1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Uzun Adam’ın Kalemini Kırmışlar!
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Uzun Adam’ın Kalemini Kırmışlar!

A+A-

Hizmet’in bekası için Türkiye bile feda edilebilir’miş!
Takiyye ve inkâr ile her yol mubah’mış!
Karşı çıkan insanlar, zaaflarıyla tehdit edilebilir’miş!
Uzun Adam’ın partisi, yani AK Parti seçimlerde yüzde altmış beş oy bile alsa yine de dosyalarla alaşağı edilecek’miş!
Bu ifadeler insanı dehşete düşüren ifadeler…
Başbakan Erdoğan için 'Uzun' diye söz edilen kayıtlarda; "MOSSAD, CIA ve diğer gizli örgütler Uzun'u götürmek istiyor" deniliyormuş!
Yine kayıtlarda, AK Parti'nin seçimlerden galip gelmesi halinde yargı darbeleriyle, kumpas dosyalarla, uyduruk yolsuzluk karalamalarıyla alaşağı edilmesi hedefleniyormuş!
Talimat şöyle; “Ok yaydan çıktı bir kere. Bu safhadan sonra geri dönüş, yok olmamız anlamına gelir. Onun için tüm imkânlar kullanılarak taarruz tek yoldur. Önümüze kim çıkarsa ezip geçeceğiz. Seçimlerde yüzde 65’le bile gelseler, dosyalarla götürmek zorundayız. Kırk dört yılda ördüğümüz hırkayı ‘buyurun siz giyin’ diyecek değiliz."
Hedefe varmak için de; "Komünist, faşist, Alevi ve CHP'li fark etmez herkesle ittifak edin!" talimatı veriliyor.
Yüksek yargı mensuplarına yağdırılan talimatlar bunlarla da sınırlı değilmiş. “Hayrı kesir için şerri galil irtikap edilir” (Büyük bir fayda için küçük kötülük yapılabilir) denilerek paralel örgütün çalışma prensipleri belirtiliyormuş.
“159 devlet içinde hizmet hareketimiz ve müesseselerimiz var” ifadesiyle başlayan kayıtlarda “Hizmetlerimizin bekaası için gerekirse Türkiye fedâ edilebilir. Beş bin savcı ve bir o kadar hakim, on binlerce polis ve asker bu yolda şehit olmaya hazır. Kayıplar hiç önemli değil. Türkiye'deki mücadelede ABD'nin yanında yer alırsak güçlü çıkarız!" ifadeleri insanın kanını donduruyor.
Şok kayıtlarda, hükümeti yıpratmak için her türlü yolun mubah sayılıp kullanılması gerektiği dile getirilyormuş:
“Tedbir, inkâr ve takiyye ile her yolu kullanarak mücadele edeceksiniz. 1993'ten sonra mütevelli olanlara yetki verilecek. 93'lü yıllarda hizmete girenler bugün yapılıp söylenenleri geçmişle mukayese edip sorguluyorlar. Bunlarla bir sonuca varmamız mümkün değil. İstişareye tabi olunacak. Orada tebliğ edilen talimatlara mutlak itaat edilecek. Başbakan bu gücü tahmin edemediği için baş edeceğini düşünüyor."
Fişlemelerle birçok kişinin bilgilerinin ellerinde olduğunu ve gerekirse bunların aleyhte kullanılacağının belirtildiği kayıtlarda şöyle deniliyor:
“Bütün bilgiler; her alanda amir, memur, hakim, savcı, vali, müsteşar, general, asker, esnaf ve talebe sayı ve özellikleriyle masamızda. Herkesi her an ‘hain ilan edebiliriz’ endişesi, korkusu ve baskısı altında tutun! Gerekirse zaaflarını açıklamakla tehdit edin! Hizmetimizi muhafaza için güçlü olandan yana olmak esas düsturumuz olmalı. Türkiye'deki mücadelede ABD'nin yanında yer alırsak güçlü çıkarız!”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan kayıtta şu ifadeler yer alıyormuş:
"Üç yıldır Uzun'un ölümü için dua ediliyor; ama hâlâ ayakta. Demek ki halisane dua etmiyorsunuz. MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun'u(Recep Tayyip Erdoğan’ı) götürmek istiyor. Bizi de onun akılsız davranışları yüzünden ya ‘159 ülkedeki okullarınızı kapatırız ya da Recep Tayyip Erdoğan'ı götürürsünüz’ diye tehdit ediyorlar. Hizmetimizin selameti için bir kişi veya bir ülke(Türkiye) gitse ne olur!..."
“Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” kitabının yazarı Amerikalı ekonomist John Perkins; “Lobiler Başbakan Erdoğan'a karşı güç birliği yaptı. Faiz lobisi Türkiye'nin güçlenmesinden oldukça rahatsız. Türkiye hedefte! Faiz lobisi Türkiye’de kaos için her yolu deneyecek!... '' diyor ve ekliyor:
"Dünyada bazı organize gruplar var ve bu grupların amacı Türkiye'yi karmaşa içine gömmek. Türkiye'nin güçlenmesini istemiyorlar. Türkiye, Orta Doğu ve birçok ülke için model. Bölgede faaliyet gösteren büyük şirketler, bu şirketlerin teokrasisi ve gücü kontrol eden gruplar stratejik konuma sahip olan Türkiye'nin güçlenmesini istemiyorlar. Bölünmüşlük istiyorlar. Karmaşa yaratmaya çalışıyorlar!..."
Daha fazla yorum yapmaya gerek var mı?
Uzun Adam’ın kalemini kıranlar, Türkiye’yi üç buçuk paragöze peşkeş çekip gözden çıkaranlar, millî iradeyi hiçe sayanlar bu işin bu kadar kolay olmadığını görecekler.
Aynı geminin yolcuları, güçlü sandığınız ABD’nin yanında mı yoksa “Allah(cc)’a dayan, sa’ye sarıl, Kur’ân’a râm ol!” düsturuna sarılmış Millî İrade’nin yanında mı yer alacaksınız? Karar sizin.
Biz yine duamızı tekrar ediyoruz:
Ey Yüce Rabbimiz, kalplerimizden samimi mümin kardeşlerimize karşı kin, öfke ve nefret duygularını söküp al. Gönüllerimize sevgi, hoşgörü, dayanışma, yardımlaşma, fazilet, birlik ve beraberlik duygularını yerleştir. Zalimleri, hainleri, iyi niyetli insanları kullananları cezalandır, mazlumlara yardım et. İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme!...
Allah(cc)’a emanet olun.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.