1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Türkiye Masada Kazandı.
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye Masada Kazandı.

A+A-

Türkiye bugüne kadar Cephede kazandığı savaşları masa başında kaybeden bir ülke iken bugün hem cephede hem de masada kazanan ülke haline gelmiştir.

Türkiye Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD tarafından oluşturulmak istenen terör devletine izin vermemek ve Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin evlerine dönmesi için planlanan Barış Pınarı Harekâtı 9 Ekim tarihinde Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile başladı ve 9 gün sürdü.

Bu Harekât sürecinde 750’den fazla terörist etkisiz hale getirilirdi. Operasyonda 4 Mehmetçiğimiz ve teröristlerin attığı roketler sebebi ile 18 sivil vatandaşımız şehit 180 vatandaşımızda yaralanmıştır.

Perşembe günü ABD’den gelen Başkan yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo başkanlığındaki ABD heyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığındaki heyet ile yapılan uzun görüşmeler sonucunda ABD ile 13 maddelik bir metin üzerinde mutabık kalındı. Harekâta 120 Saat yani 5 Gün süre ile ara verildi.

Yapılan anlaşma ile Türkiye’nin sürecin başından beri istediği olan Sonuçta, 32 kilometre derinlikte ve 400 kilometreyi bulan genişlikte bir alan güvenli bölge ilan edildi, PKK/YPG’nin buradan çekileceği, ağır silahlarını teslim edeceği inşa ettikleri mevzilerin de tahrip edileceği üzerinde anlaşmaya varıldı.

Süreç işlemeye başladı. Şimdi merak edilen konu ABD’nin yapılan bu anlaşmaya uyup uymayacağı konusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan anlaşmanın gereği yapılmaz ve verilen sözler tutulmaz ise 120 Saat dolduğu dakika operasyonun daha şiddetli şekilde devam edeceğini açıkladı.

Bu Harekât sayesinde Dünya gerçek yüzünü göstermiş ve birçok ülke terörle mücadele ediyoruz palavraları çökmüş oldu.

Türkiye’nin bu haklı mücadelesinde kimin kendisine dost kimin düşman olduğunu da öğrenmiş oldu.

Türkiye. Sadece ABD ve İsrail değil, Avrupa Birliği’nden Arap Birliği’ne kadar her cepheden onlarca ülke, sınır ötesi harekâtı “işgal” olarak etiketleyip durdurmak için âdeta seferber oldu.

Tehditler, yaptırımlar, hakaret ve iftira boyutuna varan açıklama ve söylemlere rağmen Türkiye sadece sahada değil, masada da çok önemli bir başarı elde etti.

Harekât sürecince Türkiye kendi içinde başta Milletimiz olmak üzere bütün Muhalefet partileri (HDPKK) hariç bir birliktelik sağladı.

 

Ancak! Her konuda olduğu gibi CHP içinde ve bazı sözde Yazar, Aydın ve Sanatçılardan oluşan bir grup PKK sevicilerde hem operasyona karşı hem de ABD ile varılan anlaşmaya karşı çıkanlar oldu.

ABD, AB ve Arap basını manşetlerinde Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zafer kazandığını Türkiye’nin masada kazanan taraf olduğunu söylemesine rağmen içimizdeki bazı ezikler bunu bile kabullenemediler.

Bu kişiler ABD ile varılan anlaşma için terör örgütü PKK/YPG ile masaya oturdu diyecek kadar eziklik içinde olan kişiler televizyon kanallarında boy göstermektedir.

Bu kişilerin eski Türkiye özlemleri bitmemiştir.

Eski Türkiye kendisine verilen görevi yerine getiren bir ülke iken yeni Türkiye ise bölgesinde oyun kuran veya kendisine kurulan oyunları bozan bir Türkiye haline gelmesinden rahatsızlık duyan kesimdir.

Not: Nuri Pakdil büyüğümüze Allah’tan rahmet, yakınlarına ve bizlere sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Kabri nur, mekânı cennet, olsun..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.