1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. VİRÜS İKİ ASIRLIK BİR YALANI ÖLDÜRDÜ
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

VİRÜS İKİ ASIRLIK BİR YALANI ÖLDÜRDÜ

A+A-

Türkiye son yıllarda art arda büyük sıkıntılarla imtihan oluyor. 17/25 Aralık, 15 Temmuz ihaneti, depremler, ABD nin ekonomik saldırısı, PKK/PYD, DAEŞ, Suriye Rejimi ile yapılan mücadele (idlib) . Katliamlardan kaçan Milyonlarca Suriyeli ile Afganistan’dan, İran’dan, Iraktan gelen yüz binlerce Mülteci. Ve en son CORONA VİRÜSÜ. Hepsi zor hepsi maddi manevi büyük mücadeleler isteyen hadiseler. Eğer eski Türkiye olsaydı bunlardan biri bile hükümet yıkardı. Niye? Çünkü eski sistemde Koalisyonlar vardı. Hükümet çok iyi niyetli bile olsa işler öyle uzuyor karalar o kadar geç alınıyordu ki…

Düşünün arta arda gelen bu çok büyük sıkıntılara rağmen bu gün Türkiye Suriye’de, Irak da, Libya'’da  çok sayıda asker ve  silah bulunduruyor ve bu iş için  çok büyük paralar harcıyor. Öte taraftan Doğu Akdeniz’de petrol araması için çok büyük devasa araştırma gemilerimiz Yavuz Fatih Barbaros ve onları koruyan firkateynler çalışmalarına devam ediyor.  Öğretmenlerin ve sağlık personelinin atanmaları devam ediyor. Devletten şu anda 12 milyon civarında emekli ve 4 milyona yakın çalışan maaş alıyor. Tüm bunlar devam ederken hiç kimsenin beklemediği tüm dünyayı kasıp kavran bir Virüs..  Lakin milletimiz ve devletimizin sağlam temellere dayanan Ümranı Allah'ın izni ile bu konuda Dünyaya örnek olacak bir manzara ortaya koydu.

DEMEK HEPSİ YALANMIŞ

Tanzimat’tan bu güne kadar bize,  Avrupa,/Batı örnek, numune, çağdaş iyi,  güzel,  peşinden gitmemiz, gereken bir medeniyet olarak takdim edildi. Doğuya, dolayısı ile  de bize birileri (içimizdeki müstağripler) batıyı hep  erişilmesi zor, peşinden katiyen ayrılmamamız gereken, Hayaller ülkesi ve medeniyeti olarak takdim etti .Bunun böyle olmadığını, Batının köken olarak  buna müsait olmadığını, onun her zaman kan ve zulümle beslenen bir canavar olduğunu  haykıran hakikat erlerinin sesleri ise içimizdeki batıcılar tarafından biteviye kesildi. Allah'a şükür ki bu gün herkes gördü ve anladı, ne “batılı değerler” var ne batı bir hayaller ülkesi.

Virüs dolayısı ile AB ülkelerinin içine düştüğü durum, “ Kral çıplak” dedirtti herkese. İspanyada Huzur evinde ki Yaşlıları bırakıp kaçan ve ölümlerine sebep olan personel,  İtalya’da, Fransa’da, Almanya’da, İngiltere’de yaşlılara yapılan muameleler. Ve salgın karşısında aciz kalmış bir Batı. Bunların hepsi Batı mitini öldürdü.  Bakmayın bizim içimizdeki ezik müstağriplerin batıda yaşananları görmeyip Türkiye’de ara sıra ve çok az meydana gelen hataları gözümüze sokmalarına. Türkiye’de CHP li belediyeler dahil,  Polis, asker sağlık elemanları stk lar ve halk  nasıl güzel misaller veriyorlar tüm dünyaya.  Avrupa’da virüsten dolayı istifa eden işten, kaçan sağlık ve diğer sektörlerdeki insanlara karşı bizde görevi olmadığı halde yardıma koşan binlerce insan. Yurt dışındaki vatandaşlarını uçak göndertip aldıran güçlü ve alicenap bir devlet.

TÜRKİYE BÜYÜK BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI

Bunların yanında nereden nereye geldiğimizi gösteren muhteşem bir proje devreye alındı. Gözlerden kaçan, değeri pek anlaşılmayan bu projenin adı: EBA,  uzaktan eğitim. Virüs nedeni ile okullar kapatılınca aniden böyle büyük bir projenin devreye alınması (ki dünyada sadece 3 devlet de var)  devletimizin ne kadar güçlü ve MEB in ne kadar dinamik olduğunu gösteriyor. Devletimiz belki zengin ülküler kadar para veremiyor halkına, lakin bu şartlar altında böyle çok büyük bir projeyi hayata geçirerek gücünü ispatlamıştır.

Allah'ın izni ile bu salgından en az zararla çıkan biz olacağız. Ve salgın sonrası çökmüş Avrupa gerçeği, bizim yıldızımızı parlatacak. Çünkü mazlumlara, gariplere en çok yardımı bizim milletimiz ve devletimiz yapıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.