1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yapay Ve Yanlış Gündemler
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yapay Ve Yanlış Gündemler

A+A-

Bazı zamanlar hiç gerek yokken gereksiz ve faydasız bir konu ortaya atılır,asıl gündem güme gider.

İşte ekonomi,

İşte Türkiye,

Gerilim var.

Döviz ve altın yükselişte.

Ekonomide durağanlık var.

En önemlisi de Referandum.

Şimdi durup dururken, bunları aşmamışken yeni gündemler ortaya atmanın, ortalığı bulandırmanın bir manası var mı ?

16 Nisan'da gerçekleşecek olan tarihi referandum öncesinde tüm Türkiye'de meydanlar gittikçe ısınırken bizler de çalışmalarımızı hızlandırarak sürdürüyor, halkımızla buluşuyoruz. Haber yetiştirmek, doğru haber sunmak, doğru yorum yapmak için geceli gündüzlü koşturuyoruz.

Misafirlerimiz oluyor, onları dinliyoruz.

Geçtiğimiz gün AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu’nu konuk ederek sohbet yaptık. Gündem değerlendirmesinde bulunduk. Referandum hakkında fikirlerini söyledi ve “Sağduyu sahibi insanlar her şeyi görüyor. Umutluyuz. Gerçekçi olmak gerekirse evet çıkması ve oranın ne olması önemli değildir. Ülkenin geleceği bununla bağlantılıdır. Referandum’da Konya’nın yine Türkiye’de 3. 4. il olacağını düşünüyorum.“ dedi.
Liderler, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ,Bakanlar, milletvekilleri ve EVET cephesi, HAYIR CEPHESİ teşkilat mensupları katılımları ile gerçekleştirilen saha , salon, dost toplantı ve çalışmaları, birbirinden farklı ve kamuoyunda ses getiren projelerin anlatımı, toplu açılışlar, temel atmalar ve katıldığımız programlarda toplumun tüm kesiminden aldığımız izlenimler referandumun ilginç bir boyutunu ortaya koyarken, her iki tarafta referandum sonucundan umutlu görünmektedirler.

Referanduma artık günler kala meydanlarda ve sahada iki taraf da görüşlerini paylaşırken ne yazık ki tamamı ile yanlış, dezenformasyon çabaları yüklü söylemler de ortaya çıkabiliyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisi CHP’ Konya Milletvekili Dr. Hüsnü Bozkurt’un söylemi ortalığı karıştırdı. Hatta karıştırmakla kalmadı tansiyonu yükseltti ve hatta kendi partisine kayıp yaşatırken, EVET blokuna puan kazandırdığını düşünüyorum. Yine CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu’nun '15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir' açıklaması, o akşam ülkesi için, vatanı için, bayrağı için canını hiçe sayarak namluların , tankları önüne göğsünü siper eden şehitlerimize, gazilerimize saygısızlıktan başka bir şey değildir.
Ülkeyi karanlığa sürükleyecek, demokrasiye kilit vuracak bir girişiminin senaryodan ibaret olması söz konusu olamayacağını, olmayacağını düşünüyorum. Bu tür boş gündem ayrıca insanlar arasında kin, nefret getirmekten, tansiyonu yükseltmekten başka işe yaramaz. Hiçbir kanıt, hiçbir mesnete bağlanmadan ortaya atılan bu iddia gereksiz yere gündem değiştirmekten başka bir çaba değildir.
O akşam ve sonrasında 7 den 70’ine kadar destan yazan halkımız , bu söylemin cevabını her zaman olduğu gibi verecektir.

Bize düşen her zaman olduğu gibi doğru olanın yolunda yürümek ve gece gündüz demeden bu uğurda çalışmaktır. Öyle de olacaktır.
Yıllardır süren bu güzel ülkeyi milletten destek almadıkları halde kendilerine güç devşirmeye çalışanlardan kurtarmak gerekir. Halkımızın doğu ve yanlışı, yalanı iyi değerlendireceğine umut ediyorum. 15 Temmuz'da namluların önüne canını siper eden bu kahraman millet ülkesine, bayrağına, cumhuriyete, demokrasiye, dinine, ülke bütünlüğüne bir kez daha sahip çıkacaktır.

Buna inanıyor ve tüm kalbimle güveniyorum.

Yazımı Hz. Mevlana’nın bir sözü ile bitireyim.

Köpeğin su içmesiyle deniz kirlenmeyeceği gibi, üflemekle de güneş söndürülmez.

Bu yazı toplam 366 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.