilir. Ekilen saçlar 20 gün içerisinde şok dökülme sürecine girer. 3 ile 6 ay içinde ise görünür hale gelecek şekilde büyür. Ortalama bir yıl içinde ekilen saçlar doğal döngüsü içine girer. Doğal saç gibi uzar, şekillendirilir, kestirilebilir, boyatılabilir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kadınlar alanında uzman bir saç ekim merkezinden traşsız saç ekimi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.