1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Uzun: Ümmetin kilit taşına sahip çıkmalıyız
Uzun: Ümmetin kilit taşına sahip çıkmalıyız

Uzun: Ümmetin kilit taşına sahip çıkmalıyız

Selçuklu Kent Konseyi Çalışan Gençlik Merkezi ve TÜGVA Çalışan Gençlik Koordinatörlüğünün ortak girişimiyle Konya Çalışan Gençlik Merkezi adı altında organize edilen programa Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun konuk oldu

A+A-

Selçuklu Kent Konseyi Çalışan Gençlik Merkezi ve TÜGVA Çalışan Gençlik Koordinatörlüğünün ortak girişimiyle Konya Çalışan Gençlik Merkezi adı altında organize edilen programa Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun “Bir Tutkum Var” isimli söyleşi ile konuk oldu. 
Selçuklu Kongre Merkezinin açıldığı günden bu yana kültürel ve sosyal alanda farklı yüzlerce organizasyona ev sahipliği yaptığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kongre Türkiye’nin ülke olarak zorlu bir sınavdan geçtiğini ifade eden Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun, yurtiçinde ve yurtdışında yakın zamanda meydana gelen gelişmelere dikkat çektiği konuşmasında, şehir şehir gezerek paylaştığı gündemdeki konuları bu kez Selçuklu Kongre Merkezinde gençlerle paylaştı. 
“Biz Masumları Koruduk”
Türkiye’nin Afrin operasyonuna dikkat çeken Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun, “Dost ve kardeş ülke halkını korumak amacıyla Afrin’e girdiğimizde dijital dünya üzerinden bize masumları öldürdüğümüzü lanse etmeye çalıştılar. Biz ise bu bölgede konuşlanan terörist grupları etkisiz hale getirmek için “Zeytin Dalı” harekâtıyla buradaki masumların can emniyetini sağladık. Terörist grupları etkisiz hale getirdik. Dijital dünya üzerinden aleyhimize işletilmek istenen olayları İHA ve SİHA’larlatespit etmek suretiyle tüm dünyaya ne yapmaya çalıştığımız anlattık. Yani tankla tüfekle her şey bitmiyor. Psikolojik harbin ne derece önemli olduğunu ve nasıl başarılı olduğumuzu sosyal medya dediğimiz dijital dünya üzerinden gösterdik”dedi. 
“Neden Bu Ümmetin Kilit Taşını Vurmaya Çalışıyorlar?”
Osmanlının Balkanlardan çıktıktan sonra bu bölgelerde 10 sene bal, 10 sene de kan olduğuna dikkat çeken Uzun,“Bu yüzden bu topraklara Bal-Kan ismi verilmiştir. Bize medeniyet satan, modern insan olma yolunda insan haklarını savunanların tavrı ortadadır. Boşnaklara karşı işlenen insanlık suçunu ört pas etmeye çalışan ve hukuksuzluğun tavan yaptığı ülkeler Türklerden rahatsız olmaktalar. Sırplarla birleşerek Boşnaklara karşı hunharca saldıran Hırvatlar Mostar köprüsüne 210 bomba attılar. Fakat yıkamadılar. Bir Sırp mühendis köprüde kilit taşının olduğunu ve bu taşın üstüne doğru bombanın atılmasını söyledi. Bunun üzerine Hırvat mimarlar günlerce uğraşarak kilit taşını tespit ederek, bu noktaya 4 bomba attılar. Kilit taşının isabet almasıyla 4. Bombada yıkılan köprü bizlere bir şeyler anlatmak istemektedir. Bu ümmetin kilit taşı kim ve neden vurmaya çalışıyor. Ayrıca senin kilit taşın ne? Ben 35 ülke gezdim. Gittiğimiz ülkelerde şunu gördüm. Sizin ve ümmetimizin kilit taşı Sayın Cumhurbaşkanımızı gösterdiler. O zaman kilit taşımızı korumak zorundayız. Ümmetin etrafında kilit taşı gibi açılırsak o zaman Mostar gibi çökme sürecine gireriz. Biz bu ümmetin Mostar’larıysak kilit taşımıza sahip çıkmalıyız” dedi. 
“Haçlı’nın Derdi Abdülhamit Mi?”
Abdülhamit Han’ın devrin en büyük Osmanlı Padişahı olduğunu vurgulayan Uzun, “Osmanlıyı yıkmaya çalışan devletler, bizim işimiz Türklerle değil Abdülhamit’le dediler. Abdülhamit Han Hazretlerini devirdiler. Osmanlıyı 76 ülkeye böldüler. Hani derdiniz Abdülhamit’ti. Liderin ne kadar önemli olduğunu görüyorsunuz değil mi? Yıllarca dizlerimizi dövdük. Pişman olduk. Şimdi Allah 100 sene sonra bu topraklarda bir tane daha Abdülhamit verdi. Sonsuz şükürler olsun.  Şimdi kilit taşları gibi kilitlenme zamanıdır. Benim oğlumu işe almadılar, bana dört kat vermediler. Bunların hepsi bahanedir. Birlik ve beraberliğimizi çok ucuz şeylere vesile edemeyiz. 15 Temmuz gecesi bir kardeşimiz Kısıklı’da bağırıyordu. Yetişin Abdülhamit’i devirecekler. Biz liderimize sahip çıkmak zorundayız” dedi. 
“Allah Ne Yetenek Verdi İse Ondan Sorumlusun”
Konuşmasında “Allah sana ne yetenek verdi ise ondan imtihan edecek” diyen Uzun, şunları söyledi; “Allah bana neden çok güzel binalar yapmadın demeyecek. Ben diyar diyar dolaşarak bu ülkede olup bitenleri en güzel şekilde anlatmaya çalışacağım. Elimde olan imkanlarla bazen dijital dünya üzerinden bazen de panellerle, konferanslarla dünyaya doğruları haykırmaya devam edeceğim. Bizler depresyona giremeyiz. Depresyona girmek üzereyim diyen açsın Yüce Yaradan’ın kitabını okusun. Bizim her şeyimiz orada mevcut” dedi. 
Programın sonunda Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Veli Vural, Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun’a günün anısına hediye takdiminde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.