1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. Yağmur Hasadını Portekiz’de Öğrendiler
Yağmur Hasadını Portekiz’de Öğrendiler

Yağmur Hasadını Portekiz’de Öğrendiler

Çankaya Belediyesi’nin, Ab Hibesi Aldığı İlk Uluslararası İşbirliği Projesi Olan “yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum Sağlanması Projesi” Kapsamında Portekiz’e Giden Beşi Kadın 10 Çankayali Çiftçi, Projenin Teknik Detaylarını Bizzat Projeyi Yür

A+A-

Çankaya Belediyesi’nin, AB hibesi aldığı ilk uluslararası işbirliği projesi olan “Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum Sağlanması Projesi” kapsamında Portekiz’e giden beşi kadın 10 Çankayalı çiftçi, projenin teknik detaylarını bizzat projeyi yürütenlerden aldı.
Çankaya Belediyesi, Peyzaj Araştırmaları Derneği ve Portekiz İnsani Dünya Derneği ile birlikte yürüttüğü “Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum Sağlanması Projesi” kapsamında Çankaya’nın farklı köylerinden 10 çiftçiyi projenin uygulandığı ilk merkez olan Portekiz’e götürdü. AB ve Türkiye işbirliğiyle Sivil Toplum Diyaloğu Çevre Hibe programı kapsamında desteklenen proje kapsamında Portekiz’e yapılan teknik gezi, çiftçilerin yanı sıra Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelini eğitecek uzmanların eğitimini de kapsadı.
Mayıs ayının son haftası başlayan proje ziyaretine, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç de katıldı. Beşi kadın olan 10 çiftçiye hayatlarında ilk kez yurtdışına çıkma imkanı da sunan gezide yağmur suyu yönetimi konusunda son derece başarılı örnekler içeren İnsancıl Dünya Derneği (AMH) arazilerinde gözlemlerde bulunuldu. Yaklaşık iki hafta süren eğiticilerin eğitimi programına, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 10 personel; Peyzaj Araştırmaları Derneği’nden iki uzman katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.