1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ÜLKEYİ RAKI MASASINDA KURTARAN ELİTİSTLERİ BU PARTİDEN TEMİZLEYECEĞİM.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ÜLKEYİ RAKI MASASINDA KURTARAN ELİTİSTLERİ BU PARTİDEN TEMİZLEYECEĞİM.

A+A-

Muhteşem bir Cumhurbaşkanlığı seçiminin arifesindeyiz.
Sayın Cumhurbaşkanı dışındaki tüm adaylar zorlama adaylardır.
Çatı dediler, tapu dediler sonra olmadı her biri kendi adayını çıkarttı. Bu seçimlerin en ilginci Saadet Partisinin tutumu. 
Rahmetli Erbakan Hoca bugün bu yaşananları görse ne derdi?
Partinin İnceden ince yörüngesini kaydırdınız. Şimdi Millî Görüşçülere biz, Ramazan ayında sahil kenarında soğuk içkisini yudumlayan bir adaya mı oy isteyeceğiz?
Hadi Ordan. Hadi Ordan. Derdi mutlaka.
Bir yanda Milli Görüş ve diğerleri.
Partileri hep böyle yorumlamıştı Rahmetli Hocam.
Şimdi Milli olanlar bir yanda, Saadet ve diğerleri öte yanda.
Başörtülü şehit anası tepkisini ortaya koyuyor, sen diğerleri ile nasıl aynı safta olursun diye.. Şehit Anasının söylediğine göre Saadet Partisinin yanında bulunan şahıslar sen ajan mısın, sen Amerikan Ajanı mısın diye azarlıyorlar. Kadıncağız da kalkıp dese ki, Rahmetli sizin şu hallerinizi görse herhalde partinin kapısına kilit vurur hepinizi kapı dışarı ederdi. SÖYLEYİN BAKALIM sizler İngiliz’in mi, Almanın mı ajanısınız? deme hakkı yok mudur?
Bir Millî Görüş sevdalısı olarak 40 YIL GEÇSE, BU ORTAK ZİHNİYETİN MENSUBU Saadet Partisi ve diğerlerine asla oy vermem. Verdirmem.
Kızsam da, etrafındaki danışman kadrolarının tamamının bu ülkeye hayırlı hiçbir icraatları olmadığını belirtsem de, Muhtarlık makamının derhal kaldırılması onun yerine Mahalle emniyet birimleri kurulması gerektiğini haykırsam da, ekonomik göstergelerde Cumhurbaşkanının yanıltıldığını söylesem de , siyasi idare tarzında eleştirilerimi sıralasam da, Mahallinde yönetimlerde sıkıntı olduğunu, bürokrasinin sil baştan elden geçirilmesini belirtsem de ve her zaman Milli görüşün ve Muhafazakar yapının oy deposunun fakir fukara ve zor şartlarda hayatlarını sürdüren insanlar olduğunu belirtip daha iyi şartlarda hayat şartlarına ulaştırılması yönünde Milli gelirden daha fazla pay ayrılması gerekliliğini vurgulasam da yani Adalet ve Kalkınma Partisinin çok ama çok çalışması gerektiğini vurgulasam da döner yine oyumu Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a veririm.
Şimdi gelelim 4 partili Mutabakat Partilere ve adaylarına. Aldığım duyumlara göre İngiliz yeraltı teşkilatı Abdullah Gül’ü sundu, Amerika önce hayır dese de sonradan onay verdi ve Gül ismi çatı aday olarak dayatıldı. Milli değil, bir Uluslararası komple senaryosuydu.  CHP çoktan seçmeli yerine Gül’e evet dedi, zaten sunan Saadet partisiydi. Ancak Meral Ablayı vazgeçiremediler.
Başkan ben olacam da ben olacam dedi.
Bunun üzerine Gül ben çatı adayı olmam bu şartlarda dedi ve arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımız güme gitti tarzında bir konuşma yaptı.
Sonra Saadet Partisinden öyle bir aday bekledik ki ses getire.. Olmadı çatıda çatı diyen Genel Başkan kendini seçim meydanında buldu.
Meral Akşener zaten ben buradayım demişti.
En ilginci gelelim CHP’ye.. Ramazan ayında deniz kenarında elde içki ile güneşlenen Muharrem İnce’yi aday yaptı. O da CHP rozetini çıkartıp, Türkiye rozeti taktı.
O içki muhabbetini mahkemeye götüreceğini söyleyen İnce acaba sözünü tuttu mu? Mahkemenin yolunu tuttu mu, bu günleri hesap edemeyerek elbet unutulur diyerek zamana mı bıraktı? Yoksa o elindekinin enerji içeceği olduğunu ispatlayabildi mi?
İnterneti inceden inceye araştırdım bir sonuca ulaşamadım. Cumhurbaşkanı adayını açıklama mera semesinde Gel bakıyım Buraya diyerek İnce’nin elini havaya kaldıran Kılıçdaroğlu, Genel Kurul da Ramazan da İçki Muhabbetini partililere şöyle anlatıyordu:
ÜLKEYİ RAKI MASASINDA KURTARAN ELİTİSTLERİ BU PARTİDEN TEMİZLEYECEĞİM.
Hayda….
Milletvekili yapmayarak temizlik mi yaptı, yoksa Başkan adayı yaparak onurlandırdı mı?
Ben işin içinden çıkamadım… 
CHP’li bir grup sol seçmen bunun bir onurlandırma olduğunu düşünür ve oyunu İnceden İnceye verirler. 
Peki ya en az yüzde onluk her türlü dini vecibelerini yerine getiren seçmen ne der bu işe?
Onlar da Kılıçdaroğlu ülkeyi rakı masasında kurtaran elitistlerden partiyi temizliyor diyerek asla İnceden İnceye oy vermezler.

 

Bu yazı toplam 614 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.