1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Vali Canbolat'dan 10 Kasım mesajı
Vali Canbolat'dan 10 Kasım mesajı

Vali Canbolat'dan 10 Kasım mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı ve komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 78. yılında her yıl olduğu gibi sevgiyle, saygıyla, minnet ve rahmetle anıyoruz.

A+A-
Milli Mücadele dönemi ve sonrası gösterdiği üstün gayret ve fedakârlıklarla, aziz milletimizin kalbinde güzide bir yer edinmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece çöken bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir devlet oluşturmuş, siyasi ve askeri dehası, devlet adamlığı, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece Türk tarihine değil dünya tarihine de kendini kabul ettirmiş büyük bir komutan, düşünce adamı ve liderdir.

Verdiği mücadele hür ve müstakil yaşama kararlılığındaki Türk Milletini aydınlık yarınlara kavuşturan büyük bir mücadeledir. O'nun öncülüğünde Cumhuriyet döneminde hayata geçirilen inkılâp ve reformlar, demokratik, modern, hür ve müreffeh Türkiye'nin temellerini atarak büyük bir dönüşüm ve modernleşme sürecini başlatmıştır.
1923’te büyük zorluk ve yokluklar içerisinde kurulan devletimiz, bugün; yerli, milli ve manevi değerlerimizden aldığımız güçle günden güne büyümüş ve dünya coğrafyasındaki tüm mazlumların yegâne umudu haline gelmiştir. 2023 ve 2071 hedeflerine de hızla ilerlemektedir.

Ülkemizin özellikle son yıllarda kat ettiği bu yolun, dâhili ve harici düşmanlarımızı her gün yeni kirli oyunların içerisine sürüklediğinin farkındayız. Ancak aziz milletimizin feraset ve cesareti sayesinde tüm bu kirli oyunlar bozulmuştur ve bozulmaya da devam edecektir.

Bizler ecdadımıza layık olacak şekilde, kuruluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini, hedeflerini ve aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek, muasır medeniyetler seviyesini geçebilmek için aynı heyecanla çalışma azmi ve gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda; 10 Kasımları, Atatürk’ü anlama ve emanetlerine sahip çıkma adına en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğine inanıyorum.

Büyük Türk Milleti, 78 yıl önce madden aramızdan ayrılmış olan Atatürk’ü asla unutmamıştır. Onu ebediyete kadar kalbinde, gönlünde yaşatacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Yüce Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.

Ruhları şad olsun.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.