1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Partili Usta’dan flaş açıklama
AK Partili Usta’dan flaş açıklama

AK Partili Usta’dan flaş açıklama

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Konya ve ülke gündemini değerlendirmek üzere İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı yaptı.

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Başkan Yardımcısı Candan Duran ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Sema Ersöz’ün eşlik ettiği basın toplantısında AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, ülke ve Konya gündemini ele aldı.

İşte Usta’nın basın toplantısından önemli başlıklar ve ayrıntıları;

Hollanda ve Avrupa’nın Türkiye Hazımsızlığı…

Önce Almanya’nın sonrasında Hollanda’nın bakanlarımıza yönelik uygulamaları, tam anlamıyla Türkiye hazımsızlığıdır. Hele hele diplomatik dokunulmazlığı olan bakanlarımızın ülkeye girişinin engellemesi, Avrupa’nın savunduğu değerlerin ne kadar çürüdüğünü göstermektedir. Bu konuda Avrupa ve uluslar arası toplumun sessizliğini de kınıyoruz.

Biz büyük bir ülkeyiz, Avrupa Komisyonu’nun da kurucu ülkesiyiz. Ama geldiğimiz noktada Avrupa da kendi asil değerlerini ayaklar altına almaktadır. Bizler de onlara ayna tutuyoruz. Bize diyecek hiçbir şey kalmamıştır. Ben bu vesile ile 15 Temmuz akşamı gibi bayrağını, çocuğunu, eşini, babasını ve bayrağını alarak yapılan bu haksızlığa karşı çıkan tüm gurbetçi vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımız orada coplandı, dövüldü, köpeklere ısırıldı ve üzerlerine atlarla saldırdılar. Bunlar, bugünün dünyası ve Avrupasında görmek istemediğimiz şeyler. Ancak bizler ülkemizin ve vatandaşlarımızın haklarını sonuna kadar kullanacağız.

Bu manada 16 Nisan’ı çok önemsiyoruz. 16 Nisan, ülkemizin yeni bir sisteme geçiş yapacağı bir sürecin kapısını açıyor. Biz, Türkiye içinde yürüttüğümüz halkoylaması sürecine Avrupalı vatandaşlarımızı da katarak oradaki vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Ancak Avrupa, teröristleri ve onları destekleyenlere salonlarını sonuna kadar açarken; bir ülkenin bakanına kapılarını kapatması manidardır.

Konya’da halkoylaması çalışmaları…

Bizler, tüm bu engellemelere rağmen çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler, 35 bin kişilik ekibimiz ve gönüllülerimizle 31 ilçe ve mahallelerimizde teşkilat mensuplarımızın katılımı ile her gün her saat sahadayız. Milletvekillerimiz tüm ilçelere teşkilatımızın görevlendirmesi ile gidiyor. Bu çalışmalar yoğunlaşarak ve artarak devam ediyor.

Ulaştığımız her kişiye bunun bir parti veya kişi meselesi olmadığını; bu ülkenin geleceği ve bekası için iyi düşülmesi gerektiğini anlatıyoruz. Gördüğümüz şu; vatandaşımız her şeyi ve her olayı çok iyi görüyor, takip ediyor ve her şeyi biliyor. Doğru karar vermeyi her zaman bilen vatandaşımızın bu yeni sistem hakkında da bilgi sahibi olması bizleri mutlu ediyor. Vatandaşlarımız; “Bizler sonuna kadar arkanızdayız, yılmak yok, eğilmek veya vazgeçmek asla yok” diyerek bizle de moral veriyorlar. Ben bu vesile ile tüm Konyalı kardeşlerimize ağabey ve ablalarımıza da teşekkür ediyorum.

Tabii ki Türkiye, 50 yıldan fazla bir süredir Avrupa Birliği’ne girmek için bir çaba içerisinde. Bu olaylar yaşandı diye bizler ne Avrupa Birliği’ne girmekten vazgeçeriz ne de Avrupa Birliği Bakanlığı’nı kapatırız. Bu politikamız kişiye veya kuruma bağlı bir şey değildir. Mesele, bu ülkenin vatandaşlarının ve kurumlarının Avrupa standartlarına ulaşabilmesidir…

16 Nisan günü geldiğinde herkes sandık başına gidecek, özgür iradesini kullanarak oyunu kullanacak. Ama asıl iş, 16 Nisan’dan sonra. 16 Nisan’dan sonra başta Avrupa olmak üzere herkesin bu milletin verdiği karara saygı duyması gerekiyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.