1. HABERLER

  2. ŞANLIURFA

  3. Viranşehir’de 200 Yazarlı Kitabın İkinci Baskısı Yapıldı
Viranşehir’de 200 Yazarlı Kitabın İkinci Baskısı Yapıldı

Viranşehir’de 200 Yazarlı Kitabın İkinci Baskısı Yapıldı

Viranşehir’de, Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda Öğretmenlik yapan Mehmet Ali Basık’ın "Eğitimde Uygulamalı Öğrenci Psikolojisi" isimli kitabının ikinci baskısı yapıldı.Mehmet Ali Basık’ın yazdığı "Eğitimde Uygulamalı Öğrenci...

A+A-

Viranşehir’de, Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda Öğretmenlik yapan Mehmet Ali Basık’ın "Eğitimde Uygulamalı Öğrenci Psikolojisi" isimli kitabının ikinci baskısı yapıldı.
Mehmet Ali Basık’ın yazdığı "Eğitimde Uygulamalı Öğrenci Psikolojisi" kitabının ikinci baskısı için Yenişehir Mahallesinde bulunan Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda imza günü düzenlendi. Programa, Kitabın Başyazarı Mehmet Ali Basık, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.
Kitap alanında bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Basık, Eğitim ile ilgili çalışmalarındaki desteklerinden dolayı okul idaresine, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Kitap’ta 200 yazar olduğuna dikkat çeken Mehmet Ali Basık, kitaptaki amaçlarının öğrencinin hayalindeki öğretmeni ve okulu nasıl görmek istediğini ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.
Basık, yaptığı açıklamada, kitabın 2008-2010 yılları arasında ilköğretim okullarında yapılan bir araştırmanın sonucunda, eğitimle ilgilenen her seviyedeki kişilerin okuyabileceği bir tarzda hazırlandığını belirtti.
80 sayfadan oluşan kitabın tamamen sınıf ortamında öğrencilerin fikirlerine müdahale edilmeden, öğrencilerin kendilerine yöneltilen sorulara verdiği cevaplarla hazırlandığını ifade eden Basık, kitapta sorularla öğrencilerin öğretmenlerinde gördüğü eksiklikleri de dile getirdiğini kaydetti.
Basık, "Biz büyükler olarak eğitim sistemini şekillendirmeye çalışırken kendi bakış açımıza göre eğitimi düzenlemeye çalıştık. Çocuklarımızın ne düşündüğünü sorgulamadık. Onları hiç söz hakkı vermedik. Bu kitap sayesinde çocukların da fikirlerini, gizli dünyalarını, psikolojilerini çözmeye çalıştık. Ayrıca öğrenci merkezli eğitim uygulamalarının çocukların psikolojisi üzerindeki etkilerini, çocuklara olan yansımalarını anlamaya çalıştık. Kitap, ilköğretim ikinci sınıf, üçüncü sınıf ve özellikle dört ve beşinci sınıfın fikirleri dikkate alınarak hazırlanmıştır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.