1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Uzayan Kol !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Uzayan Kol !..

A+A-

Bizde bir söz vardır :

“Uzayan kol bizden olsun!”
Tabi ki, bu uzayan kol bizden olsun, ama, bize, insanlığa, şehrimize faydalı olsun diyorum.
Övünmek gibi olmasın ama, ben Konya fanatiğiyim. Konya’mızı çok severim. Konya için hayırlı kim bir çivi çakarsa ona müteşekkirim.
Her insanın bir fikri, siyasi görüşü vardır.
Bu doğaldır. Hiç kimse kendi sevdiğini, kendi seçtiğini, kendi sevdiğini karşısındakine dikte etmemeli, onunda kendisinin beğendiği, seçtiği, sevdiği şeyleri sevip, seçmesini, beğenmesini istememelidir. Bu konuda gerek fikren, gerekse başka şekilde karşısındakine baskı yapması hoş değildir.
Onun için bende Konya’mızı çok seviyorum.
Konya’nın çok yatırıma, ilgiye olumlu büyümeye, eksiklerin giderilmesine çok ihtiyacı var. Bu hoşgörü nün başkenti Konya’mızın temsil edilme noktasında da yeterli düzeyde olmasını isterim.
Konyamız Türkiye’nin toprak bütünlüğü ile en büyük kentidir. Aynı zamanda tarım kentidir ve hububat ambarıdır. Medeniyetlerin beşiği, insanlığın Çatalhüyükte toplu olarak yaşadığı ve dünyada yaşanan ilk on şeyin yaşadığı bir kenttir. Aynı zamanda tarih ve dini turizm ile de çok önemli bir yeri vardır.
Maalesef bu ihtişamlı geçmişine rağmen son yıllara kadar Konya’ya yeterli ve ismine layık yatırım yapılmamış, yapılamamıştır. Bunun en önemli nedeni ise Konyalı üst düzey bürokratların azlığı veya bunlara bizim sahip çıkmamamız, çıkamamaızdır.
Çok şükür Konya’mızın bağrından çıkan bir Başbakanımız var. Başbakan Davutoğlu ve ekibinden Konya’nın hakkı olan yatırımları beklemekteyiz. Bunları geçtiğimiz günlerde Konya’ya gelen Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na gazetemiz aracılığı ile duyurduk. Sanırım bu isteklerimiz olumlu karşılanacaktır.
Geçmiş hükümet döneminde Bakanımız yoktu ama, bakan yardımcımız ve üst düzey bürokratlarımız vardı. Bunlar sanırım Konya’ya kendi alanlarında yeterli desteği verdiler. Bunlardan biris ide mütevazi, geçmişte Konya Milletvekili olarak görev yapan Orhan Erdem, bir önceki hükümette Milli Eğitim Bakan yardımcısı olarak ülkeye hizmet etti. Orhan Erdem bu dönemde Konya’nın okul, sınıf, öğretmen açığının kapatılmasında ve diğer yatırımlarda Konya aklından hiç çıkmadı ve Konya’ya hizmet etti. Kendisiyle zaman zaman bu konuda görüştük, haberi yazdık. Sanırım yeni dönemde bakan yardımcılığı döneminde Konya’nın Milli Eğitimdeki eksikleri giderilecek, Konya Milli eğitimi yeterli hizmeti alacaktır.
Yine uzun 7 haziran sonrasında bir seçim mücadelesinden sonra 1 Kasım seçim sonuçlarıyla geçtiğimiz günlerde RTÜK başkanlığına seçilen bir önceki dönem Konya Milletvekili olan Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’yı ve Orhan Erdem’i kutluyor, başarılar diliyorum.
Yukarıda belirttiğim gibi görüşümüz, inancımız ne olursa olsun, uzayan kol bizden olsun. Bu ve bunlar gibi Konyalılara sahip çıkmalıyız.

 

Bu yazı toplam 373 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.