1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ulusal Marmara Eczacılık Öğrenci Kongresi’nde Konuştu:
Ulusal Marmara Eczacılık Öğrenci Kongresi’nde Konuştu:

Ulusal Marmara Eczacılık Öğrenci Kongresi’nde Konuştu:

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından İstanbul’da bu yıl 4’üncsü düzenlenen Ulusal Marmara Eczacılık Öğrenci Kongresi’nde Zade Vital Genel Müdürü Kadir Taha Büyükhelvacıgil “Sektörde Girişimcilik” konusu ile öğrencilerle bir araya geldi. 

A+A-

Kadir Taha Büyükhelvacıgil yaptığı konuşmada, Zade Vital ile dünyaya uzanan girişimcilik ve inovasyon hikayesini paylaştı. Genç girişimci liderler ve yöneticilerden oluşan Fortune Türkiye’nin 40 yaş altı 40 listesinde yer alan Büyükhelvacıgil yaptığı konuşmada ülkemizde her 100 kişiden 42’sinin girişimci olma isteğinin olduğunu söyledi. 
Helvacızade’nin girişimci olmasının temel nedeninin “daha sağlıklı yarınlara katkı sağlamak olduğunu” vurgulayan Taha Büyükhelvacıgil sözlerini şöyle sürdürdü:
“135 yıldır sağlıklı yarınlar için çalışıyoruz. 2000’li yıllardan itibaren bitkisel ürünler üzerinde Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Zade Vital ile Türkiye’nin doğal zenginliği olan bitkileri katma değerli ürüne dönüştürdük ve Sağlık alanında Türkiye’den dünyaya açılan global bir markayı ülkemize kazandırdık. Zade Vital markamız ile fitoterapi alanında yüksek kaliteli ve inovatif ürünler geliştiriyoruz. Tüm Zade Vital ürünleri uluslararası GMP / İyi Üretim Uygulamaları standartlarında üretiyoruz
Zade & Zade Vital İbn-i Sina Ar-Ge Merkezimiz, doğal destek ürünleri alanında Türkiye’nin İlk Ar-Ge Merkezi. DÜAMER ise çok merkezli üniversite-sanayi işbirliği projesidir. Bu proje sektöre örnek olan, çok merkezli bir işbirliği projesi. Zade Vital, tüm bu özellikleriyle Türkiye’nin kendi üretim kapasitesine sahip ilk sağlıklı yaşam markası. Zade Vital, esansiyel yağ asitlerinden zengin sabit yağlar anlamında dünyanın en geniş serisidir.  Şu anda 130 ürün ve 537 faklı forma sahibiz. Türkiye’nin ilk Sağlık Bakanlığı Beşeri Tıbbi Ürün Ruhsatı’na sahibiz. Son beş yılda yaklaşık 50 milyon USD’lik yatırım yaptık. Grup olarak; 2017 yılında ABD Chicago’da Zade Global Inc. Şirketini kurarak dünya genelinde fark yaratan milli Türk markaları için çalışmalarıma hızla devam edeceğiz.”
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.