1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Türkiye üzerine kurulan oyunlar bitmiyor.
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye üzerine kurulan oyunlar bitmiyor.

A+A-

Türkiye Akdeniz’de sondaj faaliyetleri, Libya ve Suriye meselesi ile uğraşırken içerde iktidarı ve muhalefeti ile birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken dönemde maalesef bu başarılamıyor.

Türkiye’nin sınırları ötesinde yaptığı operasyonları engellemek ve kendi içinde sorunlarla meşgul olmasını isteyen güçler içerde bazı muhalefet partileri ile işbirliği halinde çalışmaktalar.

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun gündemde tuttuğu FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un da dâhil olması ile başka bir hâl aldı.

Rand Corporation’ın raporunun zamanlaması, FETÖ'nün siyasi ayağı, askerî vesayet ve Gezi davalarındaki beraat kararlarının zamanlamasının bir tesadüf olmadığı ortada.

Düğmeye bir kez daha basıldığı ortada.

Mahkeme, Gezi olaylarından yargılananların tamamını beraat ettirmesi zamanlama açısından tesadüf olamaz.

Yahut her şeyin Gezi davasının önceden bilinen tarihi öncesine denk getirilerek ısındırılması da tesadüf olamaz.

Savcılık Gezi kalkışması için hazırlanan iddianamede Gezi Parkı protestoları “bir darbe kalkışması” demesine rağmen berat verilmesini de tesadüf olmadığı ortada.

Gezi davasından yargılananlar isimler için Savcılık, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs ” suçunu işlediğini iddia etmiyor muydu?

Milyarder Yahudi iş adamı George Soros'un dünya genelinde kurucusu olduğu vakfın Türkiye şubesinin kurucuları arasında Gezi parkı olaylarının finansörü olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Osman Kavala için savcı ağırlaştırılmış müebbet isterken mahkeme tüm suçlardan beraat ettirmesi oyunu büyük olduğunu göstermez mi?

Osman Kavala’nın Gezi’deki rolünü hepimiz biliyoruz var ama nedense bu karara imza atan hâkimler buna inanmamış ve Osman Kavala ile diğer sanıklara beraat kararı verdiler.

Madem Osman Kavala suçsuzdu neden bu kadar süre hapiste tuttu aynı mahkeme?

HSK’de böyle düşünmüş olacak ki bu kararı veren üyeler hakkında soruşturma izni verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’da harekete geçti ve Savcılık, mahkemeye sunduğu dilekçede, gerekçeli kararın hazırlanmasının ardından beraat kararları için itiraz edeceğini duyurdu.

Ne tesadüf ki, FETÖ ve Pentagon’un arka bahçesi Rand Corporation’ın Türkiye’de yeniden bir darbe olma ihtimalinden bahsetmesi ve bu rapor üzerinden günlerdir darbe olur mu, olmaz mı tartışması başlattı.

15 Temmuz tecrübesinden sonra Türkiye’de darbe kolay bir iş değil. Ocağına incir ağacı dikmek isteyen denesin.

Eski dostlar artık Gezici

Tüm bu tartışmalar içinde Gezi kalkışması yaşandığı süreçte Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, “Gezi kalkışması için gurur duyuyorum” dedi.

Yine dönemin dışişleri bakanı olan GP genel başkanı Ahmet Davutoğlu iktidarı sokak olayları ile yıkma girişiminde bulunan üç beş çapulcu için Gezicilerin şikâyetinizi geri çekin davetine uyarak Gezicilerden şikâyetçi olmamışlardır.

Gezi olaylarına katılanların bahaneleri yerinden taşınmak istenen üç beş ağaç gibi gözükse de o günlerde Hükümetten istekleri Türkiye’de yapılan büyük yatırımların durdurulması idi ancak dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan bu taleplere karşılık istemedikleri tüm yatırımları bitirip milletin hizmetine sunmuştur.

Bu isimlerin ülkemizdeki Erdoğan gitsin ülke ne olursa olsun düşüncesi içinde olan insanlar ile aynı safta yer almaları kendilerine makamları verirken Kardeşim diye hitap eden insana bu kadar kin beslemelerinin sebebini millet çok iyi bilmektedir.

Hak etmedikleri halde gelebilecekleri tüm makamlara gelmiş bu insanlar görevde iken dava adamıyız, biz davamızı satmayız deyip ellerinden makamları alınınca Erdoğan düşmanı olmaları vakti geldiği zaman bu millet tarafından değerlendirilecektir.

Bunlara cevabı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi.

Bakan Soylu açıklamasında hem Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakacaksınız hem Tayyip Erdoğan'ın karşısında birileriyle anlaşma yapacaksınız, ondan sonra da bugün gelip sırça köşklerinizde devletin size sunduğu bütün imkânlarla bu milletin size verdiğini bir şekilde bu millete kötülük olarak anlatmaya çalışacaksınız. Yazıklar olsun size. Çok net ve açık söylüyorum, ne yapacaksanız yapın. Bu millet sizi de biliyor, çektiği sıkıntıları da bu oyunu kimin ortaya koyduğunu da biliyor. Siz Amerika ile Avrupa ile beraber olun.

Son olarak Üstad Abdurrahim Karakoç dizeleri ile bitirelim.

"Beden ölür, çürür, cana bakın siz.

Kim kiminle yürür, ona bakın siz.

Bırakın dönsün dönme dolaplar.

Haktan hakikatten yana bakın siz."

Bu yazı toplam 1387 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.