1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "Vowifi İle Turkcell Müşterileri Wi-fi Üzerinden De Konuşabilecek"
"Vowifi İle Turkcell Müşterileri Wi-fi Üzerinden De Konuşabilecek"

"Vowifi İle Turkcell Müşterileri Wi-fi Üzerinden De Konuşabilecek"

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Vowıfı Uyumlu Cihazları Kullanan Tüm Turkcell Müşterilerinin Yararlanabileceği Servis Sayesinde Turkcell Müşterilerinin Kablosuz Ağlar Üzerinden Sesli Ve Görüntülü Arama Yapabileceğini Açıkladı.

A+A-

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, VoWIFI uyumlu cihazları kullanan tüm Turkcell müşterilerinin yararlanabileceği servis sayesinde Turkcell müşterilerinin kablosuz ağlar üzerinden sesli ve görüntülü arama yapabileceğini açıkladı.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, VoWIFI uyumlu cihazları kullanan tüm Turkcell müşterilerinin yararlanabileceği servis sayesinde Turkcell müşterilerinin kablosuz ağlar üzerinden sesli ve görüntülü arama yapabileceğini açıkladı. Turkcell’in, en yeni mobil iletişim teknolojilerini ilk kez müşterileriyle buluşturmaya devam ettiğini belirten Kuruöz, "4.5G’nin hizmete girmesiyle Turkcell müşterilerinin eriştiği yüksek hızın yanı sıra ses, video ve mesajlaşma için de çok daha kaliteli bir deneyim sunacak yeni teknolojiler Turkcell’in şebeke yetenekleri arasına ekleniyor. Bodrum katları, kalın duvarlı yapılar gibi fiziki şartlar sebebiyle sinyal seviyesinin yetersiz kaldığı ortamlarda, uçaklarda veya yurt dışında Turkcell şebekesi üzerinden görüşme yapma imkanı veren VoWIFI teknolojisi Turkcell şebekesinde hizmete girdi. 4.5G aboneliğini gerçekleştirmiş ve VoWIFI uyumlu cihazları kullanan tüm Turkcell müşterilerinin yararlanabileceği servis sayesinde Turkcell müşterileri kablosuz ağlar üzerinden sesli ve görüntülü arama yapabilecek. Herhangi bir kısıtlama olmaksızın tüm Turkcell müşterilerinin uyumlu cihazlarla kullanabilecekleri servis, sinyal yetersizliği sebebiyle yaşanan şebeke erişim problemlerini en aza indirmeye imkan veriyor" dedi.
“MOBİL İLETİŞİMDE EN SON TEKNOLOJİLER HER ZAMAN İLK KEZ TURKCELL’DE”
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, en yeni mobil iletişim teknolojilerini ilk kez müşterilerine sunmayı bir gelenek haline getirdiklerini vurgularken, 4.5G ile başlayan yeni dönemde şebeke yeteneklerini en üst seviyeye çıkardıklarını belirterek “1 Nisan’da hizmete giren 4.5G altyapımız ile dünyanın en güçlü mobil internet altyapısını müşterilerimize sunmaya başladık. 4.5G’nin getireceği yüksek hız ve kapasitenin, birçok katma değerli servis ve yeni teknolojiyi de beraberinde getireceğini söylemiştik. Bu doğrultuda en yeni ve en yüksek ses kalitesini sunan teknolojileri şebekemizde müşterilerimize sunuyoruz. Tüm bu hizmetlerimizi HD SES servisimiz altında topluyoruz. Halihazırda müşterilerimize sunduğumuz yüksek ses kalitesi sağlayan teknolojilere bir yenisini daha ekledik. VoWIFI teknolojisi sayesinde neredeyse telefonun çekmediği yer kalmayacak. Turkcell olarak şimdiye kadar inovasyona inandık ve bu doğrultuda yatırımlar yaptık. Bundan sonra da mobil iletişim teknolojilerini yakından izleyerek en yeni teknolojileri şebekemizde kullanmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell’in yüksek kalitede sesli ve görüntülü görüşme yapmak için sunduğu hizmetleri birleştiren HDSES servisi VoWIFI dışında VoLTE, ViLTE, SMSoIP teknolojilerini de çatısı altında barındırıyor.  VoLTE teknolojisi sayesinde ses kalitesi HD+ düzeyinde sunulurken, yapılan aramaların başlangıç süresi kısalıyor. Yani, bir cihazdan aynı 4.5G şebekesi üzerindeki bir başka cihaz arandığında, karşıdaki telefon 1 saniyeden az bir sürede çalmaya başlıyor. 4.5G ile birlikte gelen yeni teknolojilerden ViLTE (Video over LTE) ise HD kalitesinde görüntülü görüşme yapma seçeneği sunuyor. Özellikle video aramalar için garanti edilmiş bant genişliği ve dedike taşıyıcı yapısı sayesinde uyumlu cihazlarla kesintisiz HD video arama yapılabiliyor. Yine Turkcell müşterilerinin yararlanabileceği SMS over IP hizmeti sayesinde Turkcell müşterileri GSM erişimleri bulunmasa da, kablosuz internet bağlantısı üzerinden SMS gönderip alabiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.