1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Uyanan Türkiye’den Rahatsız Olan Batı
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Uyanan Türkiye’den Rahatsız Olan Batı

A+A-

Ülkemiz üzerinde çirkin oyunlar dönüyor. Bu konuyu sevgili cumhurbaşkanımızda sıkça dile getirmeye başladı. Özellikle Avrupa Birliği’nin hem ülkemiz üzerinde hem de coğrafyamızda dönen gelişmelerde katkı sağladığına kadar zerre kuşkumuz kalmamıştır. Dost ile düşman birbirine karışmamıştır. İşine gelen ya da gelmeyenler farklı düşünebilir. Ama Türkiye’nin bugünkü yaşanan gelişmeler sonrasında dostu ve düşmanı net ortaya çıkmıştır.
Önce düşmanlarımızı ortaya bir koyalım. Başta Avrupa Birliği Ülkeleri’nin topu Türkiye düşmanıdır. Bugüne kadar ülke siyasetinde ümit ettiğimiz ilkeli ve net siyasi tavır ortaya koyabilen bir topluluk yerine oldukça kaypak oynayan, ülkemizle alakalı çirkin emelleri olan bu emellerin yerine gelmesinde terör örgütleriyle ortak hareket edebilen ama yeri geldiğinde bize de dostmuş gibi görünen bu hikâyeyi durmadan tekerrür ettiren göründüğünün dışında bir Avrupa Topluluğu ile karşı karşıyayız. Türkiye’mizin son zamanlarda ki çıkışlarıyla, cesur ataklarıyla ve de yapılan devasa yatırımlarıyla gösterdiği ivme çok sayıda sözde demokrat batı dünyasını ciddi rahatsız etmiş, olan biten karşısında devamlı terör örgütlerine sağladıkları katkıyla Türkiye düşmanlığında sınır tanımadıklarını ortaya koymuşlardır. Bugüne kadar ülkemizde hükümetlik etmiş çok sayıda oluşum da pısırık yapılarıyla batı dünyasını şişirmiş ve onlara sağladığı egonun da tesiriyle bugün gelişme yolunda attığımız her adım Avrupa’da rahatsızlık yaratmıştır. Onların bir dediğini iki etmeyen, maddi sorunlarını yaptığı yatırımlarla çözebilen bir Türkiye yerine, batı dünyasından para dilenen, IMF’nin kapısında sürünen bir Türkiye görmek onların hem hoşlarına gidiyor hem de şehevani bir zevk alıyorlardı.

Ne zaman ki ileri dünya hamlesinde bizde varız çıkışlarımız alenen netleşmeye başladı. Hemen peşinden tüm batı dünyası bundan ciddi rahatsız olmaya başladı. Düne kadar Avrupa kapılarında sürünen, buldukları her işte çalışmaya dünden razı Türk vatandaşlarının artık olmaması, Avrupa’nın rahatsızlık duyduğu ana sebeplerden biriydi. Artık kendi ülkelerinde çöp toplayacak, arabalarını yıkayacak Türkler olmayacak. Türkler tenezzül edipte Avrupa’ya adım bile atmayacak. Çünkü kendi ülkelerinin sınırsız imkânları kendilerine yetip te artıyor artık. O yetmişli yılların medet dilenen Türkiye’sinin yerini kendine yetebilen, teknolojik gelişmelerle günden güne güçlenen ve batı dünyasını rahatsız eden bir Türkiye artık olmayacaktı. Özellikle Türkiye’nin gösterdiği bu gelişim sonrasında günden güne yeni atılımlarla Türkiye kendi silahını üretir hale geldi. Birçok devletin daha tanımadığı yeni silahlar yapması batıyı korkutan bir diğer etken oldu.

Birde Türkiye’nin atom teknolojisi ile tanışmaması lazımdı. Çünkü kendilerine reva gördükleri nükleer silah üretiminin İslam Ülkeleri tarafından imal edilmesi söz konusu bile olamazdı. Okların ucu küffar ordusuna döndüğü anda müdahaleler geliyordu. Hemen dibimizde ki bir karış toprağa sahip olan mel’un Yahudi devleti İsrail’e bile layık görülen nükleer yapılanma ve depolama gerçeği nedense bölgede devasa toprakları olan onca İslam devletinden birine tanınmıyordu. Değil bunu yapmak, dile getirmek dahi, alçak batı dünyasının müdahil olmasında yeterliydi. Hemen başına çökerek susturuyorlar. Nükleer silahlanma sürecinde ki İslam ülkelerinden biri de Pakistan’dı o da bu konuda ki teknik desteği önceleri Türkiye’den alıyordu. Şu anda ciddi tehdit olarak görmediklerinden olsa gerek şimdilik sesleri pek çıkmıyor. Ama yıllardır İran’ın nükleer çalışmalar kapsamında uranyum zenginleştirme çalışmaları yaptığı gerekçesiyle ambargo üstüne ambargo uyguladılar. Ama İsrail isimli terör devletinin yıllarca kan kusturduğu Filistin halkının ahını duymayan ABD ve Batı dünyası bu ur tarafından edinilen nükleer tesisleri görmezden gelebiliyorlar. İsrail, bugün İslam dünyası için en büyük tehditlerin başında geliyor. Bu devran böyle dönmeyecek İslam ülkeleri de artık kötü gidişata bir son vererek bu konuda gerekli önlemleri almak suretiyle kendi güvenliğini sağlayacaktır.
Dünyadaki en yıkıcı savaş aracı olan Atom Bombaları acaba hangi ülkelerde bulunmaktadır. 1-Amerika; Atom Bombasını ilk yapan ülkedir. 5000-6000 adet nükleer başlık bulunduğu sanılıyor 2-Rusya; Nükleer başlık sayısının en çok olduğu ülke olarak tahmin ediliyor. 10.000-15.000 arası nükleer başlık bulunduğu belirtiliyor. 3-Fransa; 300 adet nükleer başlık bulunduğu tahmin ediliyor. 4-İngiltere; 200 adet civarında nükleer başlık olduğu zannedilmektedir. 5-Çin; 400-500 civarında nükleer silahı olduğu tahmin edilmekte. 6-Kuzey Kore; Nükleer güce sahip olduğu ilan edilmiştir. Nükleer silah sayısı tam olarak bilinmemektedir. 7-Hindistan; 50 civarında nükleer silah başlığı bulunduğu tahmin edilmekte 8-Pakistan; 50 civarında nükleer silah başlığı bulunduğu tahmin edilmekte. 9-İsrail; Resmen ilan etmemiştir fakat nükleer güce sahip olduğu tahmin edilmektedir. 10-İran; Resmen ilan etmemiştir fakat nükleer güce sahip olduğu tahmin edilmektedir.
O halde İslam dünyası üzerinde bu kadar filmin döndüğü bir ortamda kendi aramızda organize olarak önlemleri almak zorundayız.
Anlatabiliyor muyum? 

Bu yazı toplam 389 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum