1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Vali Erol’dan Engelliler Haftası Mesajı
Vali Erol’dan Engelliler Haftası Mesajı

Vali Erol’dan Engelliler Haftası Mesajı

Konya Valisi Muammer Erol Engelliler Haftası Münasebetiyle Yayımladığı Mesajında, Nüfusumuzun Yaklaşık Yüzde 13’ü Yani 9 Milyon Kişinin Engelli Olduğu Gerçeğini Düşündüğümüzde, Tüm Halkımızın Bu Konuda Duyarlığının Artırılması Bakımından Bu Haftayı Önemsi

A+A-

Konya Valisi Muammer Erol Engelliler Haftası münasebetiyle yayımladığı mesajında, "Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 13’ü yani 9 milyon kişinin engelli olduğu gerçeğini düşündüğümüzde, tüm halkımızın bu konuda duyarlığının artırılması bakımından bu haftayı önemsiyor ve iyi değerlendirmeye çalışıyoruz" dedi.
Vali Erol mesajında, “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Engelliler Haftası olarak kutluyoruz. Bu günler engellilerin sorunlarına çözüm önerileri üretilmesi, hayata onların penceresinden bakılması açısından önemli katkı sağlamaktadır. Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 13’ü yani 9 milyon kişinin engelli olduğu gerçeğini düşündüğümüzde, tüm halkımızın bu konuda duyarlığının artırılması bakımından bu haftayı önemsiyor ve iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Şüphesiz; Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrelerinin, toplumun, kısacası hepimizin ortak sorunudur. Engelli olmak, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemeli, okumaya, öğrenmeye, sosyal hayata katılmaya bir mani olarak görülmemelidir. Engelli vatandaşlarımızın pek çoğunda gözlemlenebilen yaşama arzusu, bakmayı ve görmeyi bilen sağlıklı insanlarımıza örnek olacak niteliklere sahiptir. Nüfusumuzun önemli bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri, meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hem sosyal devlet olmanın gereği, hem de hepimizin toplumsal sorumluluğudur. Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına bulacağımız çözümler, insana ve topluma duyulan saygının ve çağdaş toplum olmanın gereğidir. Her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve bu doğrultuda hareket etmeliyiz. Bilindiği üzere; Milletimizin inancı ve gelenekleri yaşlıya, hastaya, muhtaca yardım etmeyi emretmektedir. Bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumumuzu güçlendirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; herkesi bu önemli konuda duyarlı olmaya davet ediyor, engelliler haftasını kutluyor, engelli vatandaşlarımızın yaşamının kolaylaştırılmasında ve topluma kazandırılmasında emeği geçen herkese, başta fedakar engelli aileleri olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımıza, kamu ve özel sektör çalışanlarına teşekkür ediyor, tüm insanlarımıza engelsiz, sağlıklı, huzurlu güzel günler diliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.