1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. “Türkiye hafife alınacak ülke değil”
“Türkiye hafife alınacak ülke değil”

“Türkiye hafife alınacak ülke değil”

Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Milli Savunma Bakanlığı Bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada “Sınır ötesi harekat, subay, astsubay ve sivil memurların özlük sorunlarını” gündeme getirdi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Milli Savunma Bakanlığı Bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada “Sınır ötesi harekat, subay, astsubay ve sivil memurların özlük sorunlarını” gündeme getirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, yaptığı konuşmada, “Türkiye güney sınırları boyunca inşa edilmek istenen korsan terör devletine darbe indirmiştir. Türkiye, terörün belini kırmak; huzuru, barışı ve güvenliği ihya etmek; ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların vatanlarına emniyetle dönüşlerini sağlamak maksadıyla sınır ötesi harekâtları devreye koymuştur. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, hatta Pençe Harekâtları bütünüyle terör örgütlerinin hain emellerine karşı icra edilmiştir. Kaldı ki ülke içinde de Kıran Operasyonlarıyla terörün beli iyice kırılmıştır. Türkiye'nin barış koridoru tasavvur ve teklifine karşı çıkıp terör koridorunu canlı tutmak isteyen küresel muhasım odakların maskesi düşmüş, foyaları ortaya çıkmıştır. Türkiye güney sınırları boyunca inşa edilmek istenen korsan terör devletine darbe indirmiştir; oyun bozulmuş, şer oyuncular bozguna uğratılmıştır. Aynı anda hem ABD hem de Rusya'yla uzlaşmaya varıp Barış Pınarı Harekâtı'nın haklılığını ve millî tezlerini kabullendiren Türkiye, bölgesinde ve küresel zeminde parlayan, öne çıkan, sözünü dinleten bir ülke seviyesine bileğinin ve birikiminin yardımıyla ulaşmıştır. Uzlaşmalara riayet edilmemesi hâlinde de gereken cevabın verileceğine inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE, HAFİFE ALINACAK ÜLKE DEĞİL”

Türkiye’nin hafife alınmayacak bir ülke olduğunu dile getiren Kalaycı, “Siyasi ve diplomatik kanallarla beslenen, milletimizin tamamıyla benimseyip arkasında durduğu askerî bir harekâtın nasıl dengeleri değiştirip bekamızı emniyete aldığı son gelişmelerle iyice anlaşılmıştır. Türkiye, ihmal edilmesi, yok sayılması, hafife alınması imkânsız bir ülke olduğunu millî şuur ve ruhuyla teyit ettirmiştir. Bu konuda üstün bir emek ve çalışma sarf eden, sabır ve akılla mücadele gösteren, kararlılığından ödün vermeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz. Kahraman ordumuzla ve şahsiyetli diplomatlarımızla iftihar ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.