1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Türkiye Cumhuriyeti’nden Büyük Güç Yoktur
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye Cumhuriyeti’nden Büyük Güç Yoktur

A+A-
Sayın Kılıçdaroğlu’nun başında olduğu partiye Rabbime şükürler olsun ki, hiçbir zaman oy vermedim. Rabbim ömür verdiği süre içerisinde de asla oy vermem.
Bu ülkede diktatörlük varmış. Chp=Hdp.. her ikiside aynı dili konuşuyor.
Her ikisi de bölücü terör örgütü ister Föte, ister Pkk.. hükümetin millet yararına attığı her adıma karşılar. Mesela hendek kazan, belediyelere kayyum atanmasına her iki parti de sert tepki veriyor.
KHK her iki partide karşı çıkıyor. Anayasa Mahkemesine götürüyorlar.
Her iki partide terörist yayın organlarına karşı adli makamların tasarruflarını Cumhurbaşkanının dikta tek adam yönetimliğine indirgeyip halkı sokağa davet ediyorlar.
Her iki partinin idarecileri diktatörün ülkesinde en ağır hakaret ve hatta küfürle O yüce Makama saldırı üstüne saldırı yapıyorlar.
Diktatörün ülkesinde 15 Temmuz’u bu hükümet yaptı diyecek kadar aymazlaşabiliyorlar.
Ve aynı dili konuşanlar, aynı partide seçime gidelim diyorlar.
Bu nasıl bir diktatörlük ki, küfürlerin, hakaretlerin bini bir para.
Bu nasıl bir diktatörlük ki, her gün halk sokağa, isyana davet ediliyor.

Acaba diktatörün ülkesi Kuzey Kore’de Selahattin Demirbaş gibi biri Devlet Başkanına Allah Belanı Versin deseydi ne olurdu? Küfrettiği lider sorgusuz sualsiz herhalde kafasıma sıkardı. Her gün Ağızlarından küfür eksik olmayanlar, ibreti alem için sokak ortasında büyük ihtimal kurşuna dizililerdi.

Mesela İsrail veya Abd’de olsa kim vurduya giderlerdi.
Bizim sorunumuz Diktatörlük değil, bizim sorunumuz bize demokrasinin çok fazla gelmesi.
Bizim sorunumuz demokrasiden ne anladığımız sorunu.
Demokrasi kendi hak ve hürriyetlerinin yanına, karşısındakinin hak ve hürriyetlerine saygı duymak.. Yasalar doğrunun hakkını korumak kadar, doğrunun hakkını gasp edene hangi şekil olursa olsun en ağır cezayı vermek için olmalıdır.
Yıllarca bu ülkede inancından ötürü bir çok insanımız mahalle baskısına maruz kaldı, ikna odaları kuruldu. İkinci sınıf vatandaş muamelesi yapıldı.
Rahmetli Erbakan’ın kurduğu her parti bir bahane ile kapatıldı. Milli Gençlik Vakfı kapatıldı.
Mecliste Başörtülü olduğu için bir bayan milletvekiline o dönemin Başbakanı şimdi amelleriyle başbaşa Ecevit tarafından, bu kadına haddini bildirin, atın bu kadını dışarı diyen ve bu hanımefendiye Milletvekili görevini yaptırmayan bir sol zihniyetli Meclis gördük.
Zamanında bu sol zihniyetin yaptığı diktatörlük değil de neydi?
O günlerde Bu hadsiz Avrupa Birliği neredeydi?
O günlerde terör yardakçısı Almanya neredeydi?

Bir de anlamadığım ABD’ sözcüsü ikide bir de bizim ülkemiz adına neye dayanarak açıklama yapma hadsizliğini gösteriyor?
Biz ABD’nin müstemlekesi miyiz, yoksa eyaletimi?
Cumhuriyet Gazetesine terör örgütlerine destek verdiklerinden dolayı operasyon yapılmış..
Eeee YAPILMIŞSA YAPILMIŞ.

Adalet herkes için.. Cumhuriyet Gazetesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunlarına, yasalarına aykırı hareket ediyor, Basın Ahlak Kurallarını yerlerde süründürüyor, terörist hamiliği yapıyorsa, tabii ki Savcılık gereken soruşturmayı yapacak..
Hiçbir hadsize Türkiye Cumhuriyeti’ne hesap sorma yetkisi vermez. Neymiş efendim… Cumhuriyet Gazetesi onlar için hayati önem arz ediyormuş.. Türkiye’ye vize serbestliği ve serbest dolaşım hakkı vermezlermiş..

Hadi ordan hadsizler..
Yıllardır neredeydiniz?  Avrupa Birliği tetikçileri ile ABD sadece teröristlerin ve bölücülerin hamiliğini mi yapacak?
Ya Adalet Bakanımıza ne demeli? Sayın Bakanım bu milleti temsil eden her kim varsa cesur olmalı. Tıpkı 15 Temmuz gecesi Meclis’te gösterdiğiniz onurlu davranış gibi. Savcılık bir karar vermişse ardında durun.. Yok Fetöcü Savcı..  Yok Başsavcılığın soruşturma açma gibi bir niyeti yok gibi açıklamalar..

Yapmayın. Makamınızı zedelemeyin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden büyük hiçbir güç yoktur. Bölünmez bütünlüğümüze, Cumhurbaşkanlığı makamına, küfretmek, Devletin istikbalini tehlikeye atacak bölücü, ayrıştırıcı yayınlar yapmak hiç kimsenin haddine değildir.
Adaletten doğruluktan ayrılmadığınız sürece, kim kazır TERÖRİST HAMİSİ AVRUPA Parlemontosu’nu? Kim Kazır  ABD hükümet sözcüsünü? Kim duyar Bu ülkeyi Avrupalı ORTAKLARINA ŞİKAYET EDEN CHP VE HDP’yi?
 
 
    
Bu yazı toplam 250 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.