1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Türk’ün fetret dönemi son bulsun
Türk’ün fetret dönemi son bulsun

Türk’ün fetret dönemi son bulsun

Konya Alperen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Av. Seyit Özcan, “Dünyanın dört bir yanında Müslümanların gözyaşları ve kanları toprağı ıslatmaktadır. İnsanlık teknolojide çağ atladığı gibi zulümde ve işkencede de çağ atlamıştır”dedi.

A+A-

Konya Alperen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Av. Seyit Özcan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Düzenlenen basın toplantısına Vakıf Başkan yardımcıları da katıldı. Toplantıda konuşan Vakıf Başkanı Av. Seyit Özcan, “Sömürü imparatorluklarının masum insanların kanıyla beslenerek günden güne büyümektedir. Mağdurların, mazlumların feryadı cihanı inletirken insanlığın kulakları sağır olmuş, vicdanları körelmiştir” dedi. Doğu Türkistan’ın Türk-İslam aleminin kanayan yarası olduğuna dikkat çeken Özcan, “İnsanlık kanayan her yarayı gördüğünde kafasını deve kuşu gibi kuma gömmektedir. Doğu Türkistan 1949 yılından bu yana Çin işgali altındadır. Dünyanın her yerinde zulüm ve işkence var. Lakin Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin maruz kaldığı baskı zulüm ve işkenceye belki hiçbir millet maruz kalmamıştır. Çin insanlık suçu işliyor, insanları katlederek yerinden yurdundan ediyor. Lakin kimse duymuyor, kimse görmüyor” ifadelerini kullandı.

img_0879.jpg

ÇAĞLAR AÇIP, ÇAĞLAR KAPATTIK

Sağır dünya, mazlumların, mağdurların feryadını duymasa da bizler duyuyor ve görüyoruz diyen Başkan Özcan, “Bizler ki çağlar açtık çağlar kapattık, Orta Asya steplerinden Viyana önlerine kadar geldik” diye konuştu. Türki milletinin birçok buhranlar yaşadığına dikkat çeken Başkan Özcan, Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde ideallerinden vazgeçmediğini belirtti. Özcan, “Bugün Türk-İslam dünyası fetret dönemi yaşamaktadır. Bu buhran ve fetret dönemini bitirecek olan yine bizleriz. Artık Türkün bu buhranı son bulsun. Rabbim bizlere fetret dönemini bitirmeyi Türkün bayrağını dünyanın dört bir yanında dalgalandırmayı, mazluma ümit zalime korku olmayı nasip etsin” şeklinde konuştu. Alperen Vakfı olarak Cumartesi günü yapacakları programa da değinen Özcan, “Bugün saat 19:30’da Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonunda Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk’ün katılımı ile gerçekleştireceğimiz Doğu Türkistan gecemize tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.