1. YAZARLAR

  2. Kerim Candan

  3. TÜRKİYE, BARIŞ İÇİN SAVAŞIYOR!
Kerim Candan

Kerim Candan

Yazarın Tüm Yazıları >

TÜRKİYE, BARIŞ İÇİN SAVAŞIYOR!

A+A-

Kendisi ülkemizde fakat aklı Batı'da rehin kalmış kafalar ve art niyetli hainlerin Türkiye’nin “Barış Pınar’ı” operasyonunu gölgelemek için kara propaganda yaptıklarını biliyoruz. Bunlar adeta küresel kara propagandaya payanda olmak için gönüllü olarak figüranlık rolü üstlenmişlerdir.
Oysa yakın tarihimizde Kıbrıs Harekâtı ve sonrasında Irak’taki ve Suriye’deki operasyonlarımız tamamen barışa hizmet eden zorunlu operasyonlar olmuştur. Çünkü yıllarca terör saldırılarının hedefinde olan bir ülke olarak, Suriye’deki terör koridoruna izin veremezdik, vermedik de... Hatta Tel Aviv'den gelen seslere bakınca İsrail'in de bu operasyondan fazlası ile rahatsız olduğunu anlıyoruz. Demek ki bu bölgedeki faaliyetlerine yönelik zaman zaman gelen siyonizme yönelik iddiaları zaten açıkça yalanlamıyorlar da...
Barış, herkesin çıkarına olan bir şeydir. Fakat bunu sadece Türkiye’nin istemesi yetmez en az karşı taraf da bu barış için adım atmalı ve katkı sağlamalıdır. Ayrıca terör örgütlerine yönelik operasyonlara barış çağrısı yapmak kısır bir çağrıdır. Çünkü terörle barış olmaz, ya tepelersiniz ya da teslim olursunuz. Egemen devletler de bu teröre boyun eğmek yerine mücadele ederler. Türkiye de bunu yapmıştır. Son yıllarda çok eleştirilen “çözüm süreci” de dahil bir çok adım atılmış ne PKK, ne FETÖ, ne de bölgedeki DAEŞ, YPG VE PYD hiç biri bu adımlara karşılık vererek silahlarını bırakıp demokratik çizgiye gelmemişlerdir. Gelinen noktada da Türkiye,  sözde stratejik müttefikinin ihanetlerine rağmen sabırla beklemiş fakat kaygıları giderilmeyince adım atmak zorunda kalmıştır.
Karşınızda sürekli kabadayılık veya huzurunuzu bozmak için çaba harcayan birileri varsa barış yapalım demeniz teslimiyete döner.  Şunu da unutmadan "Savaş herkes ile barış sadece onurlu insanlarla yapılır." Şimdi görüyoruz ki karşımızdaki ne ABD, ESAD ne diğer devletler ve ne de sürekli kalleşlik yapan PYD-YPG tutarlı bir çizgide değildir.
"Barış istiyoruz " diyenlerin olduğu bir yerde zaten barış yoktur. Güçlü devletler ve liderleri ise ülkenin barış ortamını muhafaza etmek için asayiş ve huzurunu bozan terör örgütlerine karşı mücadele ederler. Şunu iyi anladık ki bu coğrafyaya savaşmadan barış ve huzur ortamı gelmeyecektir. Türkiye bu nedenle bölgeye huzuru tesis etmek için " Barış Pınar'ı Operasyonunu başlatmıştır.
Bu operasyonun ülkemize ve islam ümmetine hayırlara vesile olmasını dilerim. Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.