1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yanlış Hesaplar
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yanlış Hesaplar

A+A-
Türkiye’de yanlış hesaplar dün yapılıyordu, bugünde yapılmaktadır.
Ancak yine bizde bir söz vardır:
Yanlış hesap Bağdat’tan döner.
Yanlışları düzeltmek gerekir.
Mesela nasıl ki, “ Anayasa Darbe anayasasıdır” deyip kaldırmaya, düzeltmeye çalışıyorsak ve bunu ağzımızda sakız yapıyorsak, bu yanlışları  da düzeltmek gerekir. Kaldı ki, Mevcut Anayasa zaten 40 yamalı bohça durumunda ve birçok maddesi değiştirilmiştir.
Demokrasi çok güzel.
Ancak bunu anlamak, hazmetmek gerekir.
Demokrasinin en kötü tarafı ise, kendisine demokrasi ve özgürlük verilenler, yine bu kimseler demokrasiyi yok etmek isterler
Demokrasi diye diye demokrasiyi yok ediyoruz.
 İşte sıkıntı burada…
Birde şu hastalık var:
AB’ye girme çabası…
Yaklaşık 50 yıla varan macera.
Gelinen nokta ise bir arpa boyu kadar.
AB kimse kızmasın bana ama, bir Hıristiyan lobisi. Biz AB’sizde yapabiliriz. Onun uğruna çok şeyimizi, geleneklerimizi, göreneklerimizi, hatta kabul edersiniz, etmezsiniz, aile yapımızı, inancımızı bile zedeledik.
Mesela İdam’ı kaldırdık.
Peki  Birçok arap ülkesinde var.
ABD  de var.
Sadece şekil değişik.
Bizde niye kaldırıldı?
AB uğruna,
Zina, fuhuş niye suç olmaktan çıkartıldı?
AB uğruna…
Parti kapatmak niye yasaklandı?
AB uğruna…
Daha sıralayabiliriz.
Parti kapatmayalım,
İdamı kaldırdık,
Zina, fuhuş suç değil?
Ne ala memleket !..
Vatana ihanet edeceksin, hainlik yapacaksın, devletimiz, milletimiz aleyhine çalışacaksın, olmadık,. İnsanlığın kanını donduracak, yasal olmayan işler yapacaksın. Masum, çoçuk- kadın demeyeceksin hunharca katledeceksin. Ülkenin bütünlüğünü bozacak şekilde fitne üreteceksin. 
Eeeee, İdam yok,
Parti kapatmak yok,
Geçin bunları ve aklınızı başınıza toplayın.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Turgut Okyay, terör örgütü PKK’nın emir ve direktifleriyle hareket ettiği gerekçesiyle HDP’nin kapatılması istemiyle Yargıtay’a başvurdu.
Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ı 1999’da İmralı’da yargılayan Mehmet Turgut Okyay, terör örgütü PKK’nın arkasında durduğu gerekçesiyle HDP’nin kapatılması için resmen dava açılması istemiyle Yargıtay Başsavcısı Mehmet Akarca’ya dilekçe sundu. Başvurunun ardından basın açıklaması yapan Okyay şunları söyledi: “30 yıldır ülkemize kan kusturan, uyguladığı terör eylemleriyle can ve mal güvenliğimizi yok eden, okulları yakan, hastaneleri yıkan, insanlarımızı çoluk çocuk demeden katleden PKK’nın arkasında duran, onun emir ve direktifiyle hareket eden HDP’nin kapatılması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdik. Dilekçemiz hiç şüpheniz olmasın işleme konulacaktır. Ülkenin birlik ve bütünlüğü için, Kürt ve Türk halkının mutluluğu için bu partinin kapatılması zorunlu hale gelmiştir. Biz vatandaş olarak görevimizi yapıyoruz. Kimseden de korkup çekinmiyoruz.”
Evet, gereği yapılmalıdır. 
Bu yazı toplam 177 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.