1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yabancı uyruklu öğrencilere TÜBİTAK bursu verilecek
Yabancı uyruklu öğrencilere TÜBİTAK bursu verilecek

Yabancı uyruklu öğrencilere TÜBİTAK bursu verilecek

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Türkiye’de tezli yüksek lisans ve doktora yapan veya yapmak isteyen üstün başarılı yabancı uyruklu öğrencilere burs verilecek. Programda yapılan yenilikler kapsamında,...

A+A-
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Türkiye’de tezli yüksek lisans ve doktora yapan veya yapmak isteyen üstün başarılı yabancı uyruklu öğrencilere burs verilecek.

Programda yapılan yenilikler kapsamında, son sınıf lisans öğrencisi olup, Türkiye’de bir tezli yüksek lisans programına kayıt yaptıracak olanlar, Türkiye’de bir tezli yüksek lisans programına kayıtlı olup, öğreniminin en geç üçüncü dönemi içinde bulunanlar, tezli yüksek lisans öğreniminin ders aşamasını tamamlayarak tez aşamasına geçmiş olup, Türkiye’de doktora öğrenimi yapacak olanlar ve Türkiye’de bir doktora programına kayıtlı olup, öğreniminin en geç altıncı dönemi içinde bulunanlar desteklenecek.

Yaş sınırı, başvuru yılının ilk günü itibariyle yüksek lisans için 30, doktora için 35 yaşından gün almamış olmak olarak değiştirildi. Bursun süresi öğrencinin başarılı olması ve danışmanı tarafından doldurulan "İzleme Formu"nun olumlu olması koşuluyla lisansüstü eğitimlerine kayıt tarihinden itibaren en çok yüksek lisans için 2, doktora için 4 yıl olarak belirlendi. Lisans hazırlık sınıfında bulunanlara ise burs ödenmeyecek. Burs ile ilgili ayrıntılı bilgilere TÜBİTAK’ın resmi internet sitesinden ulaşılabilecek.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.