1. HABERLER

  2. İZMİR

  3. Üniversite Hastanesi Çalışanları “Türk Sağlık-sen” Dedi
Üniversite Hastanesi Çalışanları “Türk Sağlık-sen” Dedi

Üniversite Hastanesi Çalışanları “Türk Sağlık-sen” Dedi

Üye sayısını bu yıl da arttıran Türk Sağlık-Sen Üniversite Şubesi, üniversite hastanelerinde yine yetkili sendika oldu. Ege ve Dokuz Eylül üniversite hastanelerinde büyük farkla yetkiyi aldıklarını anlatan Türk Sağlık-Sen Üniversite...

A+A-

Üye sayısını bu yıl da arttıran Türk Sağlık-Sen Üniversite Şubesi, üniversite hastanelerinde yine yetkili sendika oldu. Ege ve Dokuz Eylül üniversite hastanelerinde büyük farkla yetkiyi aldıklarını anlatan Türk Sağlık-Sen Üniversite Şube Başkanı Yasemin Zengin, “Kurumlarımızda 2 bin 687 üye sayısına ulaştık. Üyelerimize güven ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.
Türk Sağlık-Sen Üniversite Şube Başkanı Yasemin Zengin, 2016 Mayıs yetki sürecinde şube olarak 2 bin 687 üye sayısı ile yetki dönemini tamamladıklarını söyledi. Zorlu bir dönemi geride bıraktıklarını belirten Zengin, “Zor olana talip olup cefayı seçerek tüm güçleri ile zorlu ve sıkıntılı dönemde göstermiş oldukları mücadele ve verdikleri emekler için başta tüm yönetim kurulumuza, temsilcilerimize, üyelikleri ile yanımızda duran üyelerimize teşekkür ediyorum. Şanlı mücadelemizin bayraktarlığını yapan yöneticilerimizin ve temsilcilerimizin çalışması tek kelime ile böyle bir dönemde takdire şayandır. 2007 yılında 400 yeterlilik sayısı ile kurulan şubemiz, üye sayısı ile 9 yıldır her gün artarak büyümekte ve bayrağı en yukarıda taşımayı kendine hedef edinmektedir. Yöneticilerimiz, temsilcilerimiz ve şubemizin çalışmaları ile çalışanların her geçen gün bizlere olan güveni artmakta, ailemiz gittikçe büyümektedir” dedi.
“HER ÜYEMİZİ DİNLEDİK”
Sendika olarak 2007 yılından beri üniversite hastanesi çalışanları adına çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Zengin, “Çalışanların sorunlarına getirdiğimiz çözümler, hukuksal girişimlerimiz, kurumlarda çalışanlar adına kurum idari kurul toplantılarında kazandığımız ve çözüme kavuşturduğumuz sorunlar çalışanların bizlere olan inancını ve güvenini sağlamıştır. Bugün şubemizin 2 bin 687 üye sayısına ulaşması ve her iki kurumda yetkiyi alması da bunun en güzel ispatı olmuştur. Şubemize gelen ve bizlere ulaşan her üyemizin sorusuna ve sorununa cevap verilmiş, haklı oldukları her konuda da arkalarında durulmuştur. Üyelerimizin hak ve menfaatleri için sadece sendikacılık yaptık, mali ve özlük hakları için her türlü platformda sesimizi onurluca duyurmayı bildik. Siyasileri ve idarecileri maşa olarak kullanıp sendikacılık yapmadık, hak yemedik. Haksızlıklara ‘dur’ demeyi seçtik” diye konuştu.
“İş bırakma eylemleri yaparak taleplerimizin karşılanmasını sağladık” diyen Zengin, kazanımları şöyle anlattı; “4-B’li çalışanların sözleşme maddelerinde tek taraflı iş feshi ve angarya iş maddelerine dava açtık ve her iki maddenin sözleşmeden kalkmasını sağladık. 4-B’li çalışanların döner sermaye alması ile ilgili açtığımız davayı kazandık, döner sermaye almalarını sağladık. Kurumda, şirkette sağlık çalışanı olarak çalıştıktan sonra kadroya geçenlerin bu dönemlerinin kazanılmış hak, aylık ve kıdemlerine sayılması için açtığımız davaları kazandık. 4-B’li çalışanların ilave tediye ücreti davalarını kazandık ve kurumda çalışan yaklaşık 1000 çalışana bu ücretleri ödeterek mali açıdan kazanımlarını sağladık. Döner sermaye oranlarını kurum ile görüşerek yükselttik. Radyoloji çalışanlarının şua izinlerinden kesilen döner sermayelerin geri iadesi ve kesilmemesi için açılan davaları kazanarak, kuruma şua izninden döner sermaye kesilmemesi kararı aldırdık. Haksız ve hukuksuz uygulamalar ile ilgili açtığımız davalar ile bu uygulamalara son verdik. Şube olarak yüzlerce davaya imza attık. Yetkili sendika olarak 6 aylık periyotlar halinde kurum ile yapılan kurum idari kurul toplantılarında çalışan sorunlarını ve taleplerini masaya yatırdık, çözüme kavuşturduğumuz sorunlarla çalışanın yanında olduk.”
“MÜCADELEMİZDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”
Türk Sağlık-Sen olarak her zaman üyelerin ve çalışanların sesleri olmaya devam edeceklerini kaydeden Zengin, “”Hakkımız olanı ve alın terimizin karşılığını alana kadar mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Üyemizi kimseye ezdirmeyeceğiz. Bu kutlu ve onurlu mücadelemizde yanımızda olan başta genel merkezimize, yöneticilerimize, işyeri temsilcilerimize, Ege Üniversitesi’nde bin 786, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 878, Katip Çelebi Üniversitesi’nde 23 toplamda 2 bin 687 üyemize şahsım, şubem ve Türk Sağlık-Sen adına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.