1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yapma Be Başkan !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yapma Be Başkan !..

A+A-

Türkiye’mizde her alanda kendinden iyi, ya da nefret edici, dikkat çekici insanlar var.
Mesela TBMM’de CHP’nin içinde bile sevilmeyen bir Kamer Genç’i hep agresif, hep ani çıkışları ile tanırız.
Türkiye’de büyük şehir Belediye Başkanları var. Bu başkanlardan en çok dikkat çeken isimlerin başında da Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir’i hiç sevmem. Sevenler varsa onların tercihi…
Mesela Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım…
Belki birçok Fenerbahçe taraftarı itici bulur. Mutedil olanlar zaten sevmez.
Mesela Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. Sanmam mensup olduğu parti içinde bile çıkışları, iddiaları ile çok sevilmez.
Elbette her insanın seveni de, sevmeyeni de vardır. Beni de sevmeyenlerin çok olduğunu biliyorum. Ne yapalım, sevenlerimiz sağ olsun.
İşte Melih Gökçek son zamanlarda yine bir balon uçurdu ve “Seçime 15 gün kala suikast düzenleyecekler!” dedi.
Yoğun gündem içinde bir gündem oluşturma peşinde zat-ı muhterem…” Hem AK Parti'den hem de AK Parti karşıtı kişilerin canına kastetmek suretiyle olayları yeniden tırmandırmak isteyecekler. Bana da suikast düzenleyebilirler. Ama inanın çok önemli değil. Çünkü 2 evladıma 5 mektupla Türkiye'de karanlık bir düzen oluşturmaya çalışanların şifrelerini bıraktım”diyor.
Yerel seçimlere 15 gün kala 'baronların' ve dış güçlerin destek verdiği marjinal grupların sokaklara döküleceğini ve suikastların düzenleneceğini iddia eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Bana da sürekli tehdit var ama önemli değil. 2Gökçek, şunları söyledi:
“ Eğer bana bir şey olursa hiç olmazsa ölüm işe yarasın. Bakın Uğur Mumcu'ya, geçtiğimiz günlerde ölüm yıldönümüydü. Herkesin sevdiği, saygı duyduğu araştırmacı bir gazeteciydi. Bildikleri, araştırdıkları için öldürüldü. Ama vasiyet bırakmadığı için onu öldüren karanlık güçleri çözemedik. Keşke bir vasiyet bıraksaydı. Bakın ben 65 yaşındayım. Bu saatten sonra yaşasam ne olur yaşamasam ne olur. Benden alacak bir canları var. Ben öldükten sonra vasiyetim okunduğunda, Türkiye içinde ve dışında bu ülke üzerinde planları olanların oyunları dilden dile dolaşacak, herkes öğrenecek." Demektedir.
Dedim ya,
Enteresan bir insan.
Marjinal bir kişilik.
Seveni de vardır, elinden gelse kendisini bir kaşık suda boğmak isteyenlerde olabilir. Bu işin bir yönü.
Yalnız ben buradan bir şeyi merak ediyorum. Okyanus ötesindeki muhterem bir röportajında 17 Aralık olayları ile ilgili olarak “ Kimse yolsuzluk yok demiyor. MİT bu olayların olduğunu zaten 9-10 ay önce Başbakan’a bildirmiş. Neden tedbir almadılar? Demektedir. Arkasından da Polisi, savcıyı, hakimi bu iktidar atamadı mı? Diye sormaktadır. Bende İlgilileri ve MİT’i göreve davet ediyorum. Madem ki, seçimlere 15 gün kala bası suikastlar yapılacak mış. Şimdi Melih Gökçek çağrılıp ta bunları biliyorsa açıklamasını, kimlere kimlerin suikast yapacaklarını öğrenmesini istemekteyim. Bu bir balon ve ortalığı karıştırmak, toz duman etmek istenen bir komplo teorisi mi? Yoksa muhterem Melih Gökçek’in başka hesapları mı var?
Hukukta bir kural vardır.
İddia sahibi iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. Yoksa gerisi “Bulanık suda balık avlamak” olur.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.