1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Yangını İlk Gördüğümüzde
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Yangını İlk Gördüğümüzde

A+A-

Maazallah! Uyandınız ki evinizde yangın başlamış veya dışarda idiniz, evinize döndüğünüzde gördünüz ki evinizi ateş almış… O anda yapacağınız ilk iş nedir? Elbette hemen İtfaiyeyi aramak sonra da bir şekilde elinizde ne varsa (bir kova su, bir kürek toprak, ağaçtan kesilmiş bir dal… Onlarla ) yangına müdahale etmektir. “Bu yangın niye çıktı?” “Bu yangını kimler çıkardı? “ “Bu yangın hangi malzemeyle çıkarıldı ?” “Bu yangına kimler, nasıl sebep oldu?” gibi sorular sorarak, zaman geçirmek akla mantığa sığmaz.

Ülkemiz, vatanımız, yurdumuz güzel memleketimiz Türkiye’de de 15 Temmuz 2016 da çok büyük bir yangın çıktı. Milletimiz ve geçek vatanseverlerin yaptığı ilk iş hemen yangına müdahale etmek oldu. Gaflet içinde olanlar veya kinleri akıllarını örtmüş olanlar yangına su atmak , yangını söndürenlere yardımcı olmak yerine ; “Bu yangının müsebbibi şunlardır” “Bu yangının çıkacağı zaten belliydi” “ Biz zaten demiştik böyle giderse yangın çıkar diye…” konuşup lafazanlık yaparlar. Bu son, bu büyük yangın karşısında Allaha şükür ki milletimiz gaflete düşmeden, o büyük feraseti, o engin sezgisi ile duruma el koydu. Hemen iş başı yaptı. Eline ne geçerse yangına müdahale etti. Kimileri, tankın karşısına dikildi, kimileri tankın üzerine çıktı. Askere ,”Teslim ol! “ diye bağıranda vardı, “Sen bizim askerimizsin, bu işten vazgeç!” Diye haykıranda. Yanında şehit olan siviller, askerler, gençler olmasına rağmen bu mücadeleden vazgeçmeyen, yılmayan millet hakiki bir vatandaşlık dersi verdi. Kamyon süren çarşaflı ablalar, tanka el koyan top sakallı, normal sakallı vatanseverler, ellerindeki cep telefonu ile olayları videoya çekenler, gökten yağan mermilerden, tanklarda sıkılan güllelerden yılmayıp bu zorbalığa karşı çıkanlar… Âdete destan yazdılar. Zor zamanda yapılacak olan buydu ve Allaha şükür ki milletimiz gereğini yaptı. Her renkten, her cinsten insan, değişik siyasi ve kültürel düşünceye sahip vatandaşlar, her gece Başkomutanının emrine uyarak, meydanlara gidiyor. Ellerindeki al bayraklarla, darbeye karşı dövizlerle kavgasız, nizasız nöbet tutarak vazifesini yapmaya devam ediyor.

Kalbi, beyni kinle dolanlar, bedenini ihanet ekmeği, nefret suyu ile besleyenler ise , bu zor zamanda, bu büyük yangın karşısında ateşe müdahale etmek yerine, sureti haktan gözükerek, ayrışma, müsebbip arama, “şu yaptı, bundan oldu, şöyle oldu, şöyle olmasaydı…” gibi yangının söndürülmesine hiçbir katısı olmayan eylem ve söylem içinde debelenip duruyorlar. Ülkesini milletini vatanını gerçekten seven insanlara düşen bu kindarlardan bu gafillerden olmamak ve önce yangını söndürmeye çalışan milletiyle bir olmaktır. Yangının sebebini, kimler tarafından, nasıl çıkarıldığını, kimlerin gafil, kimlerin hain olduğu mevzuunu sonraya bırakmak her vatanseverin boynunun borcudur. Bu gibi soruları yangın söndürüldükten sonra sorar ve cevabını günlerce uzun uzun tartışırız.

Bu hain kalkışmayı yapanların Allah belasını versin. Milletin silahı ile milletin fertlerini öldüren, milletin binalarını bombalayan, milletin seçtiklerini milletin silahları ile ortadan kaldırmaya çalışan hain ve satılmış, “Batının emrindeyim” diyecek kadar ihanetini açık eden Fetö’yü ve O’na aklını, ruhunu kiralayanları, O’nu mehdi zannedip, O’nu “seçilmiş Salih kul” addedip peşinden gidenleri Rabbim bildiği gibi yapsın. Yüce Rabbimiz milletimize bu şerden nice hayırlar devşirmeyi nasip etsin. Amin! Amin! Amin!
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.