1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. UMUT ORAN: 31 MART’TAN SONRA KIŞIN SONU BAHAR
UMUT ORAN: 31 MART’TAN SONRA KIŞIN SONU BAHAR

UMUT ORAN: 31 MART’TAN SONRA KIŞIN SONU BAHAR

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Eski Milletvekili Umut Oran ve CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş CHP Konya İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Umut Oran “31 Mart’tan sonra kışın sonu bahar” dedi. 

A+A-

AK Parti Algı Yönetimiyle Gündemi Değiştiriyor CHP İstanbul Eski Milletvekili Umut Oran ve CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş birlikte basın toplantısı düzenledi.  Toplantıda konuşan CHP İstanbul Eski Milletvekili Umut Oran AK Parti’nin algı pompalama makinesi olduğunu ifade etti. Oran, “ AK Parti algı yönetimiyle vatandaşı sürekli gündemden uzaklaştırıyor. Nereye gidersem gideyim her yerde aynı manzarayla karşılaştım. İktidar partisinin artık söyleyecek bir şeyi kalmamış, artık politika üretemiyor, insanlara güven vermiyor, artık insanlara umut olamıyor. 21. Yüzyılda cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir kişi seçim kampanyasında patates, soğan fiyatlarını konuşarak müjde veriyor. Dünya, Mars’a gidiyor ülkemizde sebze indirimleri konuşuluyor. Türkiye ve siyaset adına utanç verici durumdayız. Artık işin ehli olan, ideolojisinde halk olan, ideolojisinde hizmet olan insanların başa gelmesi gerekiyor. Konya’dan umut oranım yüksek bir şekilde ayrılıyorum” dedi. 

AK PARTİ EREĞLİ’DE KÖYLÜNÜN BOĞAZINI SIKTI 
CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş taşrada siyaset yapmanın zorlaşmış olduğunu belirterek şunları söyledi; “ Taşrada siyaset yapmak ortaya irade koymayı gerektiriyor. AK Parti siyaseti öyle bir noktaya getirdi ki 24 Haziran’da bizim boğazımı sıkıyorlardı, seçim bürolarımızı yakıyorlardı ve biz saldırıya uğruyorduk işler o noktaya geldi ki Ereğli’de artık köylünün ümüğünü sıkıyorlar. AK Parti Ereğli ilçe teşkilatı tarafından bir beldede bir köylünün boğazı sıkıldı. İşler siyaset bakımından bu noktaya gelmiş durumda. Bu adamlar artık ortaya bir siyaset koyamıyorlar. Biz sosyal demokrat belediyeciliği ortaya koymak için Konyalılardan bir şans istiyoruz. Belediyeciliğin batıdaki uygulamalarını burada da icra edeceğiz. Halk Süt kavramını icra edeceğiz. Bu kooperatifleşmeyi sağlayıp hem üreticiyi destekleyeceğiz alınan sütleri de protein ihtiyacını karşılayamayan çocuklara ücretsiz olarak aktarılacak. Belediye, tarım kenti olan Konya’da KONBELTAŞ vasıtasıyla KAFEM’leri işletmekle meşgul. Oysaki Eskişehir büyükşehir belediyesi milyonlarca çiftçiye fide dağıtıyor. Şehrin ana arterlerine maddi durumu kötü olan öğrencilere yurt mu yaparsınız yoksa KAFEM mi açarsınız? Bu rantı yandaşlara akrabalarınıza mı aktarırsınız yoksa kente mi aktarırsınız?” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.