1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Türk-İş Konya: Ülkemizin birlikteliğe ihtiyacı var
Türk-İş Konya: Ülkemizin birlikteliğe ihtiyacı var

Türk-İş Konya: Ülkemizin birlikteliğe ihtiyacı var

Türk-İş Konya İl Temsilcisi Abdülkadir Tamak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, “Salgından dolayı ülkemizin ve çalışanlar olarak hepimizin birlikteliğe ihtiyacımız var” dedi.

A+A-

Türk-İş Konya İl Temsilci Abdülkadir Tamak, 1 Mayıs’ın çalışanların haklarını ve taleplerini dile getirdiği anlamlı bir gün olduğunu belirterek, “Bugün İşçi arkadaşlarımla emek dostlarımızla birlikte, haklarımız ve taleplerimiz için mücadelemizi yükselttiğimiz, işyerlerinde ve meydanlarda güçlü bir şekilde haykırdığımız gün olan 1 Mayıs’tır. Bugün insanca yaşam ve çalışma şartlarını sağlama kavgasının verildiği, emeğin haklarının, barış ve özgürlük mücadelesinin sürdürüldüğü gündür.  Bu yıl, içinden geçtiğimiz olağanüstü süreç nedeniyle meydanlarda değiliz.. Emeğin ve emekçinin değerini bugün toplumun tüm kesimleri bir kez daha gördü.  Bu süreçte ülkemizin ve çalışanlarımızın birlikteliğine her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı vardır. Bu sayede bu salgından hep birlikte kurtulacağız” dedi.

Sosyal Devleti Yeniden İnşa Etmenin Zamanıdır

Abdülkadir Tamak salgından dolayı ülkemizde sosyal devletin yeniden inşa etmenin zamanı olduğuna dikkat çekerek, “Şimdi sosyal devleti yeniden inşa etmenin zamanıdır. İçinden geçtiğimiz süreç, başta sağlık hizmetleri olmak üzere, tüm alanlarda şimdiye kadar yapılmış tüm özelleştirmelerin ne kadar hatalı olduğunu, yeni-liberalizmin sınırlı sayıda zenginin çıkarı için milyonlarca insanı nasıl yoksullaştırarak tahakküm altına aldığını kanıtladı.Kendilerini dünyanın yöneticileri gibi gören ülkelerin, bir anda baş gösteren salgınla mücadelede nasıl sorunlar yaşadıklarını gözler önüne serdi.. Güzel ve güneşli günlerin görüleceği, salgının ve eşitsizliklerin üstesinden gelinmiş bir gelecek umuduyla herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.