1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Tüm Milletlerin Köleleştirilmesi
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Tüm Milletlerin Köleleştirilmesi

A+A-

Öyle bir devirde yaşıyoruz ki hayatımızın kontrolü artık elimizde değil. Kendilerini kamufle eden bir takım güçler, bizim gibi dışlanmış toplumları çeşitli donelerle ve yönlendirmelerle diledikleri yöne çekiyorlar. Dünyanın algısında ciddi oynamalar yaşanıyor. Birileri dünyayı olması gerektiği gibi değil, gönlünün dilediği gibi çekip çevirmek istiyor. Özellikle Afrika’da ipleri ellerinde tuttukları ve uzun yıllardır hatta asırlardır beyinlerini ipotek altına aldıkları bu kara kıta insanlarının gelişmeler karşısında tepki verememesi hatta tepki vermekten çekinmesi ile tüm hayatlarını ve maddi varlıklarını diledikleri gibi tanzim ettiler.
Çok takdir ettiğim şiirleriyle yüreklerimizi yerinden oynatan gelmiş geçmiş en önemli şairlerden Necip Fazıl’ın şu şiiri bu tür durumlar için hep aklıma gelir.
Benim adım Bay Necip, babamınki Fazıl Bey;
Utanırdı burnunu göstermekten sütninem,
Kızımın gösterdiği, kefen bezine mahrem.
Ey tepetaklak ehram, başı üstünde bina;
Evde cinayet, tramvay arabasında zina!
Bir kitap sarayının bin dolusu iskambil;
Barajlar yıkan şarap, sebil üstüne sebil!
Ve ferman, kumardaki dört kralın buyruğu;
Başkentler haritası, yerde sarhoş kusmuğu!
Geçenler geçti seni, uçtu pabucun dama,
Çatla Sodom-Gomore, patla Bizans ve Roma!
Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan!
Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!
Allahlın on pulunu bekleye dursun on kul;
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.
Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa;
Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa!
Afrika’da ki insanları kendi öz değerlerinden kopararak batı medeniyetine hayran durumuna getiren, yer altı kaynaklarını kurtla kuzunun taksimi hesabı kendi menfaatleri adına sonuna kadar kullanan ve mazlum insanlara sadece uzaktan kokusunu tattıran bu kirli düzenin mamurları günümüzde artık gözlerini Ortadoğu’nun kalanı ile Asya ülkelerine diktiler.
Ortadoğu’da son zamanlarda yaşanan gelişmeler dünya haritasında bir takım haritasal değişikliklerin gündemde olduğunu adeta yüzümüze haykırıyor.
Bölgede oynanan oyunun temelinde köleleştirmek var. İnsanlara tahakküm edebilme uğruna atılan adımlar var. Çünkü bölge insanının uyanmasını istemiyorlar. Özellikle Türkiye’nin son yıllarda attığı reformist adımlardan bile inanılmaz rahatsız duymaktalar.
Ben size buradan ifade edeyim. Kopenhag kriterleri dedikleri masallar manzumesi kendileri dışındakiler için bir oyalama sebebidir. Bizim hayrımı iyiliğimizi falan istedikleri yok. Bizi AB denen bataklığa almak gibi düşünceleri de yok.
Zaten bizde AB’nin masallarına zaten baştan beri inanmamıştık. İlerleme yolunda çok iyi kullandık. Avrupa’nın vampirleri bundan rahatsızlık duysalar dahi kullandık. Ohh çok ta iyi oldu. Kendilerinin beslediği statükocu yapıyı yine kendi silahlarıyla vurmamıza vesile kılan Rabbimize hamdediyoruz.
Peki, tehdit sona mı erdi?
Kesinlikle sona ermedi.
Şimdi de yularını ellerinde tuttukları içimizde ki hainlerin fitilini tutuşturdular. Şimdi büyük bir cühdle Türkiye’yi geriye götürmek için otu çöpü bahane ederek halkı kışkırtmaya çalışıyorlar. Eğer halkımız geçen dönemde algı kontrolünde ki zaafını devam ettirseydi. Şu anda ülkemiz cehenneme dönmüş olurdu.
Ama ne yaparlarsa yapsınlar, iyiler her zaman kazanır.
Son gülen olacağız inşallah.
 

Bu yazı toplam 242 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.