1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Türkiye Kurtulursa İslam Dünyası da Kurtulur
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye Kurtulursa İslam Dünyası da Kurtulur

A+A-

Bu ülkenin anneleri, Allahın kendilerine erkeklerden daha çok verdiği merhamet duygularını harekete geçirmeliler artık. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm anneler, doğulu, batılı, kuzeyli, güneyli fark etmez hepiniz ama hepiniz bu kirli dönemin bitmesi için merhamet kılıçlarını kınından çıkarın! Öpmeye doyulmayan, sevmeye kıyılmayan yavruların o kara gözlü, kartal bakışlı civanların gençliklerini yaşamadan, heveslerini almadan kara toprağa verilmemesi için sevgi kalkanlarını kaldırın, barış mızraklarını kara kalplilerin üzerine fırlatın.

Milletin vicdanını karartan, toplumdaki intikam duygularını çoğaltan, gönülleri gazapla dolduran bu kirli savaş artık bitmeli. Toprağa düşen her can bu ülkenin evladıdır. PKK içindeki çok küçük bir azınlığı yok sayarsak her iki taraftan da ölenlerin aileleri Müslüman’dır. Bu kirli dönemde kaybedilen canların yüzde doksan dokuzu bu ülke vatandaşlarına aittir. Asker, polis, korucu normal vatandaş ve teröre kanmış PKK’lılar(çok azı hariç) hepsi bu ülkenin nüfusuna kayıtlı insanlardır. Bu kirli kavgada ölenlerin adlarına bakın; Ahmet, Ali, Veli, Mustafa, Ayşe… Adı, George, Maykıl, Frank, Mişon olan var mı? Yok. O zaman bu kirli süreç hep bize zarar veriyor, bu karanlık dönem hep bizi mahvediyor. Öyleyse bu devri bitirecek olanlarda George’lar, Mişon’lar değil, Mehmetler, Mustafalar, Aliler, Hasanlar, Ayşeler Zeynepler, Baranlar, Şivanlar, Azadlar , Asminler olacaktır…”
 İslam coğrafyasının Türkiye bölümünde toprağa akıtılan kanlar İslam kanıdır. Tıpkı Suriyede, tıpkı Irak’ta, tıpkı Pakistan’da, tıpkı Libya’da, tıpkı Somali’de, tıpkı Sudan’da olduğu gibi. Osmanlı, İslam şemsiyesini bırakıp batıdan gelen ırk şemsiyesine büründüğü gün bunun böyle olacağı belliydi. Batılıların Türklere, Araplara, Arnavutlara, Boşnaklara verdiği, onlarında mal bulmuş mağribi gibi sarıldığı kavmiyet şemsiyesinin ümmeti parça parça edeceğini “Ebedi gerçekler kitabı olan Kuran” yazmış, kutlu elçi de asırlar önce söylemişti. Koca Akif de bu hastalığın vücudu sarmaya başladığı günlerde haykırmıştı;
“…Ayrılık hissi nasıl girdi sizin beyninize?
Fikr-i kavmiyyeti şeytan mı sokan zihninize?
Birbirinden müteferrik bu kadar akvâmı
Aynı milliyetin altında tutan İslâm'ı
Temelinden yıkacak zelzele kavmiyettir
Bunu bir lâhza unutmak ebedî haybettir.
.......
Siz bu dâvada iken yoksa iyâzen billah
Ecnebîler olacak sâhibi mülkün, nâgâh...” dediği de çıktı. Şimdi ümmetin toprağı, ümmetin petrolü, ümmetin egemenliği ecnebilere geçti. Sanki bu günleri görmüş de yazmış büyük şair;
“…Hani milliyetin İslâm idi kavmiyet ne
Sarılıp sımsıkı dursaydın ya milliyyetine
Arnavutluk ne demek, var mı şerîatta yeri
Küfr olur başka değil, kavmini sürmek ileri
Arabın Türke, Lâzın Çerkese, yahut Kürde
Acemin Çinliye rüchânı mı varmış? Nerede
Müslümanlıkta anâsır mı olurmuş? Ne gezer
Fikr-i kavmiyeti tel'in ediyor Peygamber…”
Kurtuluşumuz kolay olmayacak. Çünkü bu topraklara haksız olarak çok kan döküldü ve bu nedenle İslam coğrafyası kirlendi. Bu kiri, ancak ve ancak; toprağa verdiğimiz o “Gök Ekinlerin” aziz ruhları, kin ve nefretten arındırdığımız kalplerimizin içten duaları, Gök Ekinlerin; ” gözü yaşlı, bağrı taşlı, gecesi gündüzüne karışmış, “gündüzleri tün” olmuş o mübarek annelerinin gözyaşları temizleyebilir. Haydin anneler! Haydin bağrı yanık tüm Müslümanlar; gayret edin, dua edin, ağlayın! Ağlayın ki kurak çölde mahsur kalmış insanlık ve İslam gemisi yüzebilsin. Bunun reçetesi bu topraklarda. Türkiye kurtulursa İslam alemi de kurtulur. Çünkü İslam dünyası, Ortadoğu ve Balkanlar hala lider görüyor bizi. Birçok milletin aklını başına Osmanlıdan sonra yaşananlar getirdi.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.