1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Ürün: Konya istikbalimizin umududur
Ürün: Konya istikbalimizin umududur

Ürün: Konya istikbalimizin umududur

AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi, Konya eski Milletvekili ve Konya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Doç. Dr. Halil Ürün oldu. Ürün, “Türkiye Siyasetinde Konya Etkisi”ni anlattı.

A+A-

Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin, “Her Cumartesi Birlikteyiz” konferanslarının bu haftaki konuğu AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi, Konya eski Milletvekili ve Konya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Doç. Dr. Halil Ürün oldu. Ürün, “Türkiye Siyasetinde Konya Etkisi”ni anlattı.

Siyaseti; “İnsanı merkeze alan hizmetler yapmaktır” cümlesiyle tanımlayan Doç. Dr. Ürün, bunun demokrasinin de gereği olduğunu vurguladı. Sivil alandaki hizmetlerin de siyasette olduğu gibi gönüllülük esasına dayalı olduğunu ifade eden Doç. Dr. Ürün, “Bugün en çok ihtiyacımız olan şey hasbiliktir, samimiyettir. Bunu STK’lar en iyi şekilde yapıyor. Belediye başkanlığım döneminde de STK’ların her zaman belediyelerden daha iyi çalıştığını söyledim. Bugün Birlik Vakfı da çalışmalarıyla bunu samimiyetle gösteriyor” dedi.

“Bizim siyasetten anladığımız; hizmetin merkezine insanı alan anlayıştır, siyasette şuur önemli” diyen Doç. Dr. Ürün şöyle devam etti:

“Siyaseti insan eksenli, insanın yarınını, ahiretini düşünen bir anlayışla yürütmemiz lazım. Erbakan Hocamız, 1969’da bağımsız hareketi Konya’dan, benim düğünüme katıldığında başlatıyor. Yunak’taki düğünüme gelinceye kadar Sarayönü, Kadınhanı, Ilgın’a uğrayarak, burada siyasi çalışmalar yaparak geliyor. Konya bu davaya, dava aşkı, dava sevdası ve dava şuuruyla bağlı olan bir il. Hocamızın Milli Görüş davası daha sonra partileşti, Milli Nizam oldu. Mevcut iktidarın en büyük faaliyetlerinden biri de vesayeti kaldırmasıdır. O günkü vesayetle Milli Nizam bir takım odaklar tarafından kapatıldı ve daha sonra Milli Selamet kuruldu. Şer odaklar boş durmadı, 15 Temmuz’daki o odaklar, o gün de başka bir kılıfla 4 partimizi kapattı. Bugün 17-18 yılını dolduran AK Parti varlığını ispat etti ve pek çok hayırlı işler yaptı. Eğer önüne sudan bahanelerle set konulmasaydı, Milli Görüş de tek başına iktidar olabilirdi. Konya’daki sancağı asla düşürmemek lazım. Konya gibi bir Türkiye, Türkiye gibi bir dünya; temelde bu var. AK Parti de bunu yapıyor. Konya istikbalimizin umududur.”

Doç. Dr. Ürün, sunumuna siyasetteki başarılarının yer aldığı video gösterisiyle devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya ve Ürün’e övgülerinin de yer aldığı video büyük alkış aldı. Program sonunda Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Abdi Parlak, Doç. Dr. Halil Ürün’e tablo takdim etti. ŞENGÜL GÜRBÜZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.