1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Vatanımızı İçten Ve Dıştan Saran Hainler
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Vatanımızı İçten Ve Dıştan Saran Hainler

A+A-

Ülkede önüne gelen at koşturuyor. Herkes kendi fikrini dayatıyor. Herkes kendinin haklı hatta kendisinin hak sahibi olduğunda dayatıyor. İçeriden ve dışarıdan yığınla çapulcu kendi anlayışlarına göre memlekete şekil vermeye çalışıyorlar. Babalarının çiftliği gibi at koşturmaya uğraşıyorlar. Sahipsiz köy bulmuşçasına herkes kendi dediğinde inatlaşma peşinde koşuyor.
Bu çevrelerden en başta geleni içimizde vatandaş kisvesiyle yerleşik yapıda ki sözde laik kesimlerdir. Laikte olsanız, demokratta olsanız her ne olursanız olun bu ülkede seçilmiş bir iktidar var. Bu iktidar, projelerini önceden ilan ettiği gibi uygulama yolunda yürütür. Bu gücünü de ülkede çoğunluğu temsil etme dirayetinden alır.
Şu an bakıyorum da hem içte hem dışta bu ülkenin birliğini ve düzenini yok etme uğruna çabalayan kesimler var. Yabancı olanları anladık ta bu ülkenin ekmeğini yiyen suyunu içen kesimlerin bu kadar rahat bir şekilde devletin bekasına yönelik tehditkâr duruşlarının sonu nereye varacak?
Bunu çok merak ediyorum. Ülkenin ulusalcı geçinen gazetelerinden Cumhuriyet bile nedeyse terör sözcülüğü yapar hale geldi. O zaman merak ediyorum. Siz kimin adına bir yayın politikası izliyorsunuz? Bugün başınıza gelenlerin temelinde ihanet yapınız olduğu şüphesiz.

Kimlerden ne gibi beklentileriniz var?
Bu konuda halkımızın iyice aydınlatılmaya ihtiyacı var.
AK Parti iktidarıyla uzun yıllardır gizlemeye kalktığınız sevimsiz suratlarınız ayan beyan ortaya çıkmaya başladı. Gözaltına alınan Diyarbakır Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak için bile dizlerini döven çirkin yapınızın altında yatan gerçeği açıklar mısınız?
Siz kimi temsil ediyorsunuz?

Kim besliyor sizi?
Sizi bu ülkenin idarecilerine ve masum halkına karşı kışkırtan etken nedir? O insanları elinizin tersiyle itecek kadar sizi besleyen tat nedir?
Ülke dışından vatanımızın iflası için yoğun çaba gösteren çevrelerin varlığını hepimiz biliyoruz da bu ülkenin dağılmasından ne gibi beklentisi olduğunu bir türlü anlayamadığım içimizde yerleşik bir takım çevrelerin ağzına çalınan bal nedir?
Bu nasıl bir baldır ki bu ülkenin birlik bütünlüğüne kastedecek kadar içimizde hainlerin barınmasına olanak sağladı bunca zamandır?
Örneğin Fetullah Gülen denen musibet yıllarca bu ülkeye bugün yaşatılmaya çalışılan sıkıntılara ana zemin yaratmak üzere beslendi, desteklendi. Onlara bu ülkede yönetim etme vaatleri vermişler. Akıllarınca Amerika sultası altında bu vatanı idare edecekler ve ülkenin birçok yerini birilerine peşkeş çekeceklerdi. Ülkemizde yaşanan varlık sahipleri silindir gibi ezilecek ve halkın büyük çoğunluğu namluların altında sindirilerek el pençe divan bir halk kitlesi yaratılacaktı. Amerika’nın Fetö’yü soruşturma gibi çıkışları bana inandırıcı gelmiyor.
O halde iç hainlerle, dış destekli iç hainlerin varmaya ulaştığı noktada birleştiklerini görebiliyoruz. Birde ülkemizde etnik unsurlar ön plana çıkarılarak yaratılan PKK terörünün de aynı dış odaklar tarafından desteklendiği noktasında azıcık ta olsa kalan kuşkular ortadan kalkmıştır.
Oyunun büyüklüğünü düşünebiliyor musunuz? Orta Anadolu, Ege ve Marmara gibi bölgelerde ki emellerini teyakkuza geçirebilmek için bölge insanına cazip şekilde yarattıkları FETÖ terör örgütünü uzun yıllardır bu vatanın birliği için çalışırmışçasına masum bir cemaat kisvesiyle yutturan dış odaklar, ülkenin doğusunda da PKK’yı pohpohlayarak Kürtlere devlet yalanıyla uyuttukları bölge halkını kullanarak Ermenilere peşkeş çekmeyecekler miydi?
Evet, dünyada yeni sistem nedir?
Toprağını al, halkını köleleştir ve dilediğin gibi onları çekip çevir.
Doğu halkımız üzerinde tasarlamaya çalıştıkları kirli oyunları da bu noktaya işaret etmektedir.
O zaman halkımızın ağzına bir parmak bal çalarak onları istedikleri gibi yönlendirmeye azmettiklerini yaşanan gelişmelerden ortaya çıkarabilmekteyiz.
Yıllardır NATO Balonuyla, AB safsatasıyla ülkemiz üzerinde tezgâhlarını kuran bu dış güçlerin günün birinde deşifre olacağını hesaba hiç katmamışlardı.
Ortaya çıkan bu kirli planlar sonrasında yeni oyunlar oynamaya devam edecekler. En yakın tehditlerden biri bölgemize yaratılmaya çalışılan mezhep çatışmalarıdır. Mezhepler arası yaratılan ve ekilen kin tohumları için İran’ı sonuna kadar kullanan emperyalist güçler bu noktada Irak’ta ve Suriye’de bir noktaya kadar başarı sağlasalar da ülkemiz içinde benzer bir oyun kurguladıkları çok belli oluyor. O zaman dış düşmanların bu tuzaklarına karşı hep birlikte tek vücut olarak Kürdüyle, Türküyle Çerkez’iyle, Arnavut’uyla, Boşnak’ıyla bir olacağız. Alevisiyle, Sünni’siyle bir olacağız. Nefes alıp verdiğimiz bu vatanı birilerine peşkeş çektirmeyeceğiz.
Ta ki içimizde bizi birbirimize kırdırmak isteyen hainlerin kökünü kazıyana kadar asla geri adım atmayacağız.
Unutmayalım. Emperyalistlerin uzattığı eli; dostluk adına, işbirliği adına bilmem ne adına her ne olursa olsun hepsini geri çeviriyoruz.
Kurtuluşumuzun reçetesi budur. 

Bu yazı toplam 505 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.