1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Uyumlu İş Yeri
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Uyumlu İş Yeri

A+A-

Her kurumun, her kuruluşun kardeş kuruluşu vardır.
Hâkimiyet gazetesinin kardeş kuruluşu da kendisi gibi Konya’nın menfaatleri, doğruları, hakları doğrultusunda kamuoyunu aydınlatan, haktan ve adalet yana yanını sürdüren, Konya’nın Sesi gazetesidir.
Adı üzerinde Konya’nın Sesi…
Konya’nın ve Konyalının sesi olmaya genç, dinamik ve akılcı çözümlerle yol gösteren Konya’nın Sesi gazetesinin geçtiğimiz günlerde kuruluş yılı, hayata merhaba, halkın sesi, halkın gözü olma yolunda yayın hayatına başlama yılı idi.
Gazetenin imtiyaz sahibi yıllardır bu kulvarda koşan, muhabirliğinden yöneticiliğine kadar sektörde görev yapan ve hayata her zaman pozitif bakan Celalettin Boyalı, Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğünü ise dikkatli, mesleğinin ağırlığı bilen, genç bir yetenek, dürüst ve ne yaptığını bilen, seviyeli, saygılı, aslında Konya dışında çalışsa daha etkin yerlerde görev alabilecek, ilkeli, mert kardeşim Erkant Uysal’dır. Erkan Uysal ile Konya’nın en köklü ve okul konumundaki gazetesi Yenimeram’da da birlikte mesai yapmıştık.
Ko nya’nın Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Celalettin Boyalı genç, dinamik, halkın sesi, haklının yanında ve tarafsız yayıncılığın sembollerinden olan gazetenin personeli, Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yusuf Gürbüz başta olmak üzere, bu gazetenin yazar ve çizerleri, çalışanlarını, bazı dostları ile Basın Yayın Müdürlüğü, Basın İlan Kurumu Müdürlüğü müdür ve personeli ninde katıldığı bir ziyafet verdi. Kazanılanı çalışanı ile paylaşan, çalışanın hakkını en iyi şekilde vermek isteyen ve çalışanı ile gerek Celalettin Boyalı, gerekse Yusuf Gürbüz seviyeli bir arkadaş gibi olan kimliklerdir. Bu günkü konumlarına tırnaklarıyla hayatı kazıyarak gelmişlerdir. İşin mutfağından yetişip bugünleri ulaşmışlardır.
Sille Konağındaki ziyafetten ağzınıza layık, kuzu yedik. Gerek Hâkimiyet Gazetesi çalışanları, gerekse Konya’nın sesi gazetesi çalışanları huzur içinde, ağız tadıyla bir yemek yeyip sohbet ettik.
Yemekte ve sohbette hiçbir zaman birisi, ötekisi sözü edilmedi. Kısaca mesleki dedikodu bile yapılmadı. Kimsenin görüşüne, kimsenin düşüncesine mozaik atılmadı. Esas olanın da böyle olması gerektiğini şahsen ben düşünmekteyim.
Birçoğumuzun eşleri ve çocukları ile katıldığı ziyafet sofrasında dürüstlük ve samimiyet vardır. Ağız tadı vardı. Riya ve gösteriş hiç yoktu.
Şunu açıklıkla yazmam gerekirse kimse de bu konuda bana yazı yazmamı enjekte etmedi. Zaten ısmarlama yazı yazmayı hiç beceremem. Benim yazılarımı takip edenler, kişiliğimi bilenler bunu çok iyi tahlil ederler.
Büyük, büyüyen bir ailenin ferdi olmaktan o akşam bir kez daha mutlu oldum. Yaş itibariyle, gerekse tecrübemiz itibariyle kurumun abisi durumundayım. Sözüm dinlenir, görüşüme saygı duyulur. Gerek Hâkimiyet Gazetesi, gerekse Konya’nın Sesi gazetesi çalışanları ile adeta bir kolej takımı gibi. İşimi en iyi şekilde yapmanın da huzurunu yaşamaktayım.
Az kalsın unutuyordum.
Pazar akşamının ziyafetinin hazırlanmasında ise en büyük pay sahibi ve yorulanı ise Halkla İlişkiler Müdürümüz Mevlüt Boyalı ve idari işler takipçisi Hacı Mehmet Köklü olduğunu gördüm. Onlara da ayrıca teşekkür etmek isterim.
Yazımı ise Petain’in bir sözü ile bitiriyorum.
Kral olsun, köylü olsun, evinde huzura kavuşan, dünyanın en mutlu insanıdır.
 

Bu yazı toplam 224 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.