1. HABERLER

  2. KONYA

  3. UİGAD tanıtım toplantısı yapıldı 
UİGAD tanıtım toplantısı yapıldı 

UİGAD tanıtım toplantısı yapıldı 

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) Konya Temsilciği Yönetim Kurulu tanıtım toplantısı Konya İl Başkanı M. Ali Elmacı başkanlığında yapıldı

A+A-

İNTERNET MEDYASINI TEMSİL EDİYOR
Konya İl Başkanı Elmacı, UİGAD’ın, Türkiye’de kurulmuş ilk internet haberciliği derneklerinden birisi olarak öne çıktığını söyledi. UİGAD’ın Türkiye’de 50 ilde teşkilatlanmasını tamamladığı bilgisini veren Elmacı, Konya İl Temsilciliğinin de teşkilatlanmasını tamamlayarak çalışmalara başladığını aktardı.  Derneğin Kurucu Başkanı ve Genel Başkanının İzzet Aydın, olduğunu söyleyen Elmacı, Genel Başkan Vekilinin Yasemin Yıldırım ve Genel Sekreterinin de Selçuk Taşdemir olduğu bilgisini verdi. Genel Başkan Aydın’ın ‘Tek olduğuma bakmayın, arkamda koca bir dünya var’ sloganıyla yola çıktığını sözlerine ekleyen Konya İl Temsilcisi Elmacı, UİGAD’ın amacını da anlattı. 
AHLAKLI GAZETECİLİK DEVAM EDECEK 
İzzet Aydın Genel Başkanlığında UİGAD’ın kurulduğunu söyleyen Elmacı, Dünyada internet gazeteciliğinin bilgi kirliliğine doğru gittiğini söyledi. İnternet gazeteciliğinin ahlaklı ve gazetecilik etiğine uygun olması için kurulduğunun da altını çizen Elmacı, “Türkiye'de gazetecilik adına kurulmuş hiçbir dernek, cemiyet ve oluşuma alternatif değiliz. Tam aksine bu tür oluşumlarla ortak çalışmalara imza atacağız. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ahlaklı internet gazeteciliğini geliştirmek için kurulmuş bir derneğiz.” 
YAYINCILIĞI GELİŞTİRECEĞİZ
İl Temsilcisi Elmacı, UİGAD’ın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında da bilgi vererek denetimlerin yanında internet yayıncılığını geliştirecek çalışmalara ve projelere imza atacaklarını  dile getirdi. Konya’da teşkilatlanmayı tamamladıklarını söyleyen Elmacı, Üniversitelerin iletişim fakülteleri, Konya bürokrasi ve STK yöneticileriyle istişareler de yapacaklarını söyledi. Derneğin internet haberciliğini ve yayıncılığını geliştirecek çalışmalar yapılacağının altını çizen Elmacı, “Bu amaçla çeşitli çalışma grupları kurulacak. Ayrıca, dernek, yayınların iş ahlak ve ilkelerine uymasını gözeterek, mesleki standartlar oluşturmayı ve bu standartları korumayı amaçlıyoruz” dedi. 
olabilirdi. Yalan ve denetimsiz haberleri ortaya çıkarmak için derneğimiz çalışmalar sürdürecek. Basın ve gazetecilik ahlakını baz alarak, internet gazeteciliğini daha güvenli hale getireceğiz. Bu anlamda çalışmalarımızın başında şu anda Konya'da da denetimsiz onlarca internet haber siteleri kurulmuş durumda. Dernek olarak bunların denetimini ve güvenilir olmasını sağlayacağız. “

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.