1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Uyanık Olalım: 15 Temmuz'un 2. Dalgası… 1
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Uyanık Olalım: 15 Temmuz'un 2. Dalgası… 1

A+A-

Abdurrahman Dilipak... Yeni Akit Gazetesi’nin önemli bir yazarı. Daha öncede Adalet ve Kalkınma Partisini sert bir şekilde uyardığı yazısını okumuştum. Parti içi kokuşmuşları bir an önce temizleyin, birçok kaset yayın için birilerinde bekliyor demişti.

12 Ekim tarihli yazısında, 15 Temmuz’un 2. Dalgasından bahsediyor. Libya’da AK Parti, STK’LAR, Bakanlıklar başta olmak üzere birçok gazeteci ve bürokratlar hakkında dosya hazırlandığından bahsediyor.

Yani Türkiye’yi yolsuzluk, rüşvet ve teröre destek veren ülke cenneti olarak tüm dünyaya ilan edecekler.

Libya’da savcılık büyük çoğunluğu Türkiye ve Katar’da olmak üzere 826 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarttı deyip uyarıyor.

Aha da şuraya yazın. Diyerek durumun ciddiyetinden bahsediyor.

Ne demek istedi, durup dururken nereden çıktı bu yazı diye şöyle bir elektronik ortamı araştırdım.

Başı her zamanki gibi ABD çekiyor.

Tüm Siyonistlerle, yönettikleri istihbarat teşkilatları görünüşe göre iş birliği içinde.

30’un üzerinde de kendilerine yakın gazeteci topluluğu var.

Yüzde bir milyon FETÖ çetesi de var. Her türlü maddi desteği verdikleri gibi, birçok ülkede mevcut örgütlerinden de destek veriyorlar.

Birçok Adalet ve Kalkınma Partili bana kızıyordur. Kızsınlar. Yazının tamamını okuyunca Allah’ım bu şer güçlere fırsat verme diyeceklerdir. Burada defaatle yazdım. Sayın Cumhurbaşkanımızı uyardım. Gidişat hiç iç açıcı değil. 2019 çantada keklik değildir, çıkartın şu idamı yoksa bunların hedefi 2019 seçimleri sonrası demiştim.

Yönetim kadroları, bürokrasi kadrolarında eğillik, liyakat bir yana bırakıldı, emrin olur diyenler baş tacı edildi. Millî Görüşçüler, Milliyetçiler, sokaktaki vatandaş birer birer küstürülmeye başlandı diye. 13 EYLÜL 2017 Tarihli yazımda da Sayın Cumhurbaşkanını uyararak yarın çok geç olabilir, Amerika’nın Zafer Çağlayan kararı da tamamen 2019 yılına dönük hamledir. Bunun devamı en son Cumhurbaşkanımız ve ailesine gelinceye kadar devam edecektir. Amaç bellidir. 17-25 Aralık operasyonu haklı gerekçelerle yapıldığını milletin BEYNİNE empoze edeceklerdir. Fetö çetesini aklayıp, 15 Temmuz’u planlayıcılarının yönünü Fetö çetesinden çevirip, bir başka istikameti yani KONTROLLÜ DARBE adıyla hedefe Sayın Cumhurbaşkanımız oturtulmak istenecektir.

Uluslararası yargılama sözleri her şey 2019’a hazırlıktır. Bu CHP’ye çizilen roldür.

Kurulacak her parti, dikkatle araştırılmalı, içlerinde her türlü istihbarat ajanları ve yurt dışı para kaynakları olabilir demiştim.

Ne kadar haklı olduğumu bir kez daha gördüm.

Ben hala aynı görüşteyim.  2019’a Adalet ve Kalkınma Partisi ya küçülmüş veyahut darmadağın olmuş olacak. Hedef bu.

Keşke dokunulmazlık zırhına bürünen ve Türkiye’den kaçırılan şu hadsiz ABD Büyükelçisi gözaltına alınıp sorgulanabilseydi.

Neler dökerdi neler. Bomba patlamıyorsa diyen şahsiyetin her şeyi, Ülkesi adına planlayıcısı ve uygulayıcılığında baş aktör olduğunu, Fetö liderinin kendi misyonlarına bağlı maaşlı bir maşa olduğunu, 15 Temmuz hain girişimde Merkezi üssün İncirlikle birlikte kendi konsolosluğu olduğunu itiraf ettirebilirdik. Olmadı.

Diyeceksiniz ki, Tayyip Erdoğan’ın ardında yüzde elli var.  Bu alçakların gözü öyle bir dönmüş ki, bir çırpıda tüm basını ele geçirirler, yandaş dedikleri medyalar bile birden dönüş yapıp belge üzerine belge yayınlarlar.

Vatandaşa vay anasına bunlar, bunları bunları da yapmışlar mı dedirttirir, 30 yıllık sevgi ve bağlılığı bir çırpıda yok ederler.

Daha net söyleyeyim 15-25 Aralık operasyonundan çok daha şiddetlisi, Tüm dünya istihbaratlarının hazırladığı veya hazırlattığı gerçek ya da sanal belgelerle gözümüzün içine sokulur, bir anda ortada ne güven kalır nede destek.

Bugün oynanan oyunda tam bu istikamette.  Plan şıkır şıkır işliyor.

Ülke içinden tüm sol fraksiyonlar var, Sünnetsiz destekçileri var, PKK var, CHP var. Fetö çetesi ve onun işbirlikçileri var.

Adalet ve Kalkınma Partisi de değirmene su taşıyor.

Parti içi küskünler oluşturuyor, yeni yeni zamlarla geçmişi aratmaya başladı. Ekonomik sinyaller sos veriyor. Mutlu tablo çizenlere; ‘bu torba tasarı nerden çıktı, yüzde 3’ü dayatma nerden çıktı vatandaşın siyasete güveni neden azaldı Kürt devleti neden şimdi, Suriye de neden yalnızız, Amerika ve Siyonist uşağı Arap rejimleri neden fetöyü destekledi, hala neden yıkıcı taraftalar, daha düne kadar Rus Askerlerine Cuma hutbelerinde Türkiye’ye karşı başarılı eyle Allah’ım diyen İran’la stratejik ortak olduk?’ Sorusunu sorun.

Yazımın devamında ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Allah’a Emanet olun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 735 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.