1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Vali’den Sector Tarım’a ziyaret 
Vali’den Sector Tarım’a ziyaret 

Vali’den Sector Tarım’a ziyaret 

Türkiye’nin en önemli tarım yatırımlarından olan akıllı üretim tesisi Sector Tarım AŞ’yi, Vali Cüneyit Orhan Toprak ziyaret etti.

A+A-

Sector Tarım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kunduracı ve Genel Müdür Süleyman Terlemez,  Sector Tarım’ın girişimleri, markanın inovasyonları, yatırım ve sektörel gelişmeler hakkında Vali Cüneyit Orhan Toprak’a bilgi verdi. 
Avrupa Standartlarında Üretim
“Sector Tarım Sector Tarım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kunduracı, akıllı üretim tesisinde Avrupa standartlarında üretim gerçekleştiriyor. Tarım sektöründe 20 yıldır Konya’da hizmet veriyoruz. Geldiğimiz nokta itibariyle dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan ve Türkiye’de tarım sektöründe önemli bir konuma sahip Sector Tarım, yeni kurduğu akıllı üretim tesisinde otomasyona dayalı Avrupa standartlarında üretim yapmaktadır” dedi.
Türkiye’nin En Modern Tesislerinden Biri
“İthalatımızın büyüklüğü ve dövizimizin dışarıya çıkmasından duyduğumuz rahatsızlık dolayısıyla 2010 yılında kendi üretim tesisimizi kurmaya karar verdik” diyen Kunduracı, “Fizibilite çalışmaları yapmaya başladık ve sermaye yapımızı oluşturarak 2014 yılında Konya 4.OSB’de şu an faaliyet gösterdiğimiz tesisimizin ilk taşını koyduk. Bir elimizde bitki besleme ve tohum, bir elimizde zira ilaç ürün parkımız ile Türk çiftçisinin müteşebbis ruhunu ardımıza aldık. Başından beri organik düşünceler ile ileri bakış açısında buluşarak inşa ettiğimiz üretim tesisimizi, tam 12 bin m2 kapalı ve 8 bin m2 açık alan olmak üzere 20 bin m2 lik Avrupa standardı ve modern teknolojisi ile ülkemize kazandırdık..” ifadelerini kullandı. 
Vali Toprak: Konya’ya Yakışan Bir Tesis
Ziraat Fakültesi mezunu 3 gencin kurduğu tesisin geldiği nokta itibariyle dünya markası olmasının ülke için büyük bir değer olduğunu ifade eden Vali Cüneyit Orhan Toprak da şunları söyledi: “Tarım ve sanayi şehri Konya’ya yakışan bir tesis. Yerli ve milli ürün noktasında önemli bir başarı göstererek dünya markası olmak için çalışmaları gurur vericidir. Ar-Ge’ye önem vermeleri, yurtdışında üretim üsleri kurma hedefleri, üretim portföyünü genişletmeleri, Türkiye’nin sektördeki ithalatı azaltması yolundaki çalışmaları, en iyisi olma yolundaki hedefleri Türkiye’nin geleceği açısından son derece önemlidir. Buradaki yatırım şunu göstermiştir ki, Türk özel sektör her zorluğu aşacak güçtedir. Yeter ki milli birlik ve beraberliği elden bırakmayalım. Böyle bir üretim tesisini Türk tarımına, Konya ve ülke ekonomisine kazandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Daha iyi işler başaracaklarına inanıyorum.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.