1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Varlık Fonu Bu Milletin Değerler Bütünüdür
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Varlık Fonu Bu Milletin Değerler Bütünüdür

A+A-

Artık işler eskisi gibi yürümüyor. Ver parayı al faizi dönemi geçti.

Dünyanın en borçlu ülkelerinden biriyiz, en çok döviz açığı veren ülkesiyiz. En çok kısa vadeli borcu olup, bunu karşılayacak miktarda Merkez Bankası rezervleri olmayan bir ülkeyiz.

Amerika hayali para bastıkça işler iyiydi, kolay para akışı vardı, mini minnacık ipin ucunu sıktı, bizde dolar aldı başını gitti, paramız pullaşmaya başladı.

Borç para verenler eskisi gibi iştahlı değil. Güvence istiyorlar.

Özellikle 17 -25 Aralık fetö darbe başlangıcından itibaren, Türkiye Cumhuriyeti’nin boynuna geçirdikleri ipi sıkıştırmaya başladılar.

Karları her ne kadar dünyanın en iyi getirisine sahip olsa da, yok öyle yağma, sizde her an iç savaş çıkabilir, biz güvence isteriz diyorlar.

Son bakanlarımızın açıklamaları, Kanada, Çin ve Amerika’da hazır bekleyen 4 trilyon dolar büyüklüğünde fon varmış, gidecek yer arıyormuş.

Bir an önce yapısal reformlar hayata geçirilirse, bu fonlar Türkiye’ye gelecekmiş.

Yani sıcak para, serseri para.. Senin vatandaşının alın teri, göz nurunun bir gecede ülke dışına çıkarılması demek.

Senin kuyunun kazılması, ülke varlıklarının peşkeş çekilmesi demek.

50 YILDIR İŞLEYEN ÇARK..

Özelleştirme adı altında bu güne kadar Türkiye’nin ne kadar kıymetli varlıkları varsa hepsi özelleştirildi. Bitmedi yabancıya konut satışı teşvik edildi, topraklarımız yabancıya satış cenneti oldu.

Hükümet bir süre önce de geriye kalan Türkiye’nin ne kadar kar getiren milli kuruluşu varsa bunları tek yapıda toplayıp varlık fonu kurdu.

Bu fonda yok yok.. THY'nin yüzde 49.12'si ile Halkbank'ın yüzde 51.11'i Ziraat Bankası, Borsa İstanbul, Botaş, Türk Telekom’daki Hazine’nin yüzde 6.68’lik hissesi ...

Daha neler mi var, Botaş var, TPAO, Posta dağıtım, Türksat var.

Ayrıca 3 aylığına Savunma Sanayi’nin 3 milyar liralık kaynağı bu Fon’un kullanımına açıldı.

Ve 46 tane özellikle Antalya’da çoğunluğu olmak üzere taşınmaz var.

Her biri ayrı bir değer.

Başında da Yiğit Bulut beyefendi var.

Buradan bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanıma çağrıda bulunmak istiyorum, ne olur şu Danışman görünümlü Milleti çıldırtan, ipe sapa gelmez sözler sarfeden kişileri yanınızdan uzak tutun.

Sizi allayıp pullayanlara itibar etmeyin, ihtiyacınız varsa, yanınıza gerçekten bu millete hizmet verecek işinin eğli insanları alın..

Son referandumda görüldü, hangi danışman ne yaptı? Ben bir kez daha hatırlatıyorum.

Gelelim tekrar varlık fonuna..

Gerekçe belli. Kolay borçlanma.. Diyorlar ki, bizi sizin neyine güvenip para vereceğiz, bize teminat gösterin..

Tamda bu gerekçelerle Varlık fonu kuruluyor. Paranız yüzde yüz güvence altında.. Siz parayı verin bizde size teminat olarak bu değerleri verelim. Paranızı alamazsanız, bu milli değerlerin hepsi sizin.

Tabii ki, hükümet öyle demiyor, ama görünen köyde kılavuz istemez. Dünya’da bir çok misalleri var.. En sonda da yanı başı komşumuz Yunanistan..

Hiçbir zaman güven duymadığım ve ilk sallantıda Tayyip Erdoğan’ın yanından uzaklaşacak Yiğit Bulut ve ekibine de, bu fonu yönetmesine de kesin kez karşıyım.

Ben karşı olsam ne olur, Herkes bildiğini okuyacak.

Eğer Milli bildiğim ve sonuna kadar değer verdiğim Sayın Cumhurbaşkanım, bu fon üzerinden borçlanmaya gitmez. Milletçe kendimize yetmesini bilmeliyiz, küstürüp daha önce elimizden kaçırdığımız beyinlere kapılarımızı, Türküm diyen namuslu şerefli dışarıda hizmet veren her türlü bilgi ve beceriyle donanmış vatandaşlarımıza ve maddi birikimi olan yurt dışında değerlendiren her vatandaşımızı sonuna kadar kucaklamalı onları YENİDEN KAZANMALIYIZ.

Türkiye Rabbimin verdiği her yeraltı ve yerüstü zenginliklere sahip bir ülke. Yeter ki aklı kullanmasını bil. Tüm dünyanın korkusu da bu. Şahlanıp, Osmanlı ruhu yeniden dirilecek diye ödleri patlıyor. Bunu engellemek içinde her gün alçakça saldırıyorlar.

İnsan bozuntusu, hayvan artığı biri Fransız kanalında diyor ki, artık ya iç savaş çıkartılmalı veyahut Tayyip Erdoğan öldürülmeli. Yoksa Türkiye’yi kimse durduramayacak.

Be alçak sizin bir hesabınız varsa, Allah'ın da bir hesabı var. Ve asla ama asla lanetli fitnecilerin yanında değildir.

Bu yazı toplam 778 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.