1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Türkiye diktatörlüğe mi gidiyor?
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye diktatörlüğe mi gidiyor?

A+A-

Ülkemiz Nisan ayının ortalarında Anayasa değişikliği için Referanduma gidiyor halk bir karar verecek sonuç ne çıkarsa çıksın Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.

Anayasa değişiklik paketine karşı çıkanların büyük çoğunluğu, Cumhurbaşkanı'nın tüm yetkileri elinde toplayacağını ve kendisinden asla hesap sorulamayacağını iddia ediyor.

Bir başka deyişle sistemin, Cumhurbaşkanı'nı diktatörleştireceğini iddia ediyor bu kesim...

Peki, bu Hayırcıların iddiaları doğrumu?

Bu iddiayı ortaya atanların geçmişlerine bakmak gerekiyor Türkiye tek parti dönemin de eğer diktatörlük olduğunu kabul ediyorsa evet bizde kabul edelim eğer tek parti dönemi diktatörlük değil diyorlarsa halka gerçekleri anlatmaları gerekmektedir. Aksi takdirde halk nezdinde inandırıcılıkları kalmayacaktır.

Bu değişikliğe karşı çıkan CHP’nin derdi bu milletin tek parti döneminde zorunlu olarak tek başına iktidar yaptığı ( Açık Oy Gizli Sayım ) lı yıllar 1950 de Demokrat Parti ile son buldu CHP sadece değişik yıllarda koalisyon hükümetlerine ortak olarak iktidar yüzü gördü bu yıllarda hep kıtlık ve yokluk yıllarıdır bunu üzerinden 67 yıl geçmesine rağmen unutmayan millet CHP ye bir daha iktidar yüzü göstermedi CHP’nin eski sistemden beklediği en azından bir koalisyon ortağı olurum hayali vardı şimdi onunda elinden kayıp gitmesini istemiyor bunun içinde Mustafa Kemal’i kullanarak kendisine taraftar sağlamaya çalışıyor ama bunu da başaramayacağı ortada çünkü CHP li yılları yaşı ileri olan büyüklerimiz çok iyi bilmektedir.

İsmet İnönü dönemi de partili cumhurbaşkanlığıdır o zaman doğruydu şimdimi yanlış?
Parlamenter sistem çift başlılık bir çok kez ülkeye büyük sıkıntılar yaşattı bu sıkıntıların bir daha yaşanmaması için yeni anayasanın kabul edilmesi gerekiyor.

CHP ve diğer hayır diyecek olanların ne kadar demokrat oldukları bir kez daha ortaya çıktı hayır çağrısı yapanlar vatansever veya yurtsever evet çağrısı yapanlar vatan haini veya yalaka oluyor.
Bu ülkede sokaklara dökülüp darbe isteyen rektör ve akademisyenler oldu halkı sokağa çıkmaya ayaklanmaya çağıran sözde sanatçılar oldu o zaman bu vatansever CHP ve avaneleri neden karşı çıkmadı? Demek ki dert ülke veya diktatörlük değil dert bir daha iktidar olamamaktır.

Terör den ve ekonomik saldırılardan kurtulmak için ülke olarak birlik ve beraberliğimizi korumak için kararı halkımız verecektir.
 

Bu yazı toplam 724 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.