1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Vatandaş Duyarlı, Ya Yetkililer ?.
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Vatandaş Duyarlı, Ya Yetkililer ?.

A+A-
Ne demişler ?
“Bir musibet, bin nasihatten hayırlıdır.”
Gerçekten de doğru.
Zaman zaman ülkeyi yönetenler, insanların darbe ve benzeri şeylere uyanık olmasını istemektedirler.
Bunun anlamı, halen bir sıkıntı var, her zaman yeni sıkıntılar, yeni hırçınlıklar, hainlikler yada kalkışmalar olabilir…

Önce  Allah’tan dileyelim, bu ülkeye, bu Millete   bir daha  15 temmuz ve benzeri faciaları yaşatmasın ama, yine de bir Nasreddin Hoca  sözünü de ben hatırlatayım.

“Eşeği sıkı bağla, Allah’a öyle dua et !”

Geçtiğimiz günlerde de yazdım.

Konyalının duyarlılığına teşekkür ediyor, tebrik ediyorum.
Konyalı her zaman uyanıktır.
Ya bizi yönetenler uyanık mı ?
İşte orada durmak lazım.

Bunu şunun için yazıyorum.
Geçtiğimiz günlerde gece yarısından sonra Konya’nın hemen tamamında elektrikler kesildi.
Bu durum karşısında yine Konyalı duyarlılığını gösterdi ve panik, heyecan ve demokrasiye sahip çıkma adına sokağa döküldüler. Binlerce vatandaş Konya Valiliği önünde toplandı. Bu toplananların içinde görebildiğimiz kadarıyla sadece Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu vardı.

Bazı vatandaşlar askeri birliklerin önünde toplandılar. Araçlarını askeri birliklerin önüne çekerek kapılarını kapattılar.

Peki şimdi sıkı durun ve soruyorum.
Sanırım ilgililer buna cevap verecektir.

Böylesi halkın duyarlılığı karşısında acaba bizim Konya Valisi, vali yardımcıları, Belediye başkanları, Emniyet Müdürlüğü yetkileri, parti il teşkilatları ve sivil toplum kuruluşları nerede idi ?

Hz. Ömer’in yöneticiliğine örnek olarak hatırlatmak istiyorum. Hz. Ömer diyor ki:
“Nil nehri kıyısında bir kuzuyu kurt kapsa sorumlusu benim”

Vatandaş soruyor ?
Neden Vali bey başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı ve  merkez ilçe belediye başkanları, Emniyet Müdürü gelip te  Valilik önünde toplanan vatandaşlara bir açıklama yapıp, halktı rahatlatmadılar?
Haklılar mı ?

Takdiri size bırakıyorum.

Gerçi bir gün sonra vali Yakup Canbolat açıklama yaptı.Teknik bir arızadan dolayı elektrik kesintisi yapılmış. Ancak hani ne derler?
“Bayram geçtikten sonra şırlan yağını kafana sür.”
Efendiler, Konya yöneticiliği öyle yan gelip yatma yeri değildir. Gün 24 saat. Gerekirse yöneticilerimiz 25 saat görev başında olacaklar. Kimse mazeret üretmemilidir. Birde şu herkesin bir çok konuda, faturalarda şikayetçi olduğu MEDAŞ  VAR. Bunlara kimse söz geçirtemiyor. Sanki bunlarda DEVLET İÇİNDE DEVLET.  Geçtiğimiz kışın Türkiye genelinde bir gün elektrik kesintisi yaşandı. Milyarlarca zarar yanında, kimse yeterli bir açıklama yapmadı. Unutuldu gitti. Avrupa devletlerinden  büyük bir kentin elektriğinin kesilmesi, arıza da neyin nesi? Neden alternatif enerjimiz yok ? Önümüzde kış günü var. Elektrik demek hayat demek, yaşam demek.  Bakım yapılacaksa şimdiden bunların dönüşümlü bakımları yapılmalı ve Konya enerjisiz bırakılmamalıdır.

Burada bir noktayı daha yazmak istiyorum.
Daha önce de yazmıştım. Bundan önceki vali Muammer Erol, havai fişek ve benzeri patlayıcı maddelerin şehir içinde kullanılmasını yasaklamış ama, zaman zaman bu yasak deliniyordu. Geçtiğimiz günlerde yine yazdım ve çok şükür kesildi ve  Vali Canbolat yeniden yasak olduğunu basın aracılığı ile duyurdu. Buna da teşekkür ediyorum.
Bir başka konu ise Konya Emniyet Müdürlüğünün bir basın bürosu, yada müdürlüğü var.Zaman zaman yaşanan olaylar nedeniyle  bilgi almak istiyoruz ama, sağlıklı bilgi alamıyoruz. Biz kamu  adına buralara ulaşamıyorsak, vatandaş nasıl ulaşacak ?Buna da ilgililerin duyarlılığını bekliyoruz.
    
Bu yazı toplam 163 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.