1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. ÜNAL KARAMAN!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

ÜNAL KARAMAN!

A+A-

Konya ETBALIKSPOR’da futbol oynadığı günden bu yana tanıdığımız Ünal Karaman’ın Trabzonspor ayrılmak durumunda kalmasından dolayı üzüldük.

Ancak, Ünal Hoca bundan gurur duymalıdır.

Peki, başarısız olup, adı çirkinliklere karışarak ayrılsaydı mutlu mu olacaktık.

Bırakın bundan sonrasını Trabzon Yönetimi düşünsün. Diye ifade eden Mustafa Dündar Hocama selam olsun!

 

Konya TÜFAD Başkanı kıymettar dostum İsmet Karababa’nın sosyal paylaşım sitesinde Trabzonspor Hocası Ünal Karaman için yazmış olduğu yazısını okudum.,

Evet, hislerimize tercüman olan yazı olmuş.

Noktasına virgülüne dokunmadan müsaadesiyle paylaşıyorum.

Güzel ülkemde bir zamanlar dürüst olmak ve kalmak çok önemli özellikti. Saygı görür değer bulurdu. Hangi iş kolunda olursa olsun işini doğru yapan liyakat sahibi insanlar aranır, bulunur, korunurdu.

Şimdilerde ise dürüst olup belli değerleri muhafaza ederek çalışan üreten insana kıymet verilmiyor ne yazık ki. İlkeli, işini iyi yapan, üretken insanlarımızın yaşam hakkı bulabilmesi gün geçtikçe daha da zorlaşırken, toplumun değer anlayışları değişiyor.

Demem o ki; eskilerin futbol dünyasında ‘renklerin sevdalısı, kulüplerle özdeşleşmiş isimler baş tacı’ edilirdi. Günümüzde büyüyen futbol ekonomisinin oluşturduğu sistemde, ‘üreten, futbolcu yetiştiren, değer kazandıran antrenörlerin değersizleştirilmesi adına akıl almaz algı yöntemleri yaratılıyor.

Futbolculuk yıllarında Avrupa’yı bile kendine hayran bırakan hırsıyla camiasında KARA BOĞA namıyla sembolleşen, teknik adam olarak nerede ve hangi pozisyonda görev verilirse verilsin; sorgulamadan kabul edip Türk futbolunun önemli değerlerinden biri olmayı başaran, 1.5 sezon içinde teknik adam olarak ortaya çıkardığı takımla başarısını herkesin, her kesimin onayladığı ÜNAL KARAMAN hocamıza başarının doruğunda olduğu günlerde ‘takımdan ayrılma sonucunu yaşatanlar’ camialarının değil, kendi çıkar ve egolarının hevâsı peşinde olanlardır.!

Trabzon insanı futbolu bilir, Trabzonspor taraftarı bilinçlidir, camiasının çıkarlarını her şeyin ve herkesin üstünde tutar. ÜNAL KARAMAN’ın ‘hak etmediği bir şekilde istifaya zorlanması üzerine gece yarısı binlerce taraftarın sel olup tesislere akması ve haksızlığa karşı duruşları bunun bir göstergesidir. ÜNAL KARAMAN ve onun gibi değerlerin yalnız ve sahipsiz olmadığı Trabzon’daki sessiz çoğunluğun haykırışlarıyla görüldü.“

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.