1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Vali Canbolat'dan öğretmenler günü mesajı
Vali Canbolat'dan öğretmenler günü mesajı

Vali Canbolat'dan öğretmenler günü mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihini 1981 yılından beri her yıl hep birlikte "Öğretmenler Günü" olarak kutluyoruz.

A+A-
Şüphesiz; her meslek saygın ve önemlidir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir önem ve kutsallık taşımaktadır. Öncelikle; bu kutsal ve zor görevi büyük bir sorumluluk anlayışı içinde, ülkemizin en ücra köşelerinde fedakârca yerine getiren, vatanımıza, milletimize ve insanlığa hayırlı hizmetler verecek yeni nesilleri yetiştirmek için mücadele eden, tüm eğitim camiamızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren, devlet ve milletimizi bir adım daha ileriye taşımak gayesiyle gönüllere hitap eden, yerli, milli, manevi ve ahlaki değerlerimizin çocuklarımızda hayat tarzı olarak vücut bulmasına vesile olan çok kıymetli öğretmenlerimize, millet olarak çok şey borçluyuz. Günümüzde yaşadığımız tüm olumsuzluklara ve sıkıntılara rağmen onlara güveniyor, yetiştirdikleri yeni nesillerin; bilimsel gelişmelere açık, okuyan ve okuduğunu anlayan, sorumluluk duygusu gelişmiş, insani, milli, manevi ve ahlaki değerlere saygılı, geleceğimizin teminatı nesiller olacağına samimiyetle inanıyoruz.

Bugüne kadar öğretmenlerimizin, üzerlerine düşen bu kutlu vazifeyi, hakkıyla yerine getirdiklerine şahidiz. Görevini hakkıyla ve layıkıyla yerine getiren öğretmenlerimizin hakkının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini de biliyoruz. Ancak kirli ve karanlık güçlerin ülkemiz ve aziz milletimiz üzerinde hain planlarını acımasızca hayata geçirmeye çalıştıkları bugünlerde, eğitim konusunda bir kat daha hassas olmak durumunda olduğumuzu da bu vesile ile önemle belirtmek isterim. Fedakâr öğretmenlerimizin öncülüğünde yetişen aziz milletimizin kıymetli evlatlarının, ecdadı gibi üzerimize oynanan tüm kirli oyunları bertaraf edeceğine de inancımız tamdır.

Bu düşüncelerle; ilimizde ve ülkemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin "Öğretmenler Gününü" tekrar içtenlikle kutluyorum. Başta başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, görevi başında şehit olmuş aziz eğitim şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş, hepimiz üzerinde hakkı olan öğretmenlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. Emekliye ayrılan, halen görevde olan ve bu göreve yeni başlayan tüm öğretmenlerimize aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve başarılı güzel günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yakup CANBOLAT
Konya Valisi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.