1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) 13. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) 13. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) 13. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Genel Kurul’da açılış konuşmasını yapan Ecevit Öksüz, vakıf faaliyetlerinde sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekti.

A+A-

Vakıf Genel Merkezi’nde yapılan Genel Kurul’a AK Parti Konya milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, N. Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Karabacak’ın yanı sıra vakıf genel kurul üyeleri katıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Ecevit Öksüz, yeniden Genel Başkan seçildi.

Genel Kurul’da açılış konuşmasını yapan Öksüz, vakıf faaliyetlerinde sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekti. Türkiye genelinde hizmet veren bir vakıf olarak özelde İmam Hatipler genelde ise din eğitimi, gençlik ve sosyal politikalara bağlamında bilgi, düşünce ve strateji üretmek amacıyla bir dizi faaliyet gerçekleştirdiklerinin altını çizen Öksüz, İLHAM’da 10. yılı, Türkiye Geneli İHL’ler arası Hikâye yarışmasında 9. yılı, Uluslararası Dini Araştırmalar ve Küresel Barış Sempozyumu’nda 6. yılı geride bıraktıklarını ifade ederek bütün faaliyetleri sürekli hale getirmek için gayret ettiklerini söyledi.

Önceki dönem genel başkanların yanı sıra vakıf faaliyetlerine destek veren tüm kurum ve kişilere teşekkürlerini ifade eden Öksüz, İmam Hatiplilik ruhunun daha adil bir dünya kurmak için ihtiyaç duyulan ruh olduğunu dile getirdi. “Elimizdeki nimetlerin kıymetini bilmeli ve şükrünü eda etmeliyiz” diyen Öksüz, yürütülen her bir faaliyetin ve atılan her bir adımın bu şükrü eda etmek için bir gayret olduğunun altını çizdi.

Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un ardından kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve TİMAV Genel Kurul Üyesi Dr. Leyla Şahin Usta, İmam Hatip nesline hizmet etmenin bir şeref olduğunu ifade ederek, bir İmam Hatipli olarak TİMAV Genel Kurulu üyeliğinden şeref duyduğunu söyledi. Gerek siyaset gerek sivil toplum alanında devam eden bu hizmet kervanının siyaset ayağında bu şerefi taşımak adına bugün bayrağın kendilerinde olduğunu ifade eden Leyla Şahin Usta, TİMAV gibi kurumlarda görev yapmanın zor olduğunu, ancak gönüllülük esasıyla yapılan zor işlerin de bereketinin bol olduğunu, bu hizmeti kendilerine kolaylaştırması için Allah’a dua ettiklerini söyledi.

Emekli Konya Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’un Divan başkanlığında teşekkül ettirilen divan riyasetinde gerçekleştirilen Genel Kurul’da Ecevit Öksüz, yeniden Genel Başkan seçilirken yönetim kurulu üyeleri de aşağıdaki isimlerden oluştu:

Prof. Dr. Cem Zorlu, Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar, Ali Çınar, Mustafa Büyükkaplan, Ahmet Fatih Özboyacı, Servet Altuntaş, Sıtkı Erben, Abdulkadir Özöğür, Sami Bayrakcı, Muharrem Karabacak, Mehmet Erdoğdu, Mehmet Çevik, Salih Zeki İnce, Hüseyin Keleş, Prof. Dr. Muhammed Tasa, Hasan Eroğlu, İbrahim Erbaş, Prof. Dr. Ertan Özensel ve Zekeriya Aslan.

Genel kurul, Genel Başkan Öksüz’ün teşekkür konuşması ve genel kurul üyelerinin dilek ve temennilerinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.