1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. VALLAHİ DE BİLLAHİ DE İÇİM YANIYOR. CANIM ACIYOR..
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

VALLAHİ DE BİLLAHİ DE İÇİM YANIYOR. CANIM ACIYOR..

A+A-

Bu yazımdan Memleketin, onurlu, şerefli, namuslu hiçbir devlet adamı, bürokratı, Vatandaşım ve dürüst devlet kurumlarım, işletmelerim alınmasın.
Yazım Meclisten dışarıdır.
Bu yazım toplumda her gün artan namussuz, şerefsiz, bu Memleketin vergilerinden, gelirinden beslenip bu toplumu hançerleyenleredir.
Her gelen Şehit haberi Vallahi de Billahi de canımı yakıyor, içim acıyor. Onlara gıpta ediyorum, onlar gibi Rabbimin huzuruna çıkmayı diliyorum. Ailelerin acısını anlıyorum, onların her acısını yüreğimde hissediyorum.
Bu memleketin ekmeğini yiyen, suyunu içen Konsolos köpeği gibi etrafta caka satıp, şehitlerimize saygı duymayan, hadsiz ifadeleri kullanan ve Şehitlik makamı ile dalga geçenleri gördükçe de içim acıyor, bu mahlukatlara hadlerinin bildirilmemesi, bu Memleketin sevdalısı olarak elimden bir şey gelmemesi canımı öyle bir yakıyor ki…
Okullarımızda her geçen gün artarak izlediğimiz ahlak dışı öğretmen öğrenci görüntüleri, SAYGISIZLIK, SEVGİSİZLİK, DİSİPLİNSİZLİK… Kreşlerde evlatlarımıza uygulanan edepsiz görüntüler… Sokaklarda, parklarda, ulaşım araçlarında sanki sahipsizmiş gibi dolaşan çocuk diyebileceğimiz evlatlarımızın içler acısı halini gördükçe Vallahi de Billahi de içim acıyor. Elimden bir şey gelmemesi canımı yakıyor.
Sınırları içerisinde  bulunan Vatandaşa en üst sınırdan su satan, toplu ulaşıma bindiren, cadde ve sokakları adeta gelir kapısı görüp daha çok daha çok paralı park alanı oluşturan, piknik alanlarını paralandıran, bölgesindeki cadde ve sokaklarda aleni hale gelen uyuşturucu ve fuhuşu göremeyen, sınırlarını belirli bir alanla çevreleyen, her türlü üretime açık toprakların bom boş yatmasını seyreden, Allah’ın verdiği müthiş yeraltı ve yerüstü değerleri değerlendiremeyen, kendini Devlet yerine koyup, sınırları içerisindeki Vatandaşın emeğinin  çarçur edilmesi, reklam amaçlı kullanılması, hiçbir katma değer üretilmemesi Vallahi de Billahi de içimi acıtıyor. Bu çarpıklığa dur diyememek, seyretmek içimi yakıyor.
 

Namuslu ve şerefli Vatandaşlarımızın her geçen gün değişik yöntemlerle dolandırılması, aynı işyerinin birçok kez, kereler soyulması, Aile içi şiddet, Kadının hor görülmesi, ardı ardına işlenen kadın ve aile içi toplu cinayetler, cinayetlerin işlendiği görüntülerin internet üzerinden psikopatça yayınlanması, Vatanını ve Milletini Hristiyan Kulübüne satanlar, bu alçakça emellerine ulaşmak için gözü dönüp kurşun sıkanlar, bunların Bizans oyunlarıyla kaçması, kaçırılması, Hristiyan dostlarınca ağırlanması ve hala bu Memlekete dil uzatabilmeleri, bu hainleri besleyenlerin hala dost ve Müttefik görülmesi, en önemlisi de çocuklarımıza, bebeklerimize uzanan kirli ellerle birlikte bu katillerin halen ceza evlerinde besleme olmaları Vallahi de Billahi de içimi yakıyor. Elimden bir şey gelmemesi canımı acıtıyor.
Dünya’da enflasyonun ve faizlerin sıfıra indiği veyahut yüzde birlerde dolaştığı, Gayri safi Milli Hasılaya göre Kişi Başı borç oranı dünyanın en az borçlu ülkesi olmamıza rağmen, batık Yunanistan’dan bile enflasyonun ve faizlerin bizden daha düşük olması, Cennet vatanımızda her şeyi üretebilme imkanına sahipken her tarımsal ürünü dışardan almak zorunda kalmamız, Samanı bile ithal etmemiz, Dünya’da adı sanı duyulmayan ülkelerden bile et ithalatı yapmamız, yıllardır aynı meselelerle boğuşmamıza rağmen artarak devam etmesi, İhtiyaçtan değil, Millet olarak daha çok daha fazla caka satmak ve Devlet olarak da Milletten daha çok vergi alabilmek için 10 yılda sadece cep telefonlarına 24 Milyar Dolar vermemiz, yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi daha verimli kullanma becerisini gösteremeyerek, teknolojik geri kalmışlığımızı gideremeyerek hala ithalata dayalı ihracat yapıyor olmamız ve Ocak ayında ihracatımız kadar cari açık vermemiz, Ekonomik göstergeler sos verirken, yamalarla günü kurtarmaya çalışmak, Vatandaşın tüm kesimini kucaklayacak gerçekçi paketler açıklamamak, Milletin alın terinin özelleştirmeler yoluyla elden çıkarılması, Devletin vatandaşından aldığı vergi ve cezaların faiz adı altında rantçıların cebini doldurmasını görmek, devletin yapacağı Havalimanlarının, hastanelerin, yolların yap-işlet-devret ile özel kurumlara yaptırıp, vatandaşı yine gelir kapısı olarak görmesi Vallahi de Billahi de içimi yakıyor. Elimden bir şey gelmemesi canımı acıtıyor.
Yazacak iç yakan o kadar çok şey var ki, hangi birini dile getireyim ..
Bu Vatandaşın gelenek görenek ve ananelerine hiçbir olumlu katkı yapmayan Televizyon yayıncılığımız, bir kısmı övmekle, bir kısmı yermekle hakikati dillendirmemekle yer edinen görsel ve yazılı medyamız. Bu Millete Milyarlarca lira maliyeti olup hiçbir işlev görmeyen, görmesine rağmen etkinliği olmayan kurumlarımız…
Vatandaşına sayaç okuma görevini bile ücretlendiren, kullanmadığı elektriğin parasını alan ve bunu yasalarla güvence altına alınan kurumlarımız.
O kadar çok şey içimi yakıyor, elimden bir şey gelmemesi canımı acıtıyor ki. Özellikle de milyonlarca Vatandaşın aynı düşüncelerde olup da içini yaktığı gibi…

 

Bu yazı toplam 703 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.