1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin gerçek dostları!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin gerçek dostları!

A+A-

Son günlerde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Doğu Akdeniz’de Oruç Reis araştırma gemisiyle sismik araştırma yapmasından dolayı başta Yunanistan olmak üzere Avrupa Birliği, ABD hepsi Türkiye cumhuriyeti Devletine engel olmak için birlik olmuşlardır.

İşin garibi ise düne kadar Türk Devletinin himmet, zekâtı yaşayan Araplar ve Devletleri de Yunanistan ile aynı safta yer almaları Müslüman Türk Milleti olarak bizleri üzmüştür. Nerede kaldı o zaman mümin kardeşliğimiz, öyle ya nerede?

Birinci Dünya Savaşında Lawrence vasıtasıyla İngiliz devletini n sinsi kışkırtmasıyla asırlarca hizmet aldıkları Osmanlı Türk Devletine ihanet edip Türk askerlerini İngilizlerle beraber olup arkadan vurmuşlardır. 

Her daim desteklediğimiz Filistinliler beş gün önceki Arap Birliği toplantısında alınan Türkiye aleyhindeki kararlara itiraz etmemiş dahası çekince dahi koyamamışlardır.

Evet,  ben şahsen yadırgamadım çünkü bu Filistin Kurtuluş Örgütü 12 Eylül öncesinde ve sonrasında solcu teröristleri ve PKK’ları kendi kamplarında eğittiklerini unutmadık.  Türkiye’nin Kıbrıs Davasında ve şimdi ise Doğu Akdeniz Davasında tutumları değişmemiş olması manidardır.

Bunun yanında her fırsatta Ermenistan Devleti ile bir olup hem Türkiye’ye hem de Azerbaycan’a karşı Ermenistan’ın yanında yer almışları ise ayrıca not etmiştik.

Şimdi ise Arap Birliği toplantısında tavır koymazken, Avrupa Birliği, ABD ile Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Milletine düşmanlık mı yapıyorlar.

Sosyal Medyada gündemi konusu durumundadır. Müslüman Türk Milleti bu konuda duyarlılığını tarihi gerçekleri örnekleyerek ifade etmektedir.

Oysa biz her zaman İslam Dünyasına şefkat merhamet kardeşçe baktık. Ancak, özellikle Arap devletlerinden aynı samimiyeti göremedik. 

Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev Yunanistan Elçisini kabulünde; 

"Türkiye'nin sadece dostumuz ve ortağımız değil, bizim için kardeş ülke olduğu da bir sır değil. Türkiye'yi tereddütsüz destekliyoruz ve her durumda destekleyeceğiz. Türk kardeşlerimizden de aynı desteği görüyoruz. Azerbaycan'ı her konuda destekliyorlar ve biz de onları Doğu Akdeniz'deki keşif konuları dahil her konuda destekliyoruz.

Tutumumuzu bilmenizi istiyorum. Bu durum benim talimatım üzerine Azerbaycan hükümeti tarafından resmen ilan edildi. Türkiye bizim için sadece dost değil, kardeş bir ülkedir ve Türkler bizim kardeşimizdir. Bu yüzden her konuda onların yanında olacağız.

Türkün dostu yine Türk olduğunu unutmadan politikamızı yeniden gözden geçirmeliyiz vesselam…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.