1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. UNUTULMAZ DEMEYİN HER ŞEY UNUTULUR
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

UNUTULMAZ DEMEYİN HER ŞEY UNUTULUR

A+A-

Unutmak insan olmanın en büyük nişanıdır. Çektiğimiz acılar, düçar olduğumuz sıkıntılar, yaşadığımınız bolluklar, bizi cendere gibi sıkan darlıklar,  kalbimizde açılan yaralar, uğradığımız ihanetler, visaline verdiğimiz özlemler… Hepsi ama hepsi gün gelir unutulur. Unutmak sadece insan ait bir özellik de değildir tabi ki, bu huy devletler içinde geçerlidir, siyasi partiler ve siyasi partilerin mensupları, taraftarları için de. 
Osmanlı atalarımız, Ruslarla, İngilizlerle, Fransızlarla, Almanlarla kaç kez savaşmışlar kaç kez barışmışlar tarih kitaplarına bir göz atıp bu sorunu cevabını bulabilirsiniz. Son savaşımız Yunanlılarla oldu. İngiliz desteğindeki yunan paryaları eşi görülmemiş zulümler, tecavüzler yaptılar Kıbrıs’ta da aynı şeyi tekrarladılar Rumlar. Sonra Yunanlılarla dost! olduk.  
10 milyona yakın insanın öldüğü Birinci Dünya savaşında birbirlerini yiyen devletler,  30 yıl sonra yine kapıştılar, bu sefer 50 milyona yakın insan öldü. Sonra yine dost oldular AB yi kurdular. Komünist Rusya ile Kapitalist ABD kaç kez savaşın eşiğine gelip kaç kez caydılar.  Dün İsrail’le savaşan Mısırın, bu gün Suud ve  BAE ile bir olup  İsrail’le anlaşarak   Filistin’e ve İslam Dünyasına cephe almaları anlaşılır bir şey mi sizce? Kapitalist, emperyalist katil ABD, devrimci! Solcu!  (bebek katili) PKK ya devlet kuruveriyor ne güzel... Ama işte dünya böyle! İnsan öyle! 
Partiler de öyle değil mi? Türkiye’nin siyasi tarihine bir bakın! Dün kanlı bıçaklı olanlar bu gün can ciğer kuzu sarması olmuş. Dün aynı marşları söyleyenler, aynı sloganları atanlar bu gün en büyük rakip olmuşlar. MSP de, RP de yan yana, omuz omuza mücadele eden siyasiler şimdi en büyük rakipler. CHP ile DSP, MHP ile İYİ parti mensupları daha düne kadar aynı görüşü savunan insanlardı.   Kim derdi ki CHP+ İYİ Parti (ki bu partinin kurucularının çoğu ülkücü kökenli) +HDP ( ki pkk ile ilişkileri ayan beyan ortada)  bir araya gelip Erdoğan’a karşı ittifak kuracaklar. Kim derdi ki Urfa’da HDP yerel seçimde SP adayını desteklemek için adayını geri çekecek? Bu sorulara muhatap olan vatandaşlar hemen açılım sürecinde Ak Parti hükümetlerinin MHP başta olmak üzere birçok partinin “terörle müzakere değil mücadele yapılır”  uyarılarına rağmen kanlı örgütle açılım sürecini başlatmış olmasını hatırlatıyorlar. Bu hatırlatma yersiz değil, lakin onların bugünkü çelişkilerini ortadan kaldıracak yeterli bir argüman da değil. Sonuç işte öyle, yani “dün dündür bu gün bu gündür.” Ve her şey unutulur: 
Paradaki altı sıfır, Hava kirliğinden çıkılmayan sokaklar, Susuz şehirler, tek yönlü eski dar yollar, kara trenler, halkın uçağı hayal bile edemediği günler, İHL’ lilere, dindarlara yapılan zulümler, her gün gelen şehit cenazeleri, 1984 İlk katliamını yapan PKK’lıların “bir avuç çapulcu diye nitelendirilmesi”, Demirel’in başörtüleri İran’a Suuda  gidin demesi, bir gün Sezer’in bir kitap fırlatması ile her şeyin alt üst olduğu günleri, Bazı savcıların RP lileri “habis ur” diye nitelemeleri, 28 Şubatı, 27 Nisan E muhtırasını,  70 sente muhtaç olduğumuz yılları, 99 depreminde çöken devleti… Hepsi unutulur. Tıpkı Marmara’yı, Avrasya Tünelini, İstanbul Hava limanını, PKK yı yerle bir edip yurt dışına çıkartmamızı, ABD nin 20 bin tıra yakın silahla donatıp zamanı gelince bize saldırtmak için beklettiği PYD yi unutmamız gibi…    
Siz en iyisi bütün bunlara boş verip Banu Avar’dan UNUTULUR şarkısını dinleyin. (   https://www.youtube.com/watch?v=HFcKGuk_YWs)
Not : Beka meselesinin  en büyük delili PYD ye verilen 20 bin tır silah Ve Kılıçdaroğlunun PYD yi bir tehlike olarak görmemesidir. Cumhur ittifakı kaybederse ABD zaten kurulmuş gibi duran PYD özerk bölgesini  alenen ilan edecektir. İnşallah milletin feraseti buna engel olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.