1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. YANGIN BÜYÜMEYE DEVAM EDERSE, O ZAMAN EYVAH!..
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

YANGIN BÜYÜMEYE DEVAM EDERSE, O ZAMAN EYVAH!..

A+A-

Halk şikâyetçi, hükümet te şikâyetçi.
Sen hükümetsin. Yetki sahibisin. Ülkede huzuru ve halkın geçim standartlarını bozan birileri varsa buna müdahale etmekle mükellefsin. Herkesle birlikte sende eleştiremezsin. Sen çözüm üretmekle mükellefsin. Bu halk seni bunun için tercih etti. Bunu başaramazsan öncekilerde olduğu gibi sana da yol vermesini bilir.
Bu dönemde halkın beklentileri oldukça yüksekti. Alev alev yanan pazar ve market yangınını söndürmeniz bekleniyordu. Şu ana kadar bunu başaramadınız. Eğer bu şekilde devam ederse bu millet ne reis dinler ne damat dinler yolu verir geçer. 
Çok acıtmaya başladı. Hem de çok!
Etrafınızda ki ucuz şakşakçılara bakmayın. Memlekette ciddi bir sıkıntı var. Halkın büyükçe bir kesimi bunalmış. Sataşacak yer arıyor. Sosyal patlamaya yol açabilecek tehlikeli seyre bir son vermek için derhal kalıcı ve halkı rahatlatıcı önlemler almaya ve uygulamaya başlayın. 
Bırakın ekstra yatırımları şu anda!
Halkın evinde ki yangına çözüm üretin, çözüm bulun. 
Bu yangın sona ermezse yaptığınız yatırımların hiçbir anlamı kalmaz. 
Bunu niye çözemiyorsunuz?
Başaramıyor musunuz?
Burası işin bir boyutu…
Diğer bir noktaya gelelim. Benim AK Parti ile alakalı eleştirel paylaşımlarım karşısında gerek sosyal sitelerde gerekse de çeşitli mecralarda bazı sazan gibi atlayan arkadaşlarım ve bir takım çevreler var. 
Onlara da şunu ifade etmeliyim. Daha çok SP’li ve CHP’li arkadaşlardan gelen yorumlara bakınca şu gerçeği ifade etmeden geçmek istemedim. Benim mevcut hükümetle alakalı eleştirel yaklaşımımın anlamı çözümün SP’de ya da CHP’de olduğu anlamı taşımaz. Onlar zaten miadını doldurmuş, düştükleri gölde boğulmadan kıyıya çıkma çabası içerisinde debelenen örgütlenmeler olduğu için hemen ufak bir eleştiri de bulunduğumuzda sazan gibi atlamasınlar.
AK Partiye eleştirimiz bu gidişattan memnun olmadığımız ve buna derhal önlem alması gerektiğini ifade amaçlıdır. Bu tarzda devam ettikleri takdirde halkın sert sillesini yemeye adım adım yaklaştıklarını ifade etmemdir. 
Sıkıntı, alternatifin gelişemiyor olmasıdır. Mevcutlarınsa kendilerine hayırlarının olmamasıdır. Alternatifin olmaması karşısında afallayan halkımızda mevcut siyasi partilere baktığı zaman, hatalarına rağmen içlerinde ki en tutarlı yapının AK Parti olmasından mecburen desteğini sürdürmek zorunda kalıyor. 
Şu anda ülkede korkunç bir enflasyon var. Halkın büyük bir oranı gidişatla alakalı endişe duyuyor. Her gün zam üstüne zam yiyen vatandaş sarılacak bir dost eli arıyor, ama yok. İnsani ilişkilerinin korkunç düzeyde ki deforme yapısı, ülkenin şu an ki durumu içler acısını ortaya koymaktadır.  
Buna binaen reisin her konuda fikir sahibi olmasından ötürü yeni fikirler ortaya atarak ukalalık yapmak istemem. 
Ekrana çıkarak stokçulara meydan okuması güzeldir ama yeterli değildir. Onların bu yaptıklarını serbest piyasa saçmalığına sığınarak göz ardı ederek geçiştiremeyiz.
Her alanda mafyavari bir sistem gelişti. Kuruyemişçiler bir yerde, kabzımallar bir yerde, marketçiler bir yerde, kırtasiyeciler bir yerde, emlakçılar bir yerde ve daha niceleri bir yerde halkın üzerine çöken korkunç zam furyasından nemalanmaya çalışıyorlar.
Reisin çıkıp ta ekranda bunlara meydan okuması anlam ifade etmez. Onlar kolay kazanmanın tadını almışlar, nasihatten ve uyarıdan anlamazlar. Bunun tek çözümü hükümet olarak bu hususta haksız kazanç elde etmeye çaba gösterenlere karşı derhal kalıcı ve yaptırıma dayalı hukuksal önlemler alınmalıdır. Sebep olanları da sosyal çatışmaya zemin oluşturacak bir duruma sebebiyet vermekten sorguya almalıdırlar.
Bu arada Konya olarak ifade edeyim. Fırsattan istifadeci marketlerle bağınızı koparın. Raflarda ki ürünlere bakarak notlarını verin ve oralardan alışveriş yapmamakla derslerini verin. Onları haksız kazanç yolunda cesaretlendirmeyin. Gözleri doymaz onların. Biraz bekleyelim de çözüm ortaya konulamazsa onları da deşifre edeceğim.  
Toprak doyuracak onların gözlerini tepetaklak geldiklerinde…
İlahi adalet şaşmaz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.