1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Türkiye AB’ye Girmeli mi ?
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye AB’ye Girmeli mi ?

A+A-

Türkiye’nin Avrupa Birliği serüveni Başbakan Adnan Menderes’in döneminde 31 Temmuz 1959 yılında AET ‘ye girmek için yaptığı başvuruyla başladı.
Üzerinden Elliyedi yıl gibi bir sürenin geçtiği ve bu süreçte tam 32 Başbakan ve 9 Cumhurbaşkanının değiştiği ülkemizde hala AB’ ye girecek miyiz girmeyecek miyiz tartışmalarını yaşıyoruz. Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecinde önüne sürekli engeller çıkarıldı. Sürekli şartlar konuldu. Türkiye tüm bu engelleri aşmak istedikçe de başka bahaneler sunuldu. Kasım ayında AP ‘ nin oylaması ile müzakerelerin geçici olarak durdurulmasına karar verildi.Verilen kararın hukuki bir bağlayıcılığı olmayıp nihai kararın Aralık ayı içinde AB Liderlerinin toplanıp vereceği bir karar olsa da kendilerince Türkiye’ye gözdağı vermeye çalışıyorlar.

Ama bilmiyorlar ki Türkiye eski Türkiye değil ,Türk halkı da eski Türk halkı değil Türk halkı nasıl bir halk olduğunu 15 Temmuz alçak darbe girişiminde Dünya’ya gösterdi.
15 Temmuz da halk liderinin bir emri ile meydanlara da tankların önüne de yatarak en ağır silahların karşısında durdu ve 248 şehit 2195 gazisi ile 2. Kurtuluş savaşından zaferle çıktı. Bu ülke kimseye boyun eğmez.

Türkiye AET ‘ye başvuru yaptığı yıldan bu yana 7 darbe gördü ve 5 ‘inde başarılı oldular ama diğer iki darbede liderinin ve halkının gayretleri ile başarılı olamadılar.
İşte bu; sözde medeni Avrupa’yı çılgına çevirdi Avrupa Birliği her terör saldırısından sonra ikiyüzlü tavrı ile müttefikiz dostuz der ama terör örgütü listesine aldığı PKK DHKP-C gibi örgütler ülkelerinde cirit atarken AP’ nin salonlarında paçavraları sallanırken Türkiye’nin aradığı teröristler parlamentoların da ağırlanırken utanmadan Türkiye’nin terörle mücadelesini yumuşatmasını istiyor bunun içinde müzakerelerin dondurulmasını öneriyor.
Bu ne ikiyüzlülüktür. Fransa’da bir kez saldırı oldu diye bir yıl OHAL ilan eden Fransa’ya ses etmeyen AB Türkiye’yi OHAL için eleştiriyor. Üstelik Türkiye’de ki saldırı FETÖ/PYD denen terör örgütü tarafından TSK içine yerleşmiş asker kıyafetli bazı alçaklar tarafından yapılarak tüm ülke hedef alınmıştır. Ama Allah’ın yardımı liderimizin ve Milletin dik duruşu ile bu alçaklar hedeflerine ulaşamadı.
OHAL Türkiye’de halka değil Reisinde dediği gibi devlete uygulanmıştır. Bu uygulamadan halk en ufak bir şekilde etkilenmemektedir.
Bunlar AB ye alınmamak için bir sebep değildir. Sizin asıl niyetinizi Türk halkı biliyor.

Son olarak Reisinde dediği gibi bu işi en iyi çözecek olanda millettir. Gelin bu işi millete soralım, milletin kararına göre hareket edelim.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.